Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otobanda gece radar yok muu?

Son teknoloji olsa da 140 ya da daha yüksek hızlarda yapacağınız kazadan kurtulacağını düşünüyor musunuz? Yada kurtuldun dersek kazaya karışan başka bir araç ya da yayadan birisinin ölümüne sebeb olabileceğini? Sen önlemini al, uygun hızda git. Zaten radar seni rahatsız etmez. Kaza olsa bile sen zaten kurallara uygun gidiyordun değil mi...
Hız felakettir. Aşırı hızla kendine zarar veren hiç kimseye üzülmüyorum.
Saygılarımı sunarım.
bende cep telefonu ile konuşanlardan bildiğin nefret ediyorum görürsem şayet bilerek üstüne sürüyorum arabayı gerçi bana fırsat vermiyorlar onlar benim üzerime sürdüğü için... + yolda yavaş gitmeyi iyi sürmek olarak düşünenlere de uyuz oluyorum şu trafik karmaşıklığının yarısı onlardan
[doublepost=1465767912,1465767850][/doublepost]
Son teknoloji olsa da 140 ya da daha yüksek hızlarda yapacağınız kazadan kurtulacağını düşünüyor musunuz? Yada kurtuldun dersek kazaya karışan başka bir araç ya da yayadan birisinin ölümüne sebeb olabileceğini? Sen önlemini al, uygun hızda git. Zaten radar seni rahatsız etmez. Kaza olsa bile sen zaten kurallara uygun gidiyordun değil mi...
Hız felakettir. Aşırı hızla kendine zarar veren hiç kimseye üzülmüyorum.
Saygılarımı sunarım.
bide bizim Türklerde şey var hızlı gidiyorsan iyi şoförsün tek kıstas o :)))

bende cep telefonu ile konuşanlardan bildiğin nefret ediyorum görürsem şayet bilerek üstüne sürüyorum arabayı gerçi bana fırsat vermiyorlar onlar benim üzerime sürdüğü için... + yolda yavaş gitmeyi iyi sürmek olarak düşünenlere de uyuz oluyorum şu trafik karmaşıklığının yarısı onlardan
[doublepost=1465767912,1465767850][/doublepost]
bide bizim Türklerde şey var hızlı gidiyorsan iyi şoförsün tek kıstas o :)))
Makyaj yapanları , sigara içenleri, makas atanları da unutmayınız.

Bugun izmitte İst la döndüm.Hem radara girmem hem fazla yakmam zaten ayar yok fazla yakıyor 120-130 arası hızda 0.27 kuruş önceden 0.23 yakıyordu.Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar

Dün İstanbul dan izmite gidiyorum sol şeritte 120-130 arası herif tampona yapışıyor selektör selektör üstüne bir iki derken bazen sinir oluyorum 140-150-160 derken 180 e kadar basiyorum sonrada şeytana uyma diyorum geri 120 ye cekiyorum.Anlamiyorum otobanda 120 km hiz limiti var 137 ye kadar tolerans var. bu adamlar 140-150 nasıl gidiyor kardeşim ??

Hocam 120-130la sol şeridi kullanmak gayesi niye onu anlamadım tam olarak bu hız ortalaması için orta şerit gayet uygun aslında o yolda?

Radar konusunda kısa bir bilgi vereceğim

Ülkemizdeki kameralar hem radar hem mobese görevi görmektedir bu yüzden devamlı bir hız kontrolü yapılmıyor gün içinde belli saat 'lerde açılıyor bunun dışında mobese görevi görmekte veya o kemara önündeki görme açısında herhangi bir kaza olduysa o an kontrol için izleniyor ve ceza ihtiyacı olan herkese kesiyorlar cezayı

Eğer Kamera ile birlikte hız gösteren bir tabela var ise bu sürekli ceza kesiyor demektir bu kamera tipinde İzmit-İstanbul arasında yok

İstanbul İzmit radar kameralar ise 4 sabit noktada var
1-Viaport önündeki kameralar Radar,
2-İzmit Körfez Geçişi sonrası 3Km sonra Bölge Trafik var orada var
3-2 Tünel var giriş çıkışlarında var

''Ülkemizdeki kameralar hem radar hem mobese görevi görmektedir'' Radar olması için yanında hız ölçme cihazı olması lazım. mobeselerde yokki bu cihaz.

abi izmit istanbul arası takılan kameralarda kamera içindeki donanım ile çözüyorlar bunu açıkcası takılan cihazları bildiğim için söylüyorum eskiden kamera altına hız ölçme için bir donanım ile yapılıyordu dediğin gibi ama şimdi ise hızı ölçerken arka arkaya her araç için 20-25 resim çekiyor ve resimler arasındaki karşılaştırma yaparak hızı çıkarıyor burada çıkan hızdan %0005 hata payı var
[doublepost=1465814931,1465814846][/doublepost]abi izmit istanbul arası takılan kameralarda kamera içindeki donanım ile çözüyorlar bunu açıkcası takılan cihazları bildiğim için söylüyorum eskiden kamera altına hız ölçme için bir donanım ile yapılıyordu dediğin gibi ama şimdi ise hızı ölçerken arka arkaya her araç için 20-25 resim çekiyor ve resimler arasındaki karşılaştırma yaparak hızı çıkarıyor burada çıkan hızdan %0005 hata payı var

abi izmit istanbul arası takılan kameralarda kamera içindeki donanım ile çözüyorlar bunu açıkcası takılan cihazları bildiğim için söylüyorum eskiden kamera altına hız ölçme için bir donanım ile yapılıyordu dediğin gibi ama şimdi ise hızı ölçerken arka arkaya her araç için 20-25 resim çekiyor ve resimler arasındaki karşılaştırma yaparak hızı çıkarıyor burada çıkan hızdan %0005 hata payı var
[doublepost=1465814931,1465814846][/doublepost]abi izmit istanbul arası takılan kameralarda kamera içindeki donanım ile çözüyorlar bunu açıkcası takılan cihazları bildiğim için söylüyorum eskiden kamera altına hız ölçme için bir donanım ile yapılıyordu dediğin gibi ama şimdi ise hızı ölçerken arka arkaya her araç için 20-25 resim çekiyor ve resimler arasındaki karşılaştırma yaparak hızı çıkarıyor burada çıkan hızdan %0005 hata payı var
tamam şimdi oldu hacım. o olayı biliorum. Yeşil dalga muhabbeti mi neydi. Çok tehlikeli bişey senin bu hesaplama işi.:)

Geri
Üst Alt