Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Orijinal Ayak Aydınlatma Montajı ve Aktifleştirilmesi

çok güzel olmuş. ayak aydınlatması güzelde torpidoda yok benim ufacık bir lambayı takmak üretirken çok mu zordu, gülü seven dikenine katlanır misali oda nazar boncuğu gibi neden yok diyenlere cevabım oluyor :)

Sizden özenerek bende ayak aydinlatmasının montajını yaptım. Ancak ön tarafta lambalari takacak yer bulamadım. Siz döşemenin neresini kesip lambalari taktinız?

Sizden özenerek bende ayak aydinlatmasının montajını yaptım. Ancak ön tarafta lambalari takacak yer bulamadım. Siz döşemenin neresini kesip lambalari taktinız?

Bir süredir konuyu açamıyordum. 403 hatası alıyorum sürekli [MENTION=40]PATRON[/MENTION] . Sağ önde paspasın hemen yukarısına doğru kestik. Sürücü tarafında ise ayak dayamanın geride yan ve yukarıya doğru olan kısmı müsait :)

10 numara 5 yıldız:seat:seat

Teşekkürler :)

Emeğine sağlık kardeşim..Konu sabit

Teşekkür ederim abim :)

güzel bi çalışma olmuş kardeşim. eline sağlık. benim araçta önde var ama arkada yok bişeyler yapmak gerekebilir.

[MENTION=21304]platinne[/MENTION] tam olarak nerede nasıl alıyordun söyleyebilirmisin? Bu tip hatalarda nerede alındığında ve ekran görüntüsü olduğunda hemen çözebiliriz :)

Kodlama hakkında bilgi veya ekran görüntüsü ekleme şansınız varmı acaba ?

Geçtiğimiz gün sevgili Halit ile birlikte arabalarımıza orijinal ayak aydınlatmaları monte ettik ve Vag-Com ile aktifleştirdik. Rehber olması adına montajı fotoğrafladım.

Set 4 adet ayak aydınlatma lambası ve bu aydınlatmaları aktif bir şekilde kullanabilmek için uzunluğu da yerleşime göre ayarlanan kablo demeti ile birlikte geliyor.

Parçanın montajı için ilk önce merkezi elektrik ünitesinden B soketi ellinci pine kablo demetinin en ucunda bulunan pini yerleştiriyoruz ve yine aynı uçtaki şase için uygun bir yer bulup montajını yapıyoruz.

Daha sonra demetteki soketleri ampuller için arabanın içine yerleştirmeye başlıyoruz. Yerleşimi soldan sağa olacak şekilde yapıyoruz. Zira kablonun uzunluğu ve dağılımı da buna göre. Kablonun arkaya ulaşması için sürücü tarafındaki eşiği söküyoruz. Arka taraftan kabloyu alabilmek için emniyet kemerinin altındaki kısımı birazcık kaldırarak klavuz yardımıyla kabloyu koltuğun altına çekiyoruz.

Sol koltuğun altına çektiğimiz kabloyu torpidonun arka kısmındaki küllük yerleştirme kısmını çekerek çıkardıktan sonra sağ koltuğun altına ulaştırıyoruz. Lambaların kendi yerleri zaten koltukların altında mevcut. Direkt yerine oturuyor.

Kabloyu ön sağ kısıma çekebilmek için ise vites konsolunun sağ ve sol altında bulunan plastik yanakları açıyoruz. Yanakları açtığımızda kabloyu sürücü tarafından yolcu tarafına rahatlıkla uzatabiliyoruz.

Sürücü tarafına ise kabloyu el freni kolunun olduğu plastik kaplamayı sökerek eşikten yukarı kadar rahatlıkla gizleyebiliyoruz.

Kablo tesisatı yerleştirildikten sonra ise sadece lambaları soketlerine takarak çalıştırmak kalıyor. Arka aydınlatmalar için yer mevcut ama önlerde böyle bir yer yok. O kısım için isterseniz bantlayabilirsiniz ya da slikonlayabilirsiniz. Ya da bizim yaptığımız gibi döşemeyi uygun yerden lambanın gireceği kadar keserek görüntü anlamında da sağlıklı bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Montaj bittikten sonra ayak aydınlatmalar Vag-Com ile aktifleştiriliyor ve dot matrix ekran olsun olmasın dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Sonuç:

Not: Dileyenler için elimde ayak aydınlatmalardan mevcut. PM ile ya da buradan da haberleşebilirsiniz.

makyajsız kasa leonlar için olur mu bu?

Geri
Üst Alt