Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor yağı

Cok tesekkur ederim arac 1.6 tdi dsg. Yag degisimi yapicaz ama var biraz daha ondan simdiden arastirmaya basladim mobil1 esp formula icin bayagi iyi diyorlar serviste castrol koyuyor(2 yagda 5w30 bu arada)tesekkur ederim
Öncelikle ben teşekkür ederim castrol tavsiye etmesinin sebebi yetkili servisin yağ ambalajın arkasında bulunan onay kodlarının castrol de bir arada olması.
[doublepost=1457556567,1457556028][/doublepost]
Ersin tamamen yanlış biliyorsun. Mailyet olarak 5w30 5w40 dan daha pahalı bi üründür ve örnek verecek olursam 2 rakamlı yağların özelliği şöyledir;
W kışı temsil eder w=winter dan gelir.
W nin önündeki ve arkasındaki rakamlarda viskositeyi yani akışkanlığı temsil eder. Yağ soğuk havalarda 5 numara yağ imiş gibi hareket eder ve akışkanlığı daha iyi olacağı için yağlamayı daha iyi yapar. Sıcak havalarda da 30 numara yağ gibi hareket eder ve ilk çalıştırmada motor soğukken yağlamayı düzgün yapar. Bunun donma derecesiyle alakası yok. Yağ bidonun arkasında donma ve parlama dereceleri yazar.
[doublepost=1457555742,1457555596][/doublepost]
Dostum aracına sakın 5w40 koyma gerçi garantideyse istesende koymazlar. Senin aracında partikül filtre var dizel olduğu için ve partikül filtre onaylı yağ kullanmak zorundasın. Hangi markayı koyarsan koy yağda partikül filtre onayı olup olmadığını öğren.
5w40 benzinli araçlar için yazdım maliyeti ucuz dediğim 5w30 partikül onayı olmayan castrol.

Ersin tamamen yanlış biliyorsun. Mailyet olarak 5w30 5w40 dan daha pahalı bi üründür ve örnek verecek olursam 2 rakamlı yağların özelliği şöyledir;
W kışı temsil eder w=winter dan gelir.
W nin önündeki ve arkasındaki rakamlarda viskositeyi yani akışkanlığı temsil eder. Yağ soğuk havalarda 5 numara yağ imiş gibi hareket eder ve akışkanlığı daha iyi olacağı için yağlamayı daha iyi yapar. Sıcak havalarda da 30 numara yağ gibi hareket eder ve ilk çalıştırmada motor soğukken yağlamayı düzgün yapar. Bunun donma derecesiyle alakası yok. Yağ bidonun arkasında donma ve parlama dereceleri yazar.
[doublepost=1457555742,1457555596][/doublepost]
Dostum aracına sakın 5w40 koyma gerçi garantideyse istesende koymazlar. Senin aracında partikül filtre var dizel olduğu için ve partikül filtre onaylı yağ kullanmak zorundasın. Hangi markayı koyarsan koy yağda partikül filtre onayı olup olmadığını öğren.
Zaten 5w40 koymam.aracimizin 2. Bakimi olacak garantili arac.ama mez oto mobil esp formula koyuyormus ondan.birkac yerde mobil 1 esp daha iyi diye okudum.ondan buradan ayrintili bilgi almak istedim.olmadi mezde sokariz bakima yetkili servis oldugu icin garantidende cikmaz diye dusundum.mobilde lisanslari destekliyormus.bildigim kadaryla servislerdeki castrol dpfli olan diilmis.dizelede benzinliyede aynisi castrol longlife iii 5w30 koyuyor

Öncelikle ben teşekkür ederim castrol tavsiye etmesinin sebebi yetkili servisin yağ ambalajın arkasında bulunan onay kodlarının castrol de bir arada olması.
[doublepost=1457556567,1457556028][/doublepost]
5w40 benzinli
Zaten 5w40 koymam.aracimizin 2. Bakimi olacak garantili arac.ama mez oto mobil esp formula koyuyormus ondan.birkac yerde mobil 1 esp daha iyi diye okudum.ondan buradan ayrintili bilgi almak istedim.olmadi mezde sokariz bakima yetkili servis oldugu icin garantidende cikmaz diye dusundum.mobilde lisanslari destekliyormus.bildigim kadaryla servislerdeki castrol dpfli olan diilmis.dizelede benzinliyede aynisi castrol longlife iii 5w30 koyuyor
:) castrol edge 5w30 un hepsinde partikül filtre onayı var. Dizel ve benzinli araçlar için uygundur yani. İkisine de koyulabilir. Yetkili servislerde doğuş grubunda edge serisini kullanır size partikül onaylısı değil diyen arkadaş yanlış bilgi vermiş. Castrolde 3 çeşit 5w30 vardır

Edge 5w30 = doğuş grubunun dolum yağıdır vw seat skoda audi ve partikül filtre onayı ve o markaların istediği diğer onaylara sahiptir.

Magnatec 5w30 A5 = ford grubunun dolum yağıdır ve Ford un partikül filtreli araçları için uygundur. Ford onaylarına sahiptir.

Magnatec 5w30 C2 = Fransız menşeili araçlar içim üretilir. Renault Citroen ve peugeot bu araçların istediği onaylara sahiptir. Ve partikül filtreli araçlarında kullanılması uygundur.

Yani castrol de ki 5w30 yağların hepsi partikül filtreli araçlar için uygundur sadece önemli olan doğru markada doğru yağı kullanmak. Çünkü hepsinin ürettiği motorların gereksinimleri farklılık gösterir.

firma ismi vermek yasak mı bilmiyorum şimdiden özür dilerim. büyükçekmece a plus oto da 100.000 bakım için 199 tl fyat verdiler. castrol 5-30 yağ wunder marka yağ hava kabin filtre ve motor temizlik sizce nasıl? ARACIM 1.4 ATMOSFERİK 2010 İBİZA

firma ismi vermek yasak mı bilmiyorum şimdiden özür dilerim. büyükçekmece a plus oto da 100.000 bakım için 199 tl fyat verdiler. castrol 5-30 yağ wunder marka yağ hava kabin filtre ve motor temizlik sizce nasıl? ARACIM 1.4 ATMOSFERİK 2010 İBİZA
iyi gibi...selbest piyasa

yağ castrol edge dediler bi baktım castrol professional yazan bi yağ koydular başka sıkıntı yok ama yine de tam beğenmedim

Geri
Üst Alt