Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Osram Night Breaker Plus Deneyimim..

abicim bir acik sen varsin heralde senin leon varmi bir sorum olcak ya

ABİ ÖZELDEN YAZ O ZAMAN HALA KONUYU PATLATMAYA DEVAM :)
[doublepost=1514131156,1514131112][/doublepost]Merhaba İsmail Bey. Ledlerin muayeneden geçtiğini söylemenizle bana yepyeni bir ufuk açtınız :) Sanayide usta artık yeni teknoloji ledler var, senin çakma xenonların yerine bunları takalım diyordu. Fakat tanesine 100 TL istemişti, şu aşamada o masrafı yapmak istemedim.
Şimdi kendi durumuma dönecek olursak
- Muayeneden geçecek olsa dahi çakma (merceksiz) xenonlar gibi ışığı yayıyorsa, yine de ledleri tercih etmem sanırım. Zaten dediğim gibi çok masraf da yapmak istemiyorum. Yani masraf kaliteli halojen ampullere yakın (biraz daha araştırdım, Osram Nightbreaker Unlimited veya Philips Extreme Vision iyiymiş sanırım) diyecek olursanız kısmen haklısınız. Ledlerin seti 200 TL bahsettiğim halojenlerin seti 80-110 arası forumlardan siteleredn baktığım kadarıyla. Ama yine de ışığı yayacak olmasını artık istemiyorum sanki. İnşallah uygun bir durumda ilerde orjinal mercekli xenon taktırırım :)
- İkinci konu ledler ışık yayıyorsa, insanların gözünü alıyorsa nsıl muayeneden geçiyor anlamadım.

HAlojenler hakkında da araştırdığım kadarıyla, renk azaldıkça 6000K 5000K 4300K 3700K görüş artıyor ama beyazlık azalıyor sarıya gidiyor. Unlimited 4000 veya 4300K sanırım. Philpis Xtreme Vision +%130 da sanırım 3700K Bir de Crystal Vision 4300K var. En çok bunlar konuşuluyor. Okuduklarımdan 5000K istemediğimi anladım. Görüş artık çakma xenonlardan sonra daha iyi olsun istiyorum. Bu yukarıda söylediğim modellerden birini alacağım ama hangisini?

Bir de ring marka varmış çok iyi diyorlar ama forumlarda çok göremedim yorum...

Geri
Üst Alt