Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Suyu

Merhabalar iyi günler,2004 signo motor suyuna normal su katıyorum bu aslında çok sağlıklı olmadığı söyleniyor.Önerebileceğiniz motor antifiriz suyu var mı? Araştırmalarıma göre antifiriz ve suyun katma oranı olduğu söyleniyor.Şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Öncelik ile kaç derece olduğuna bakılması gerekiyor bunu birçok usta yapar sonra komple suyu boşaltıp uygun derece de su hazırlanıp doldurulur biraz fazla yapmakta fayda var eksiltme olursa o Sudan ekleme yaparsınız

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Teşekkür ederim.Peki önerebileceğiniz antifiriz markası var mıdır?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim daha önce kullandığım kırmızı renkte idi ama ismini hatırlamıyorum beyaz bidonu vardı

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Öncelikle merhaba araçlarda genellikle %50 su %50 antifriz koyulması tavsiye edilir. Kışın soğuk iklim yaşayan illerde ise yarı yarıya mantığı yerini %100 antifiriz kullanılmaya iter insanları. Antifrizin motora bir zararı yoktur. Motor bloğu ve radyatör içerisinde gezindiğinden dolayı asıl görevi suyun donmasını engellemektir. Yaz kış %100 antifriz de kullanabilirsiniz bir zararı olmaz. Sonuçta su bir süre sonra motor blogu içerisinde ve radyatörde korozyona(Paslanma) ve kirece sebep olabilir.

Çok teşekkür ederim:)

Geri
Üst Alt