Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor temizliği

ramazanbozok10

Kayıtlı Üye
merhabalar 2 gün önce 2022 model ibiza evo 1.0 ikinci el olarak satın aldım. araç ocak 2023 trafiğe çıkışlı. aldığımda motoru temiz değildi henüz temizletmedim bende. motor temizliğini servisten mi yapmalıyım yoksa herhangi bi oto yıkamacıda yaptırabilir miyim? garantisine her hangi bir zarar gelir mi? aydınlatırsanız sevinirim. iyi akşamlar.

Servise gitmeye gerek olduğunu düşünmüyorum sadece mahalle arasındaki yıkamacılara değil de daha çok bilinen bir yere gitmenizi ve yıkatmanızı öneririm.

Bugüne kadar 6 aracın motor temizliğini düzenli periyotlar ile kendim yaptım, hiçbir problem yaşamadım. Eğer elinizden gelirse doğrudan kendinizin yapması sağlıklı olacaktır. Profesyonel diye gittiğiniz işletmelerde çırağın eline tutuştururlarsa çok iyi bir iş çıkmayabilir. Tavsiyem meşhur alman markasının motor temizleme spreyini satın alıp bir fırça ve bir iki tane bez ile kendiniz temizleyin. Bir tüp temizleyici size yeterli gelecektir.

merhabalar 2 gün önce 2022 model ibiza evo 1.0 ikinci el olarak satın aldım. araç ocak 2023 trafiğe çıkışlı. aldığımda motoru temiz değildi henüz temizletmedim bende. motor temizliğini servisten mi yapmalıyım yoksa herhangi bi oto yıkamacıda yaptırabilir miyim? garantisine her hangi bir zarar gelir mi? aydınlatırsanız sevinirim. iyi akşamlar.
Garantiden herhangi bir problem olmaz. Eskiden periyodik bakımlarda temizleniyordu ancak son bakımında benimki temizlenmemişti. Bana kalırsa würthün veya başka markaların sussuz motor temizleyicileri var onlarla birlikte bir bez yardımıyla güzel bir temizlik yapabilirsiniz. Veya wd-40 gibi yağlı ürünlerlede güzel bir temizleme ortaya çıkabiliyor. Eğer motor muhafazanızda çamur vs gibi pislikler varsa sanayilerde bulunan araç lifti olan herhangi bir yerde söktürüp temizletebilirsiniz. Geçen sene bostancı sanayide bir araca yaptırdım böyle bir işlem 300 tl tarzı bir ücret vermiştim.

Geri
Üst Alt