Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Modefiyeli aracın garantisini devam ettirmenin yolu.

brkebjk

Kayıtlı Üye
Cümleten hayırlı forumlar SCW ailesi.

2 gün evvel gittiğim ERYA Seat teknik servisinde öğlen arasına denk geldim çalışanlar yemeklerini yedikten sonra bir yarım saatlik boşlukları vardı
o sırada servisin önünde sigara kahve içip muhabbet ediyorlardı , aklımda bulunan bir kaç soruyu sormak için kendilerine yanaştım ve bir kaç soru sordum, Tabikide sorduğum ilk soru dizel araçtan mutlak egzoz sesini nasıl elde ederim oldu :) Güldüler ve net cevaplar vermediler. Ama konu konuyu açtı ve benden 1 gün önce gelen bir Leon mk3 sahibinin başına gelen bir olayı anlattılar bana , araç sahibi aracına air suspansiyon sistemi ve egzoz sistemi uygulamış sonrasında servise direksiyon kutusundan gelen sesten şikayetini belirtmek için gelmiş , araç geldiğinde air suspansiyon ve egzoz sistemi üzerinde olduğu için aracın garantisi bozulmuş , bana direk servisin Garanti elemanının söylediği şey ise şu , Servisler araçlarda yapılan mekanik değişikliği görse bile önemli olan ana merkeze gidecek olan 2 tane fotoğraftan ibaret yani , yani eğer birgün olurda bu arabana egzoz , performans arttırıcı herhangi bir mekanik değişiklik yapıp buraya onlar aracında montajlı halde gelirsen ve bunlar gözle görülürse 0 araç dahil olsa aracın garanti kapsamından çıkar dedi.

Kısacası araçlarımıza yapacağımız her türlü mekanik değişikliği bakımdan bakıma söküp orjinali ile değiştirmek olmalıymış , bu şekilde garantimizi koruyup mutlu mutlu servisten ayrılabiliriz :)

Ayak üstü yarım saat muhabbet ettik ama egzozla ilgili bir tavsiye vermediler sağolsunlar bilgisi olan varsa bunun cevabınıda bekliyorum.

Keyifli forumlar...

Valla Senelik Bakıma Gittim 2 Hafta Önce MEZ Oto'ya, Araç 9000 KM'de Yaptıklarımı Yorum Sonuna Eklerim, Tek Dedikleri Şey Yay, Amortisör Sistemini Eski Haline Getir Yürür İle İlgili Sıkıntı Yaşarsan Dedi, Diğerine Sordum Eksoz'da Aynı Şekilde Orjinale Dönmesi Lazım Dedi. Anlıyacağınız Şansa Bu İşler, Hiç Sorun Etmeyen Servislere Bile Denk Geldim.

1- Difizör
2- Chip Tuning
3- Coilover (Yerli)
4- Kaliper Boyama
5- Seramik Kaplama
6- App Plaka + Plexi
7- Gizli Özellik Açma
8- Ayna Kaplama (Film)
9- 5 Cm Spor Yay (Eibach)
10- Kaporta Koruma (Film)
11- Kaliper Kapakları (Brembo)
12- Akrapoviç Egzoz Başlıkları (İskender Egzoz)
13- Tüm Camlara Film Kaplama, Ön Cam Dahil (Lumar)
14- Katalizör, Susturucu, Son Susturucu İptali (İskender Egzoz)
15- Krom Düz Boru, Dump Pipe, Kumandalı Orjinal Varex (İskender Egzoz)

- Aracım Bunlara Ek Olarak Servis Çıkışlı Aşağıda Yazdığım Opsiyonlara Sahiptir -

1- Desire Red
2- Seat Ses Sistemi
3- 18" Performance 30/1 Jantlar

Servisten servise değişiyorsa bilemem abi ama Allah korusun mekanikten bir arıza verse garanti dışına atarlarsa arabayı çok sıkıntı rutin bakıma götürürken sökmeye bencede gerek yok ama olası bir mekanik arıza hissettiğin anda bence orjinalleri takıp götür :)

Servisten servise değişiyorsa bilemem abi ama Allah korusun mekanikten bir arıza verse garanti dışına atarlarsa arabayı çok sıkıntı rutin bakıma götürürken sökmeye bencede gerek yok ama olası bir mekanik arıza hissettiğin anda bence orjinalleri takıp götür :)

DSG'ye Birşey Olmasın Gerisi Hikaye, Zaten 2.Senesi Garantinin.

