Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motordan gelen uvvk ıuvvk sesi.

Seat Ibıza 1.2 TSI 90Bg genel sorunu bu motordan gelen ses sanırım :/

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Araba bugün servise girdi çıktı.

Kötü haber: Bu ses normalmiş

İyi haber: Sorun yokmuş :)

Konya Attarlar Audi-Seat yetkili servis elemanıyla test sürüşüne çıktık. Eleman sesi dinledi ve sesin yerini tespit etti. Sesin klimadan geldiğini, bu araçların klimasının devrede olmadığı zamanlarda bile %5 oranında çalıştığını, bu sebeple hafif hafif ses yapabileceğini söyledi.

Kayış bölgesindeki sesi sordum, ona da normal dedi

Aklıma gelen her şeyi sordum, hep normal dedi, çünkü bu araç Seat İbiza diyor :)

Kapı kollarındaki gevşekliği, gıcırtıyı sordum. EuroNCAP testlerinde iyi not almak için araç kabininde mümkün oldugunca az vida-somun kullanildigini, çogu parcanin birbirine geçmeli olduğunu ve bu sebeple yeterince sıkı olmadığını savundu

Araba bugün servise girdi çıktı.

Kötü haber: Bu ses normalmiş

İyi haber: Sorun yokmuş :)

Konya Attarlar Audi-Seat yetkili servis elemanıyla test sürüşüne çıktık. Eleman sesi dinledi ve sesin yerini tespit etti. Sesin klimadan geldiğini, bu araçların klimasının devrede olmadığı zamanlarda bile %5 oranında çalıştığını, bu sebeple hafif hafif ses yapabileceğini söyledi.

Kayış bölgesindeki sesi sordum, ona da normal dedi

Aklıma gelen her şeyi sordum, hep normal dedi, çünkü bu araç Seat İbiza diyor :)

Kapı kollarındaki gevşekliği, gıcırtıyı sordum. EuroNCAP testlerinde iyi not almak için araç kabininde mümkün oldugunca az vida-somun kullanildigini, çogu parcanin birbirine geçmeli olduğunu ve bu sebeple yeterince sıkı olmadığını savundu

Aynı sorun benim araçtada vardı . Seat ibiza 1.0 ecotsi 2017 var bende de . Araba daha ilk alındıktan sonra sesi farkettim direk servise gittim . Sesi dinlettim ve servisteki arkadaş oturdugu gibi klimadan geliyo bu ses dedi :) kanıtla bana bunu dedim . Motoru kapatıp klimayı açtı sonra kapattı ses klima kapanınca bile belli bi süre geliyodu . Motor kapalı klima aktif değilken bile ses geldi . Ama uğultu gibi derinden geliyo . Uzun yolda ses ciddi dikkat çekiyo . Ve işin kötü tarafı bu ses için hiç bir çözümü yok servisin :)

torpido arkasında fan motoru +kalorifer peteği mevcut ve bunlar rulmanlı arada bi ses yapar...seatlarda ses yalıtımı olmayınca her çalışan aksam bizi uyuz ediyor halbukı kendi oyle çalışıyor... :)

torpido arkasında fan motoru +kalorifer peteği mevcut ve bunlar rulmanlı arada bi ses yapar...seatlarda ses yalıtımı olmayınca her çalışan aksam bizi uyuz ediyor halbukı kendi oyle çalışıyor... :)

Aynen bide araba sıfır olunca insan ayrı uyuz oluyor . :) istanbul - ayvalık yolculugu yaptım yol boyunca ses ile transa girdim :)

Evet bir konuyu daha hortlatıyorum. Bu şavlama sesi benim arabada da başladı son iki haftada dün servise götürdüm. Sorun klima kompressöründeymiş. Ondan kaynakli ses çikariyor dedi servis çalısani. Hemen abi olur bu normal demeye kalkiyordu. Abi dedim deme normal deme . Normal olsa fabrika çıkışı böyle olur. Disardan duyuluyor ses ve ister istemez sorun var diyosun. Ben bu sesin kesilmesini istiyorum dedim yağlar mısınız artik siz bilirsiniz dedim. Ve video çektiler seata ileteceklermiş oradan gelen yanita göre degisim yapilabilirmiş. Bakalım sonuç çıktığında buradan yazarim yine sizlere.
Selamlar hepinize.

SCW uygulaması. Sakarya-Trabzon

Geri
Üst Alt