Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Roll konularının ve videolarının yasaklanması..

Floydian

Kayıtlı Üye
Geçenlerde forumda roll videosu ve konusu paylaşmak yasaklandı. Aşağıdaki gerekçelerden dolayı bu yasağın kaldırılmasını diliyorum..

Rolling insanlara arabalarının bir modifikasyon öncesini sonrasını kıyaslamalarına yarar. Belirleyicidir. Arabaları yeri geldiğinde kıyasladığımızda birşeyler göstermesi adına serbest olmalıdır. Kısacası bir araba forumunda serbest olmalıdır. İnsanlar sitede ''onu tokatladım, şu arabayla şunu geçtim, aston martin tokatladım, ferrari tokatladım'' vb. gibi konular açıyorlar. Bunlar trafikte karşı tarafın isteği olmadan yapılan TEHLİKEli hareketlerdir. Hem kendilerinin hemde trafiktekileri tehlikeye atmaktadır. Roll videoları ve konuları yasaklanıyorsa bu tür konular hayli hayli yasaklanmalıdır. İnsanlar elbette farklı konulardada paylaşım yapacaktır örn. sosyal hayat, ancak insanlarda bu konular için bir fikir pekişmiştir ve değişmez. Bu yüzden ayrımlar ve anlaşmazlıklar çıkma imkanı çok daha yüksektir bu tür konularda. Bu konular yasaklanmazken roll konularının yasaklanmasınıda işin gerçeği doğru bulmuyorum. Arabama binenler nasıl kullandığımı görmüşlerdir trafiğin olduğu hayatta, yanlış anlaşılmıyım..

alp senin dediğin bir bakıma doğrudur ama roll yapmak bilerek ve isteyerek guruplar dahilinde yapılan bir nevi yarıştır.bana göre çok gereksizdirde bunu yapılabilması ancak iyi organice olmuş yarış pistlerinde olur.gelelim dediğin ikinci olaya evet konu açanlar oldu şöyle geçtim böyle tokatladım diye senin tabirinle yazdım :D bu arkadaşlar tamamen bilinçsiz yaptıkları hareketlerdirki bunu hele hiç tasvip etmiyorum etmiyoruz bundan sonrada burda şöyle geçtim böyle yaptım diye babam bile konu açsın konusunu görür görmezde sileceğim ha bu demek değildirki yapmasın yapsın ama burda yazmasın gerek yok zaten herkes kendince birşeyler yapıyor onun yeride burası değil diye düşünüyorum saygılar

Bende bu yasağın otomobil forumunda olmasına pek anlam veremiyorum.Tehlikeli hareketleri yayınlayanlara ve bununla tatmin olanlara bir yasaklama olabilir ama roll çok farklı bir durum bana göre kıyaslama yapmak vs için çok fikir verici kısa bir test görüntüsü.Son zamanlarda forumun yapısı bana göre farklı yönlere çok kaydı.Tabi bu arada ben dostluk arkadaşlık ortamından şikayetçi değilim güzel bir forum ve aile ama bana göre daha fazla seat daha fazla otomobil forumuna yönelmek gerek.Tabi bu yönetimin kararı ben sadece tepkimi dile getiriyorum.

xx

ya o diilde ben roll yaptım bi heves videosunu koyamadım geçildim geçildiğimi bile paylaşamadım :D

arkadaşlar bakın roll yapmak dediğiniz gibi anlıyorum ama burda öyle dostlarımız varki aracının geçilmesini bile kaldıramayacak kadar nazik insanlar roll yap burda paylaşam bizler size roll yapmayın demiyoruzki burda paylaşmayın zaten her toplantılarımızda sohbet ederik konuşuyoruz bu konular :d

Trafiğin olmadığı sadece birbirlerini deneyen iki aracın olduğu bir yolda yapılan roll ün pek sakıncası yok diye düşünüyorum... asıl yasaklanması gereken makas vb videolar olmalı bence... boş yolda birbirini deneyen iki araç kaza yapsa dahi o sorumluluğu almışlardır en azından dışarıya tehlike yaratmazlar ben yarış olarak değilde bir nevi test verisi olarak görüyorum rolleri...

Trafiğin olmadığı sadece birbirlerini deneyen iki aracın olduğu bir yolda yapılan roll ün pek sakıncası yok diye düşünüyorum... asıl yasaklanması gereken makas vb videolar olmalı bence... boş yolda birbirini deneyen iki araç kaza yapsa dahi o sorumluluğu almışlardır en azından dışarıya tehlike yaratmazlar ben yarış olarak değilde bir nevi test verisi olarak görüyorum rolleri...

Gerek açıklayıcılığı ile gerek anlatımıyla güzel bir mesaj. Teşekkürler..

Bende bu yasağın otomobil forumunda olmasına pek anlam veremiyorum.Tehlikeli hareketleri yayınlayanlara ve bununla tatmin olanlara bir yasaklama olabilir ama roll çok farklı bir durum bana göre kıyaslama yapmak vs için çok fikir verici kısa bir test görüntüsü.Son zamanlarda forumun yapısı bana göre farklı yönlere çok kaydı.Tabi bu arada ben dostluk arkadaşlık ortamından şikayetçi değilim güzel bir forum ve aile ama bana göre daha fazla seat daha fazla otomobil forumuna yönelmek gerek.Tabi bu yönetimin kararı ben sadece tepkimi dile getiriyorum.

xx
+1

Geri
Üst Alt