Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LPG + 60000 Bakım , Yetkili Servis

eebv4556

Kayıtlı Üye
Merhaba ,

Öncelikle aranıza yeni katıldığım için hepinize selamlar , aslına bakarsanız ben forumda sürekli misafir olarak gezerim ama artık üye olmamın vakti gelmişti, konuya dönersek konu şu ,

Aracım 2011 Seat Ibıza 1.4 85HP yeni lpg li , malum benzin fiyatlarına artık gücüm yetmemeye başladı gittim LOVATO ODB II taktırdım daha 5000km olmadı simit tank taktırdım 330 350 km arası yol yapıyorum şehir içi 2,79 OPET'den alıyorum LPG mi benzinimide hep OPET'den almışımdır. Bu tüketimler nasıl sizce ?

Gelelim bu kısa özetin sonucuna ,

LPG taktırdıktan sonra araçta anlamadığım şekilde bir su eksiltmesi oluyor LPG ustaya sordum , LPG su soğutma yapıyor normal o dedi , tabi bilemedim yani tatmin olmadım ben. günlük veya haftalık eklemiyorum ama koyduğum cizginin altına düşüyor ve bazı günler aracın altında ufak çaplı bir sıvı izi oluyor yerde, malum hava soğuk açıyorum kaloriferi , birde sanki LPG taktırmadan önce aracım rölantide daha sıcak bir hava veriyormuş gibi geliyor, belkide benzin ile lpg nin yanma sıcaklıkları vb. şeyler bilemiyorum. Bunlar bir sorun olabilir mi ?

Gelelim bir diğerine yeni öğrendim küçümsemeyin ama bizim araçların direksiyonu hem hidrolik hem elektrikliymiş geçenlerde uzun yola çıkmadan önce ustaya götürdüm bi baktık hidrolik yağ bitmiş ekledik sonra bi baktım biraz süre sonra tekrar eksiltmiş , neyse dedim ne yapacaz dedi değişecek bi direksiyon kutusunu değiştireceğiz dedi yada yaptıracağız dedi , neyse verdik bintl yakın parayı yaptırdı sıkıntı yok şimdilik akıtmıyor , gayette iyi günlük olarak kontrolde ediyorum. Şuanda bir sıkıntı yok , ama ustaya tamda güvenim yok işin açıkcası çünkü ben genelde servise giden bir adamım ama LPG taktırdıktan sonra serviste sorun yaşarmıyım bilemiyorum. Şimdi 60K bakımları var , bundan önceki bakımlarda hep serviste yapıldı , ustaya gitsem servis listesinde kontrol edilecek ve değişecek parçaların hepsini kontrol etmiyor , 60K bakımlarındada baya birşeyler var.

Nasıl yapacağım bilmiyorum. Ankara doğuş seattan randevu aldım pazara kadar kafamda netleştirmem gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler.

Hayırlı uğurlu olsun.
Bende landirenzo var. İlk lpg kitini taktırdığım zaman usta bana bir defalığına su eksiltir hiç korkma demişti. Lpg kitini taktırır taktırmaz yola koyulmuştum. 200 - 300 metre gittim gitmemiştim su uyarısı vermişti. zor dönmüştüm ustaya :)
Ama o günden sonra çok şükür su sıkıntısı olmadı.
Bence hortum tesisatında bir sıkıntı olmuş olabilir. İyice baktırmak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü lpg kiti soğutma suyunu ilk taktığında en başta kendisi alıyor. Sonra bir daha eksiltmemesi gerekir diye düşünüyorum.
60 bin bakımında da rutin bakım ve artı buji değişiyor. Yanlış hatırlamıyorsam başka değişen olmuyor yetkili serviste. (balatalar bitmediyse)

Bence hortum tesisatında bir sıkıntı olmuş olabilir. İyice baktırmak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü lpg kiti soğutma suyunu ilk taktığında en başta kendisi alıyor. Sonra bir daha eksiltmemesi gerekir diye düşünüyorum.
60 bin bakımında da rutin bakım ve artı buji değişiyor. Yanlış hatırlamıyorsam başka değişen olmuyor yetkili serviste. (balatalar bitmediyse)

Eyvallah , bilmiyorum hergün bakıyorum bu ara eksiltmiyor birde sanırım araştırırken öğrendim , anti-freeze bir oranı varmış ben dayadım anti-freeze boruları felan açmış olabiliriz. %60 %40 su gibi bir oran varmış verdik kırmızı anti-freeze bakıyorum takipdeyim şimdi. 60k bakımlarında kitapçıkta 13 14 madde var poly-v kayışı kontrolü bilmem ne o yüzden endişelenmiştim. Birde LPG tercih ettiğin bir yer var mı ? tecrübe edinebildin mi ?

v kayışı 90 binde değişiyor. Ben gazı markalı yerlerden alıyorum. Devamlı kullandığım bir yer yok. Ama genelde PO dan alıyorum.

Geri
Üst Alt