Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg yakıt tüketimi

1 litre ile 10 km yaparsın dedi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Lpgciye götürdüm oda litre bazında ve güncel fiyatlarda normal diyor 50 tl ile 250 km diyen yalan söyler dedi

Direk yalan konuşuyor diyemez. Yakıtı kaç liradan alıyor ki arkadaşınız. Mesala ben burada 2.89 dan alıyorum. 50 lira ile 17 litre civarı yapar. 250 km giderse 19 krş çıkar ortaya. Ben şuan 23-24 krş civarı yakıyorum. Arkadaşınızla aramda 4 krş oynuyor. Direk adama yalancı diyemeyiz.
Yakıtı kaç liradan aldığı ve sürdüğü yolun doluluk boşluk oranı olsun yokuş ya da düzlük olmasına kadar bir çok etken var.
Lpg'yi ilk taktırdığımda 30 litre ile 380 civarı giderdim aynı güzargahı şimdilerde dedim ya 350-360 km ortalamalara düştüm.
Lpg'ciye göre enjektörlerim sesli çalışıyor ve fazla gaz veriyormuş yani değişmesi gerekirmiş.
Diyeceğim şu ki aradaki fark atla deve değilse pek kafaya takmayın. Arkadaşa da direk yalancı diyemeyiz.
Sonuçta her sürücü kendi arabasını çok sever ve hep kendi arabasının az yaktığını söyler :) (çoğu kişi diye düzelteyim.)

Ben ustanın söylediklerini bizzat aktardım ben yakıtı ona göre pahalıya alıyorum malum firmada 3.24 başka yerden almıyorum 15 litre civarı ediyor en fazla 160 km yapabiliyorum neyse mühim değil bu fiyatlara yine iyi yapabilecek bişey yok

Direk yalan konuşuyor diyemez. Yakıtı kaç liradan alıyor ki arkadaşınız. Mesala ben burada 2.89 dan alıyorum. 50 lira ile 17 litre civarı yapar. 250 km giderse 19 krş çıkar ortaya. Ben şuan 23-24 krş civarı yakıyorum. Arkadaşınızla aramda 4 krş oynuyor. Direk adama yalancı diyemeyiz.
Yakıtı kaç liradan aldığı ve sürdüğü yolun doluluk boşluk oranı olsun yokuş ya da düzlük olmasına kadar bir çok etken var.
Lpg'yi ilk taktırdığımda 30 litre ile 380 civarı giderdim aynı güzargahı şimdilerde dedim ya 350-360 km ortalamalara düştüm.
Lpg'ciye göre enjektörlerim sesli çalışıyor ve fazla gaz veriyormuş yani değişmesi gerekirmiş.
Diyeceğim şu ki aradaki fark atla deve değilse pek kafaya takmayın. Arkadaşa da direk yalancı diyemeyiz.
Sonuçta her sürücü kendi arabasını çok sever ve hep kendi arabasının az yaktığını söyler :) (çoğu kişi diye düzelteyim.)
Bora Bey sizin ölçüm şehir içimi

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bende de 2007 leon var 50 tl lpg ile 200km yapıyorum lpg litre fiyatı 2.89

Hocam farklı yerlerden alın gazınızı benzinlikçiten benzinlikçiye çok değişiyor. Bende benzini adı lazım değil bir firmadan alıyordum ucuz diye hem daha çok yakıyodu hemde arabam istediğim gibi performans alamıyordum yakıt aldığım yeri değiştirdim şuan çok memnunum

Shellden alıyorum hep diğer firmalara göre pahalı ama kaliteli

Furkan sen hangi firmadan akıyım

Herkese iyi forumlar.Abilerim kardeşlerim aracım 2014 ibiza 1.4 atmosferik motor km:39 bin
Aracımda lpg var 50 tl ile 160 km anca yapıyor.Fakat arkadaşım 50 tl ile 250 km yapıyor şehir içi.Onun aracıda 2014 ibiza 1.4 atmosferik kmside 82 bin
Benim lpg lovato onun ki atiker.Şimdi benim sorum ben neden bu kadar az km yapıyorum lpg filtresini yeni değiştirdim hortumlarıda kontrol ettirdim bi sıkıntı yok.Yağ bakımı desen onuda yaptırdım sürüşten sürüşe değişir desek arabayı zorlayan sıkarak süren bi insan değilim.Sizce sıkıntı nedir ?
Şimdi 50 liraya 250 km yol yapan adam şu dönem rakamlarla imkansız , sıkmış atmış yada abartmış.... 15 LT lpg ile 250 km yol yapıyor ha? Aracı benzinliyken şehir içinde 5 lt mi yakıyormuş? Nasıl bir arabası varmış biz de alalım. Ustalar der ki aracınız benzinliyse üstüne 2 litre daha ekleyin LPG için , duruma göre senin arkadaşın 100 km de 6,9 Lt lpg tüketiyor , benzinli olarak kullanırsa da 4,9 LT tüketiyor. Uzun yolda bile imkansız bu rakamlar, senin araba normal onunkisi anormal,
Kaldı kş atmosferik motor bir araç en az 8-9 litre benzin tüketiyordur şehir içinde , ona 2 LT lpg farkı koy, eder sana 10-11 litre gaz, onun da edeceği 100 Km de 33-35 Lira falan, 50 lirayla 250 imkansız hocam , bak belki olabilir demiyorum imkansız diyorum :)

Geri
Üst Alt