Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Moralim bozuk bilginize ihtiyacim var

Marka olarak nefret ettigim icin vw almam onun bunyesınde olabılır ama o amblemlı bır araca bınmem sevmıyorum kendısını

Eger simdilik pratik yaparim 1.2tsi la sonra satar gti alirim diosan icin rahat edecekse 1.2tsi al ama alirim kolay kolay degistirmem diosan iyice surdukten alistiktan sonra o aradaki 5bin lirayi vermedigine cok uzulursun cunku herkes azda olsa guclu arabayi sever sevmese bile allah gostermesin kaza aninda ihtiyac duyar ikinci eldede hic sorun etme bence oyle arabalarin elbet alicisi olur zaten bilen kisi alior sen hic dusunmeden git al bence cuprayi hatta imkanin varsa bocanegra al

İlk aracınız daha önce araç kullanmışınızdır kullandığınız araçlarda neler yaptığınızı düşünün.. Hız tutkunu değilsiniz sanırım ki sakin kullanmayı severim demişiniz. 1.2TSI motor her ne kadar 1.2 diye yabana atılsa da hafife alınacak bir araç değil. Ben Cupra almanızı tavsiye ederim çünkü 1.2 TSI'a o kadar para verdiğinizde sizi tatmin etmeyecek cuprayla aynı fiyatken.. İlk aldığınızda beğenirsiniz ama 1ay sonra gitmiyo dersiniz. Cuprada öyle bir sorun olmaz ki Cupra'yı dizginleyemem diye birşey yok. Araç kasasına göre güçlü fakat gaz pedalı sizin ayağınızın altında siz basmadan araç kendi kendine hızlanacak değil :) Bence direk cupra'ya geçin yakıt konusuna gelince 1.2TSI'da leonla 150km 110'a sabitledim 4.5 yaktı.. 120'ye sabitken 5.1 filan yakıyor. Şehiriçi 7.2 yakıyor en fazla araç basarsanızda 8lere çıkartabilirsiniz. İbiza'da kasa hafif olduğu için daha az yakacaktır. Cupra kullanan arkadaşlar Cupra'nın verilerini buraya yazabilirler fakat 100km'de 2-3 litre fark için cupranın zevkinden vazgeçmem..!

Ilerıye donuk olsun dıye cupranın daha mantıklı oldugu ortaya gıderek cıkıyor Arkadasım benım vw yı sevmememın sebebı markanın ızledıgı tavır ayrıca seat vw hımayesıne gırmeden oncede cok ateslı aracları vardı o konuda malesef katılamıyacagım kı seat markası porsche ıle de bır ara calısmaları olmustu kısacası seat sevıyorum cızgısını sevıyorum polo gtı hıc ama hıc dusunmuyorum:)

Ilerıye donuk olsun dıye cupranın daha mantıklı oldugu ortaya gıderek cıkıyor Arkadasım benım vw yı sevmememın sebebı markanın ızledıgı tavır ayrıca seat vw hımayesıne gırmeden oncede cok ateslı aracları vardı o konuda malesef katılamıyacagım kı seat markası porsche ıle de bır ara calısmaları olmustu kısacası seat sevıyorum cızgısını sevıyorum polo gtı hıc ama hıc dusunmuyorum:)

Porsche nin bir tane minibüs motoru vardı 1.5 90hp onu koydular Seat Malaga (Fiat Regata namı diğer tofaş şahin :)) 'ya başka hiçbir bağlantı yok..

Seat'ın VW bünyesine girmeden ürettiği tüm arabalar Fiat kopyalarıydı ve isim değişikliği yapma gereği bile duymadılar çoğu modelde.. :D

Örn: Fiat 131-Seat 131 :D:D

VW nasıl bir tavır izliyorda beğenmiyorsun?

bir dipnot: Bende eski bir seat sahibiyim hatta annem hala seat kullanıyor VW ile aralarındaki farkı iyi biliyorum :)

48.000 tl lik cupra nasıl 44.000tl ye bırakılıyo ben anlamadım..

Fiyat genel olarak yükseldikçe indirim miktari da rakamsal olarak artiyor. Yüzde diye dusun. 30 binlik arabada %5=1500tl eder, 50 binlik arabada %5=2500 eder. Aralıktı, stoktu,kotaydi , tanıdıktı derken indirim miktarinin 4bin ve daha fazla olmasi gayet normal :)

Geri
Üst Alt