Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor aşırı ısındı araçı durdurun uyarısı yardımm ???

Dsg sanziman yagi yerine mineralli bisi koyuyolar..dsg sorunu olanlar hep bu sekilde cozdu servis...herkes icin diyorum sanziman yagini ihmal etmeyin vitesli olsun dsg olsun farketmez...degistirince daha da sessizlesio vites pamuk oluo..shell koydum 20/80 miydi neydi 100 lira hersey dahil...dsg minerali nasil bisi bilmiom vitesli sevdigimden :)

Çok fazla sıkıntı edecek bir durum yok.Dsg araclarda aşırı dur kalk trafikte ozellikle vites konumunu manuel moda almak gerekiyor.Çünkü kavrama sürekli 2de ve 1 ile 3 hazır bekliyor. Manuel moda alıp 1 ile ilerliyorum bu gibi trafikte ben. Araç soguduktan sonra sıkıntı olmaz ancak bu gibi trafikte manuel konuma alip kullanmakta fayda var veya rampa cikarkende aynı şekilde kullanmak gerekiyor.Kullanma kılavuzda da yazar.

Şimdi bu yorumu ve klavuzda yazdığını görünce soğudum. O zaman niyet otomatik vites alıyoruz dostum. Trafikte ben habire manuel atacaksam, ah rampa geldi dur manuele alayım diye düşüneceksem. Tüm araçlarda aynı mı bu olay? 2 lt fazla yaksın DCT olsun o zaman yav.

Geçen sene Ankara Seymenler parkı yokuşunda yoğun trafikte benzer bir olayı yaşamıştım bende. Arabada 7 arkadaştık (ibizaya 7 kişi nasıl bindiniz? Dediğinizi duyar gibiyim :) Neyse çok dur kalk yapınca debriyajın yükseldiğini hissettim ve bir koku gelmeye başladı. Problem baskı balataymış. Belki baskı balata ısındığı için aracı durdurmanız yönünde bir uyarı vermiş olabilir.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt