Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor katkısı hk.

gokayguven

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Selamlar,

Dün Opet'te benzin alırken pompacı arkadaş, motor katkılarında kampanya olduğunu söyledi (20 TL) ve özellikle TSI araçlarda performans olarak çok fark ettiğini ayrıca enjeksiyonu ve motoru temizlediğini de belirtti. Öncelikle araştırmadan almayacağımı söyledim. Aramızda kullanan var mıdır? Varsa eğer kullandıktan sonra nelerde fark yarattığını da belirtirse sevinirim.

Bu konuyu ben de merak ediyorum, eski dizel aracımda yılda bir kere 800-1000km lik uzun yola gider gitmeden önce de 600ml lik würth dizel katkısını boş depoya gidiş dönüş 300er ml olarak koyardım. Motor verimliliğinde ve performansta Ciddi fark ediyordu. Benzinlide var mı böyle motor temizlik maddeleri?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arac kullanım kitapçığında kesinlikle katkı maddesi kullanmayın yazıyor.Shell in süper benzinde enjeksiyon temizleme maddesi(deterjan)olduğunu duydum.Devamlı aynı yakıtı kullanıyorum yakıtla ilgili çok şükür şimdiye kadar dizel ve benzinli araclarımda bir sorun yaşamadım.

Katkı kullanmak çok gereksiz yeni araçlarda ise zarara yol açıyor için de etken maddeler birçok yakıt firmasında satılan yakıtların için de katkı olarak bulunuyor bunları kullanmaya başladıktan sonra sürekli kullanmanız gerekli yoksa araç sizi tatmin etmez niye gitmiyor neden çok yakıyor diye soğutur

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özellikle Motor yağına asla katkı maddesi eklemeyin arkadaşlar.

Yorumlar için çok teşekkür ederim. Bende sizin yorumlarınızı okuduktan sonra katkı kullanan insanların başına gelenleri okudum. Yolda giderken aracı stop edenler olmuş, motor arıza ışığı yananlar olmuş, enjektörde hasar oluşan araçlarda olmuş.Sizin de dediğiniz gibi kullanmaya gerek yok boşuna.

Geri
Üst Alt