Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor yağı ikaz lambası hk.

Arkadaşlar bugün doğuş oto da normal yıllık bakımına soktum. Arabanın her tarafını iyice incelediler ancak hiç bir yerde sorun olmadığını belirttiler..Peki ozaman bu yağ neden eksilir..?Çok yüksek devirlerde kullanıyorum acaba onun etkisi varmıdır..?
Yüksek devirli kullanılan her araç yağ yakar.
Bir diğer şeyse, yağ ışığı iş işten geçtikten sonra yanar. Arabanın bi yerleri mutlaka zarar görmüştür. Bu şekilde kullanmak da araca yapılacak en zararlı şeydir.

Yüksek devirli kullanılan her araç yağ yakar.
Bir diğer şeyse, yağ ışığı iş işten geçtikten sonra yanar. Arabanın bi yerleri mutlaka zarar görmüştür. Bu şekilde kullanmak da araca yapılacak en zararlı şeydir.

ayberk motorda sorun yoksa yakmaz,yağ sentetik olduğundan uçar...fincanlar boşalmadığı sürece motora zarar gelmez ve fincanlar kolay kolay boşalmaz

10 gün önce bendede oldu yağ işareti yandı söndü ustaya gittim 1 litre yağ eksiltmiş .. fazla gazladığımdan olsa gerek.. dikkat etmek lazım

sezgin kullandığın yağ tam sentetikse ve devirlide kullanıyorsan 1200 km'de 800 gr.kadar eksiltmesi doğaldır

Cezmi abi,servisin koyduğu yağı hiç bilmiyorum açıkca söylemek gerekirse...Ama sürekli doğuş oto da bakım yaptırıyorum,bundan önce böyle bişey yaşamadım.

Ayberk, yağ ışığı yandıktan sonra kullanmadım zaten arabamı..servise götürüp bıraktım,ışık da sürekli yanmadı sadece uyarı olarak sanırım 3 kere sesli yanıp söndü bunu iki kez tekrarladı..servise bıraktım normal bakımını yaptırdım,sorunda görmemişler ve bu şekilde kullanmaya devam ediyorum..sorun yaşamam herhalde,yada motor zarar görmemiştir diye düşünüyorum...

Malesef aynı problem benim de başıma geldi.Sonuçta o ışık yandığında zaten problem var demektir ama motorda kalıcı ciddi bir hasar bıraktığını zannetmem.Alınabilecek en iyi önlem biraz dahaz az gazlamak olur :)

Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama aranıza yeni katıldım ve bende 2007 ibiza hatchback 1.4 td bir araç var ve birkaç aydır aynı sorunu yaşıyorum. Yağ lambası kafasına göre takılıyor denemediğimiz çözüm yöntemi kalmadı. Müşür den dediler orjinal en az 5 6 çeşit müşür denedik bir süre sonra yine yandı. Kablo hatası dediler sil baştan kablo sistemini değiştirdik olmadı, gösterge arızası dediler sigorta dediler. dediler de deiler olmadı olmadıda olmadı anlayacağınız. Antalya da yaşıyorum ve (Emin Oto, Suat Usta, Mahmut Usta) gibi bilinen meşur woswos serfislerinin hepsine gittim ve bir türlü sorunu bulamadılar. Hepsi de kafaasından teoriler üretip "Yok mazot pompan arızalı, yok göstergen yok müşürün yok o bu şu" diye diye tonla para harcattılar ama bence hiçbir şeyden anladıkları da yok. Bu yağlanbası yine kafasına göre yanıyor sönüyor. Aracımda yağın olduğunu biliyorum ve her gün kontrol ediyorum ama bu lamba kafasına göre takılmaya devam ediyor. Kesin sorunun çözümünü bilen arkadaşlarımızın yardımlarını rica ediyorum.

abi km için deil 1 yılı aştığı için bakıma girdi diyosun, bi de üstüne devirli kullanıyorum diyosun daha ne olsun bırak da eksiltsin artık.. :)

eskiden arabada böyle bi sorun yoktu da artık varsa cevabı basit..yaşlanma.. :)
normalde bilgi ekranından bakınca 15000 km ve 24 ay gösteriyor , ama her yıl çağırıyorlar

Geri
Üst Alt