Yanlış anlamayın ama siz arabaniza birşey yapacaksınız ardından, bu işlem sonrası aracınızın herhangi bir yerine birşey olacak, siz de bunu sanki siz birşey yapmamissiniz gibi eski haline dönüştürüp servise gideceksiniz. Bence çok yanlış birşey. Sizden bu çıkar.
Bu olay hem kaza aninda hemde kaza sonrası eksper görmeden (yada eksperle beraber) aracı çekiçle dağıtıp zorla pert kaydı almaya çalışmaya benziyor.
Kimseyi kandırmaya gerek yok. Allah herşeyi görüyor.

Bu olay servisleri korudugumu göstermesin. En ufak şeyi kullanıcı hatasına sokmaya çalışan uyanık, haksızlık yapan birçok yer var. Ama ne olursa olsun, siz yapmayın. Hep kazanirsiniz
Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bakış açısı çok güzel abi haklısında aslında ama ne yazık ki insanların alım gücü dürüst davranmaktansa nereden koparırım nasıl yırtarım mantığında bunu kimse inkar edemez ne yazık ki , ama dediklerinde kesinlikle haklısın.

Yanlış anlamayın ama siz arabaniza birşey yapacaksınız ardından, bu işlem sonrası aracınızın herhangi bir yerine birşey olacak, siz de bunu sanki siz birşey yapmamissiniz gibi eski haline dönüştürüp servise gideceksiniz. Bence çok yanlış birşey. Sizden bu çıkar.
Bu olay hem kaza aninda hemde kaza sonrası eksper görmeden (yada eksperle beraber) aracı çekiçle dağıtıp zorla pert kaydı almaya çalışmaya benziyor.
Kimseyi kandırmaya gerek yok. Allah herşeyi görüyor.

Bu olay servisleri korudugumu göstermesin. En ufak şeyi kullanıcı hatasına sokmaya çalışan uyanık, haksızlık yapan birçok yer var. Ama ne olursa olsun, siz yapmayın. Hep kazanirsiniz
Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Olay Şu Yaptığın Modifiye İle İlgili Sorunun Alakası Varsa Sizin Dediğiniz Şekilde Yapılması Gerekiyor. Lakin Sorunun Yaptığınız Yada Yaptırdığınız İşlem İle Alakasız İse Orjinale Çevirilip Götürülmesi Gerekiyor. Servislerin Eksoz Yapmışsın Lambalar Bundan Yanmıyor Yaklaşımı Yüzüne Böyle Bu Durum. İşini Düzgün Yapan Ve Adil Davranan Tek Servis Görmedim, Altur'a Gittim Arabanın Turbosunu Patlatıyolardı. MEZ'e Gittim Oturtacakları Yer Bile Yok Bakım Yapılırken Ve İlgi Alaka Sıfır Çoluk Çocuğa Bakım Yaptırıyorlar, Araba Basık Dikkat Edin Diyorum Daha Kontağa Basmadan Haşırtt Diye Altını Sürtüyorlar. Bunlara Herşey Müstehak.

Bu işlemleri serviste yaptır bakalım çıkacak mı adamlar her suçu kullanan üzerine atarak kendilerini rahatlatıyor
Servisin amacı yardımcı olmak araca yapılacak her konuda yardımcı olup uygun yol göstermek yada uygulamaktır
Bizim servisler yağ bakımına üşenen kişilerden oluşuyor işini gönülden yapan adam zaten kendine özel servis acıyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu işlemleri serviste yaptır bakalım çıkacak mı adamlar her suçu kullanan üzerine atarak kendilerini rahatlatıyor
Servisin amacı yardımcı olmak araca yapılacak her konuda yardımcı olup uygun yol göstermek yada uygulamaktır
Bizim servisler yağ bakımına üşenen kişilerden oluşuyor işini gönülden yapan adam zaten kendine özel servis acıyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Doğru vallaha abi mecbur bizlerde bu yollara başvuruyoruz yoksa zararlı biz çıkıyoruz . Örnek veriyorum spor yay taksak dsg arızalansa servis diyecekki spor yay taktığın için yapmış. Al başına belayı nasıl sıyrılacaksın bu işten ?

Geri
Üst Alt