Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motordan gelen uvvk ıuvvk sesi.

Ibıza3333

Kayıtlı Üye
Aracın içinde otururken duyulan uvvk ıuvvk sesi üzerine diyarbakır miram otomotive götürdüm. ustalar baktı ve sesi duydular. 2 saat sonra araç çıktı ve sorunun taş birikmesi sonucu olmuş dediler. Taşı temizledik sorun yok dediler. Ama 1 saat sonra aynı sesi yine duydum. Bu taş işi tammen saçmalık geldi bana. Şimdi aracı tekrar getirin bakalım dediler. Ben askeri personelim her zaman izin alma şansım yok. böyle bi sesle karşılaşan varmı. Seat ibiza 1.2 tsi 90hp aracım 9000 km . Rotlantide çalışırken kulağınızı torpidoya doğru dinldiğinizde duyuluyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aynı ses bende de var. Derinlerden bir yerden geliyor, ne olduğunu çözemedim. Ritmi sabit, birer saniye aralıklarla ses veriyor ğııığğnnn ğııığğnnn ğııığğğnnn... Hıza göre ses değişmiyor, hep sabit tempoyla devam ediyor ğııığğnnn ğııığğnnn ğııığğğnnn...

Araba 15 Ağustos'ta perdiyodik bakıma girecek, arabayı teslim ederken söyleyeceğim, inşallah çözerler.

2016 Seat Ibiza 1.2 TSI Reference 8600 km

Aynen, bu sese ben de kafayı takmış durumdayım, zaten normalde de biraz takıntılıyım, sorunu çözdürmek için elimden geleni yapacağım, inşallah serviste "ben duymuyorum" veya "normal" demezler...

Bu ses, araba 0 km iken de vardı, ses derinlerden ve sessiz sessiz geliyordu, dikkatimden kaçmadı, fark ettim ve bayiden çıkmadan önce müşteri temsilcisini çağırıp söyledim, arabaya bindik ve dinlemeye başladık, ama o an duyamadık, çünkü duymak için konsantre olmak gerekiyordu :) Şimdi ses rahat duyuluyor, mesela eşim duyabiliyor, inşallah servise de duyurabiliriz

Haberleşelim kardeşim

Bugün 15 bin bakımı için servise gittim. Aracı verirken bu durumu da söyledim. Elemanla arabaya oturduk ve dinledik ama korktuğum başıma geldi: Ses yok... Hakikaten yok... Tek bir ses gelmedi, vay arkadaş ya... Diş ağrısı dişçiyi görünce geçermiş ya, öyle oldu... Araba gözlemlendiğini anladı, sesini kesti o an, belki de sonraya sakladı o sesi, başbaşayken beni deli etmek istiyor olabilir... Neyse artık, ses olursa sonra tekrar bakalım dedim ve bakımdan sonra servisten ayrıldım. Araba bugün sesi kesti, inşallah yarın uyanmaz :)

Evet bugün aynı ses yeniden başladı, hayırlı olsun :)

Servise gidince sesi kesen utangaç İbiza'ma karşı B planım: Arabayı servis civarında süreceğim, ses başlarsa hemen servise gireceğim ve kontağı kapatmadan servis elemanını çağıracağım

B planım işe yaradı, o sesi servise duyurabildim :) Ne olduğu hakkında bir şey söylemediler, inceleyeceğiz dediler, 1 haftaya sonraya randevu verdiler, inşallah araba servise gittiğinde susup beni mahcup etmez
[doublepost=1502992135,1502983107][/doublepost]Bahsettiğim ses arabanın içindeyken, kapı-pencere kapalıyken duyuluyor. Hırıltılı bir hooooon....hooooon...hoooon...sesi geliyor. Bu sesi telefonumla kaydetmeye çalıştım ama kayıtta hiçbir şey duyulamadı. Sonra kaputu açıp ses kaydı yaptım. İçerideyken duyduğum o ses dışarıdayken ayırt edilemiyor ama belki bir fikir verir diye paylaşıyorum:

Vocaroo | Voice message

00:00-00:06: Kaput açık, telefon motorun önünde, dış kayıt
00:06-00:10: Telefonu motorun sol ön boşluğuna daldırırken...
00:10-00:18: Sol-ön boşlukta ses kaydı
00:18-00:21: Telefonu o boşluktan çıkarıp orta-arka boşluğa daldırırken...
00:21-00:31: Orta-arka boşlukta ses kaydı
00:31-00:35: Telefonu çıkarıp sağ ön boşluğuna daldırırken...
00:35-00:41: Sağ-ön boşlukta ses kaydı
00:41-00:45: Telefonu çıkarıp kaputun önüne getirirken...
00:45-00:51: Dış kayıt

(Telefonun hareket ettirilmesi esnasında duyulan tuhaf sesler telefondan kaynaklı. Kötü mikrofon.)

Geri
Üst Alt