Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor sesi

arasmems

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar abilerim. Benim bir maruzatım var. Bende şuan Cordoba 2008 model 1.4 benzinli araç var. Bir önceki yağ bakımında sizin tavsiyenizi dinleyip 5/40 yağ koydurmuştum. Bu yağ değişiminde ustam bu aracın yağı 10/40 deyip onda ısrar edince 10/40 koydurdum. Lakib motor sesi eskisi gibi değil artış oldu bunun yağın kalınlığıyla ilgisi var mıdır acaba?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

İyi akşamlar abilerim. Benim bir maruzatım var. Bende şuan Cordoba 2008 model 1.4 benzinli araç var. Bir önceki yağ bakımında sizin tavsiyenizi dinleyip 5/40 yağ koydurmuştum. Bu yağ değişiminde ustam bu aracın yağı 10/40 deyip onda ısrar edince 10/40 koydurdum. Lakib motor sesi eskisi gibi değil artış oldu bunun yağın kalınlığıyla ilgisi var mıdır acaba?

Motor sesi arttı mı azaldı mı nasıl değişik bir ses geldi

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arttı abi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@arasmems şimdi motor yağı üzerindeki 0-40, 10-40, 5-40 vb. İbareler aslında şunu ifade ediyor. Yağ üzerinde bulunan 2 değer yağın 2 karakterli olduğunu ifade eder. 0,5,10 gibi ilk bölümde bulunan değer 0'a doğru gittikçe akışkanlığın arttığını ifade eder. Yani kışın yağ akışkanlığını arttırarak yağlanmayı hızlandırır. 2. Bölümdeki 30, 40 gibi değerler de yazın yağın akışkanlık karakteristiğini gösterir. Bu rakam 40a ne kadar yakınsa yazın yüksek sıcaklıklarda yağ o kadar akışkanlığa karşı durur. Şimdi bu bilgilerle aracının bulunduğu hava iklimine göre yağın 0-30 mu 5-40 mı 10-40 mı olduğuna sen karar verebilirsin.

Geri
Üst Alt