Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

radyatör fanı 5 saniye çalışıp duruyor. Hareret artıyor.

habiboglu

Kayıtlı Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar forumda yeterli cevap bulamadım aranıza yeni katıldım. Bi sıkıntım var. Hararet normalde sabit güzel 90 derece ama yokuş felan çıkıp biraz sıkıştırınca hararet 110a çıkıyor çünkü farkettim ki radyatör fanı açmıyor.
Sıcak havayı içeri verdiğim zaman ya da motoru düz yolda sıkıştırmadığım zaman hararet düşüyor.

Bide bu fan sadece klima acikken aktif oluyor onda da radyatör fani sadece 10 saniye hızlı calışıp çalışıp duruyor. Dolayısıyla klima da fan sürekli dönmediği için içeriyi tam soğutmuyor.

Fan muşiri mi arızalıdir. Direk parçayı almak istiyorum elektrikçilere gidip durduk yere kazıklanmak istemiyorum.
Bir de ben bu fan müşürünün nerede olduğunu bulamadım Seat Ibiza signo 2004 model yerini bilen varsa resim paylaşabilir mi.

Son düzenleme:
Bence fan motoru arızalıdır. Fan müşürü diye bi parça duymadım. Benimde fan motoru arızalıydı ara ara çalışmıyodu değiştirdik düzeldi. Bide antifrizi Bi kontrol ettirsen iyi olur. Klima radyatör fanıyla normal radyatör fanı ayrı. Ona dikkat edersen

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Fan müşürü var sıcaklık arttığında fana komut gönderiyor. Fan bozuk olma ihtimali de var ama düşük ihtimal bana kalırsa. Klima radyatörü ve arac fan radyatör tek benim

Arkadaşlar fan arızalıymış düşük hızda çalışmıyormuş şu an klima açıkken fanın çalışmama sorunu düzeldi. Ancak hararet sorunu düzelmedi hızlı gidince ya da yokuş çıkınca hararet artıyor. Devirdaim pompasından olabilirmiş. Ben fanin hararst esnasinda açtığını görmedim ama usta açıyor ancak çok geç açıyor diyor. Devirdaime baktirman gerekli dedi bilmiyorum alakası var mı. Normal hizla gidince arabayı zorlamazsam trafik de olsa problem yok sıkıntı araç sıkıştırınca hararet yapıyor. Fan da hızlı şekilde açmıyor

Selamünaleyküm arkadaşlar forumda yeterli cevap bulamadım aranıza yeni katıldım. Bi sıkıntım var. Hararet normalde sabit güzel 90 derece ama yokuş felan çıkıp biraz sıkıştırınca hararet 110a çıkıyor çünkü farkettim ki radyatör fanı açmıyor.
Sıcak havayı içeri verdiğim zaman ya da motoru düz yolda sıkıştırmadığım zaman hararet düşüyor.

Bide bu fan sadece klima acikken aktif oluyor onda da radyatör fani sadece 10 saniye hızlı calışıp çalışıp duruyor. Dolayısıyla klima da fan sürekli dönmediği için içeriyi tam soğutmuyor.

Fan muşiri mi arızalıdir. Direk parçayı almak istiyorum elektrikçilere gidip durduk yere kazıklanmak istemiyorum.
Bir de ben bu fan müşürünün nerede olduğunu bulamadım Seat Ibiza signo 2004 model yerini bilen varsa resim paylaşabilir mi.

aynı aracı kullanmaktayım her yıl yenıletıyorum sorununuz fan musuru arızası sıcaıklık ya da hararet sensoru olarakta bılınıyor hellanın 70 santgrat derecelı musurunu tavsıye ederım arac70 dereceye geldıgınde agır agır calısmaya baslıyor ozellıkle sıcak havalarda arabanın rahatlamasına vesıle oluyor fan musurunuz silindir kapagının alt kısmına dogru kalıyor

Fan olduğundan emin misin?
Çünkü termostat suyun sıcaklığını ölçer ve müşür vasıtasıyla fan açar.
Müşür veya termostat arızalı olabilir ama müşür olsa hiç fan açmaz.
Muhtemelen termostattan olabilir. Termostat suyun sıcaklığını ölçemediği veya yanlış ölçtüğü için fana giden akım yarıda kesiliyor olabilir.
Tabi bunlar tahmin.

Ayrıca klima pervanesi de suyu soğutacağı için yapılana kadar hararet çok yükselince aracı sağa çekip çalışır vaziyette klimayı soğuk konumda çalıştırmanı öneririm.

Yüksek hararet yiyen araba daha iflah olmuyor. Dikkat et.
Geçmiş olsun.

Fan olduğundan emin misin?
Çünkü termostat suyun sıcaklığını ölçer ve müşür vasıtasıyla fan açar.
Müşür veya termostat arızalı olabilir ama müşür olsa hiç fan açmaz.
Muhtemelen termostattan olabilir. Termostat suyun sıcaklığını ölçemediği veya yanlış ölçtüğü için fana giden akım yarıda kesiliyor olabilir.
Tabi bunlar tahmin.

Ayrıca klima pervanesi de suyu soğutacağı için yapılana kadar hararet çok yükselince aracı sağa çekip çalışır vaziyette klimayı soğuk konumda çalıştırmanı öneririm.

Yüksek hararet yiyen araba daha iflah olmuyor. Dikkat et.
Geçmiş olsun.
klima dediğiniz olayı kullandığım zaman aracın hararet artıyor bunu bu çok araçla denedim ancak sıcak havayı içeri verdiğim zaman klimayı kullanmadığım zaman sıcaklık aniden düşüyor motor soğuyor ve ideal seviyeye geliyor. aracın normalde hararetle bir sorun yok yani normal gidisatinda bir sıkıntı yok fan çalışmıyor benim sıkıntım bu fan çalışsa her şey normale dönecek

aynı aracı kullanmaktayım her yıl yenıletıyorum sorununuz fan musuru arızası sıcaıklık ya da hararet sensoru olarakta bılınıyor hellanın 70 santgrat derecelı musurunu tavsıye ederım arac70 dereceye geldıgınde agır agır calısmaya baslıyor ozellıkle sıcak havalarda arabanın rahatlamasına vesıle oluyor fan musurunuz silindir kapagının alt kısmına dogru kalıyor
Stabil 90 dereceden sonra açması gerekmiyor mu 70 olursa arac daha çok yakit tuketmez mi

Geri
Üst Alt