• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Polestar’ın Tesla Model 3 Rakibi “2 Serisi” Sert Bir Çıkış Yapacak!

Ibizatutkunu

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
26
Beğeniler
21
Yaş
27
İsim
Baha
Nereden
Zonguldak
Araç
İbiza 1.4 Sport Coupe
#1
İsveçli performans firması Polestar'ın 2 Serisi sedanın özellikleri hakkında iddialı şeyler söylendi. Detaylar haberde...Polestar, biliyoruz ki Volvo’nun performans birimiyken, bağımsızlığını ilan ederek markalaşma yolunu seçmişti. Adımlarını gerçekten ses getirecek şekilde atan İsveçli şirket, 1 Serisi ile hibrit gücünü sunmuştu. Polestar 1 aynı zamanda melez ünitenin elektrik kısmından en çok menzil rakamı vermesiyle de dikkat çekmişti.

Bu senenin Şubat ayında firma planlarını açıklamıştı ve Tesla Model 3 karşısına çıkartacağı Pole-2’den bahsetmişti. Gelecek aktarım organları Amerikalı şirketin sunduklarından aynı veya daha iyi olacağı söylenmişti. Carscoops‘un haberinde Polestar 2’nin bir takım özellikleri ve ne zaman çıkacağı açıklanmış. İşte haberin detayları..

Polestar 2 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda GösterilecekŞirket, ucuz aracının 2019 yılının Mart ayında yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya ile tanıştırılacağını söyledi. Markanın ilk modeli olan 1’in 150 bin dolar başlangıç fiyatına karşı 2’nin 46 bin dolar başlangıç fiyatı olacağı söylendi. Böylelikle Tesla Model 3 ile satış rakamı konusunda aynı çemberde olacaklar.

Polestar 2 ile ilgili can alıcı kısımlar buralar değil! Goodwood Festivali’nde geçen konuşmalarda yeni performans sedanının tamamı elektrikli olarak, 500 km menzille geleceği fısıldandı. Yani Model 3 ile aynı olacak.

Hızlar üzerine yapılan konuşmalarda Pole-2’in 4.7 sn civarlarında 100 km/h kalkması bekleniyor. Model 3’te ise 5.1 saniye kalkış süresi veriliyor. Bu kısımda atlamamız gereken kısım ise Tesla’nın 3.5 sn’de kalkış yapabilen roket takviyeli bir Model 3 düşüncesi!

AWD opsiyonu ile sunulacak ve CMA platformunda üretilecek Polestar 2, süphesiz özel bir mimariye sahip olacak. Sonuç olarak gelecek sene Polestar 1’in yollara çıkartılmasından sonra sıra 2’ye gelecek ancak üretim süreci 2021 yılını bulabilir. Şimdi ise İsveçli performans firmasından gelecek yeni haberleri bekleyeceğiz.


Haber Kaynak: https://paratic.com
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Üst Alt