Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Nedir bu Kara Cuma Saçmalığı, Cuma Berekettir,Ferahlıktır,Neşedir..Lütfen Dikkat!!

OMERFARUK

Kayıtlı Üye
Son zamanlarda biz Müslümanlar için değerli olan Mübarek Cuma gününe yönelik Black Friday diye yakışıksız bir söylem tutturdular gidiyolar..Niye Cuma, Niye Pazar değil de Cuma..Uyanık ol eyy müslüman,cumanın KARAlanmasına izin verme!!

Bence gaza gelip hemen saçmalık olarak nitelendirme.

Sadece Müslümanların olduğu ülkede değil tüm dünyada aynı anda yapılan satış pazarlama stratejisidir.
Ayrıca son zamanlarda değil 1952 yılından bu yana, Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak ABD'de kabul edilmektedir. Dünya'nın farklı ülkelerinde bir çok insan da bundan yararlanır.

Yani adamların bizi taktığı falan yok.
Bence sende çok fazla takılma. Kim ne yaparsa yapsın bize düşen Müslümanlık görevlerimizi ahlakı ile yapmak.

Bilgine.

Son düzenleme:
ben vatandaşın cebinden az para çıkacak buna bakarım. öyle bir indirim varsa da gider ihtiyaçlarımı daha ucuza karşılarım. elin gavurundan git her şeyi al araba gıda giyim vs vs ama sırf kara cuma dedi diye alma kendini islama hizmet ediyor say. neymiş oyunlar oynanıyormuş bırakın bu saçmalıkları kimse bu sebepten dolayı müslümanlığından olmaz namazını kılan yine kılar cumasına giden yine gider az uyanık olun birakın yapsınlar ucuzu al cebine at bu kadar basit.

@OMERFARUK kardeşim çok da haksız değil ama gavura benzememe işine biraz özen göstersek yeter.
Kara cuma kelimesi tabi ki yanlış bir kelime.
Cuma bizim kutsal günümüzdür çünkü üzerine güneş doğan en hayırlı gündür.
Ne bileyim illa ihtiyacınız varsa ve alışveriş yapacaksanız Kara cuma ibaresi olmayan sitelerden alışveriş yapılabilirdi. Sonuçta ayetle sabit Cuma namazı vakti hariç alışveriş yapmakta hiçbir beis yoktur.
Ben öyle yaptım. X sitesi hassasiyet gösterip efsane Cuma demiş mesela. Güzel bir düşünce tarzı.

Unutulmaması gerekir ki Çanakkalede düşmanı ülkeye sokmadık ama düşmanın giyim kuşamı, kültürü, dili ve yaşam tarzını alıp benimsedik. Yahu Noel ve cadılar bayramı bile kutluyoruz daha ne olsun. Bu da bizi biz yapan değerlerimizden yavaş yavaş uzaklaştırıyor ve bölünmeye daha elverişli hale getiriyor.

Yarın bir gün sadece özentiden bebeklerini vaftiz eden müslüman aileleri görürseniz şaşırmayın.

Bunu vatandaşa yüklemeyiniz , yüklemeyiniz . Hepsi Allah'ın bir günü , etmeyin yahu .Takılmayın bu kadar ... Vatandaş parasına bakar geçer , indirim her ne şekildeyse gider oradan alır .Artık günümüzün şartları bunu gerektirir . Bu bahsettiğimiz konu tamamen üreticinin satış stratejisiyle ve satış profiliyle ilgili bir konu .

Biz Noel ya da Cadılar Bayramı kutluyoruz diye körelmiyoruz bizi biz yapan değerlerden uzaklaşmamız bu sebepten değil . Nesilden nesile aktarma işini beceremiyoruz , kuşak çatışmaları uçurum halde .

Yarın bir gün sadece özentiden bebeklerini vaftiz eden müslüman aileleri görürseniz şaşırmayın.
Bu cümlenize kesinlikle katılmıyorum ,element uydurmayınız , hele hele takma adı "Poseidon999" ve gerçek ismi Mustafa olan biri bana "özenti ve özenmekten" bahsetmesin .

İyi günler dilerim.

Domuz eti yemekten korktuğumuz kadar yetim hakkı ve haram yemekten korksak keşke...

Sonuç olarak, Hep amerikanın oyunları bunlar :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt