Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Manuel Leon FR'da KickDown düğmesi fonksiyonu

Industrieguy

Kayıtlı Üye
Merhabalar 2017 manuel Leon FR ımda dikkatimi çeken bir tuş bu ve hiçbir yerde manuel araçlarda ne işe yaradğını tam olarak bilen yok. Gaz pedalına sonuna kadar bastıktan sonra az daha zorlayınca basılan bu tuş ne işe yaramaktadır ben 3 sürüş modunda da 2-3-4 viteslerde de bir faydasını göremedim. Bir bilgisi olan varmıdır acaba kullanım kitapçığında da sadece otomatik şanzımanlarda alt vitese geçip mümkün olan en yüksek ivmelenmeyi sağlamak amacıyla var olduğu yazıyor ancak manuel ile ilgili bir bilgi bulamadım. Şimdiden teşekkürler
[doublepost=1516168408,1516118211][/doublepost]Sanırım cevabı burada da bulamiyacam :D

Kickdown butonu şu işe yarar sollama veya ani hızlanma gerektiren durumlarda gazı dibine kadar bastığında araç çok daha çabuk vites düşürerek devri aniden artırır ve ani hızlanmanı sağlar.
Böylece mesela sollamaya çıkmışsan senin daha hızlı şeridine dönmene yardımcı olur.

Edit:
bunu sadece otomatik olanlar için yazdım konuda manuel kısmını atlamışım. Manuellerde olduğunu da şimdi duyuyorum. Çok ilginç. Bunu araştıracağım.

Edit 2: Birkaç sitede şöyle yazıyor. Hız limitörü olan manuel araçlarda araç limitörde iken gazı sonuna kadar bastığınızda
tehlikeli bir durum oluşmaması için bu buton vasıtasıyla limitörü kaldırıyormuş.

MK3 ta donanım olarak limitör var mıdır?

Son düzenleme:
Benimde aracım manuel ve kick down sensörü var varlığını, kullanmasını bilirseniz çok iyi hissettiriyor 1 2 3 viteslerde gayet başarılı çalışıyor ani tepkime sağlamada çok iyi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benimde aracım manuel ve kick down sensörü var varlığını, kullanmasını bilirseniz çok iyi hissettiriyor 1 2 3 viteslerde gayet başarılı çalışıyor ani tepkime sağlamada çok iyi

Dostum kullanmasını bilirseniz derken...
Bayılmış arabayı atmosferik olarak hiçbir güç aniden devirlendiremez. Devirlenmesi için vites düşürmek gerekir.
Kickdown butonu (yeni teknolojide sensörü) zaten otomatiklerde sürüş karekterini değiştirmek, vites düşürmek ve daha yüksek devirlerde vites yükseltmek için var.
Manuelde de sürücü vites atıyor zaten.

Dostum kullanmasını bilirseniz derken...
Bayılmış arabayı atmosferik olarak hiçbir güç aniden devirlendiremez. Devirlenmesi için vites düşürmek gerekir.
Kickdown butonu (yeni teknolojide sensörü) zaten otomatiklerde sürüş karekterini değiştirmek, vites düşürmek ve daha yüksek devirlerde vites yükseltmek için var.
Manuelde de sürücü vites atıyor zaten.

Kick down sensörü sadece şanzıman ile koordineli bir şekilde çalışmakla kalmaz motor ile bağlantısı da vardır. Yani bir nebzeye kadar acil güç desteğidir . Otomatik şanzımanlı araçlarda da bu desteği hem yakıt karışım enjektesini zenginleştirerek hemde vites düşürmesini sağlar ve ivmelenmeyi hızlı bir şekilde artırır. Manuel araçlarda ise gaza tam basılması sonucunda kick down sensörü devreye girerek uygun viteste motora tam performans komutu verir ve gaz kelebeğini sonuna kadar açar hatta değişken kanatçıklı turbo sistemide bulunuyorsa kanatçıkları kapatır ve maksimum hava - yakıt beslemesi sağlayarak motorun tam performans çalışmasını sağlar. Ancak motor yakıt sarfiyatını inanılmaz artıracaktır hiçbirşeyden kısıtlama yapmayacaktır.

Eğer manuel ve kick down sensörü bulunan bir araca sahipseniz deneme amaçlı aracı 1. Viteste kaldırın ve hızını artırmadan hemen 2. Vitese atın sonrasında hızlanması için tam gaz yapıp kick down butonuna tıklayın ozaman farkedeceksiniz sensörün ne işe yaradığını

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bilgi için teşekkürler.
Manuel vitesli araçlarda bu bana hala saçma geliyor.
Birincisi sistem bu şekilde çalışıyorsa bunu 1 veya 2. viteste denemenin şanzımana aşırı yük bindireceğini düşünüyroum.
Ayrıca yüksek viteslerde de neden vites düşürüp hızlanmak varken kick down ile hızlanayım ayrı bir konu.
Bunu teknik olarak biraz daha araştıracağım. Tekrar teşekkür.

Bilgi için teşekkürler.
Manuel vitesli araçlarda bu bana hala saçma geliyor.
Birincisi sistem bu şekilde çalışıyorsa bunu 1 veya 2. viteste denemenin şanzımana aşırı yük bindireceğini düşünüyroum.
Ayrıca yüksek viteslerde de neden vites düşürüp hızlanmak varken kick down ile hızlanayım ayrı bir konu.
Bunu teknik olarak biraz daha araştıracağım. Tekrar teşekkür.

Rica ederim. Dediğiniz gibi güçlü bir araçta 1. Ve 2. Viteste vuruntu yapabiliyor ve Esp imdada yetişiyor. Ben sadece ne işe yaradığını tam anlamıyla hissettirsin diye bu şekilde söylemiştim ama rampa yukarı çıkarken olurda yavaşlaman gereken bir durum olupta tekrar hızlanman gerekiyorsa vites düşmeyle uğraşmak yerine (tabikide aracı aşırı derecede zorlamayacaksa bu yüklenme) gaza basarak devam etmek için gerçekten işe yarıyor

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Kickdown butonu şu işe yarar sollama veya ani hızlanma gerektiren durumlarda gazı dibine kadar bastığında araç çok daha çabuk vites düşürerek devri aniden artırır ve ani hızlanmanı sağlar.
Böylece mesela sollamaya çıkmışsan senin daha hızlı şeridine dönmene yardımcı olur.

Edit:
bunu sadece otomatik olanlar için yazdım konuda manuel kısmını atlamışım. Manuellerde olduğunu da şimdi duyuyorum. Çok ilginç. Bunu araştıracağım.

Edit 2: Birkaç sitede şöyle yazıyor. Hız limitörü olan manuel araçlarda araç limitörde iken gazı sonuna kadar bastığınızda
tehlikeli bir durum oluşmaması için bu buton vasıtasıyla limitörü kaldırıyormuş.

MK3 ta donanım olarak limitör var mıdır?
Limitor degil de hiza ulasinca sesli ikaz yapiyor sadece ve diger beyfendinin dedigi gibi 1-2-3de ani vites degistirip gaza tam yuklenince zaten esp devreye giriyor hep. Sanirim dediginiz gibi tam gaz verdiriyor motora. Ben sahsen denedigimde dip gaz ile buton+ dip gaz arasinda farki alamadim ama cevaplar icin tesekkur ederim :)

Arkadaşlar bu belirttiğiniz olay otomotik vites lerde var mı varsa nasıl kullanılır o butonu ben hiç görmedim sanırım

Geri
Üst Alt