Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lost..

----SON BÖLÜMÜ İZLEMEYENLER OKUMASIN :) ----

Aslında Jack'in son nefesini vermesini beklemediler, sonuçta Hugo ve Benjamin mesela Jack'ten sonra öldüler ama zaman kavramı olmadığı için orada önemli olan Jack'in son nefesi değildi. Jack'in ölü olduğunu anlamasını ve bunu kabullenmesini beklediler. Yine Jack'in babasının tabutu başında, babasıyla yaptığı konuşma sırasında ancak kabullendi Jack ölü olduğunu...
Bu final bölüm boyunca hep hatıladılar birbirlerini flashbacklerle, o noktada aslında ölü olduklarını da anlamış oldular. Hatta hep sorular sordular henüz anlamamış olanlar "nereye gidiyoruz" diye aldıkları cevap hep aynı oldu "bunu ben söyleyemem kendin göreceksin" vs...

Jack'in göz yumduğu son sahne yapımcılar tarafından düşünülmüş hoş bir andan ibaret bence... Dizi başladığı yerde bitmiş oldu. Hatırlarsanız uçak ilk düştüğünde herkes sahildeyken Jack ormanın içinde (hatta aynı yerde sanırım),
yanında Vincent (Walt'un köpeği) varken uyanmıştı ve sahile koşup millete yardım etmişti. Aynı yerde aynı şekilde yanında Vincent ile gözlerini kapattı...

evet aslında doğru beklemediler Jack' i, sadece olayın aslını anlatmaya çalıştırlar. Merak ettiğim noktaya da değinmişsin aslında biraz, nasıl oldu da birbirleriyle konuştuklarında o anları hatırladılar falan, hatırladıklarında da aslında ölü olduklarını mı anladıklar? bu konular tam net değil bende.

bitişi dediğin gibi iyi düşünülmüş bir sahne oldu, tam olarak başladığı yerde başladığı şekilde bitti dizi. aynı yerde aynı şekilde kazadan sonra kalkıp insanlara yardım etmişti, yine aynı şekilde aynı yerde öldü, Vincent yanındayken. baya bir duygu yüklemişlerdi. Hele ki uçağın kalktığını görüp gülümseyerek ölmesi falan çok güzeldi bence.

ayrıca Hurley ölmemişti sanırım daha, ama Sayidi alıp barın oraya götürüp Shanon' u gösterdi. Dediğin gibi zaman ve yer kavramını fazla sorgulamamak gerekiyor ama biraz da kafa karışıklığına yol açıyor bende olduğu gibi :)

yahu zor tuttum kendimi okumamak için..
akşam izlicem artık..

okuma bence de izle ondan sonra burdan dewam ederiz senle de :)

inş. akşama kadar düşer 'nete online izlemek için..

muhteşem bi son..
hatta Jack gözünü açarken bitse güzel gıcık bi son olurdu..

resmen official olarak da başı sonu da belli dizinin..

ancak dağ dağa kavuştu ben Claire diye kaldım..

yaw sonu cok guzel olmus fılan dedınız de ben anlamadıgım kısım su,adamlar 6 sezon sureklı mıstık olaylarla mılletı merakta bıraktılar ısın sonunu duygusala baglayıp butun sorgulanması gerekenlerı kenara koydular ve bıtırdıler.Dızıden beklentımız duygusallık uzerıne mı olmalıydı yanı.Daha 2 bolum once jacop ın nasıl adaya geldıgı flan anlatıldı kara dumanıydı falan flan derken boyle duygusal b son bana acıkcası cok sacma geldı.Berkayın acıklaması cok guzel olmus yalnız soyle b durum var,olu olduklarını hatırlamadıkları yer neresı,adaya dusmelerı mı gerceklık yoksa flashbacklerde gosterılenler mı gerceklık,olay paralel evren muhabbetıyse bunu azcık da olsa neden belırtmedıler? Paralel evren kısmını orda burda okudugum yorumlardan soyluyorum bu arada.Benım dusuncem dızı hıc byere baglanmadı aslında.İzleyıcinin,adaya dusmus sureklık mıstık olaylarla bas etmeye calısan b grup ınsanın 6 sezon boyunca olan kosusturmasına kendısını kaptırması sonucu boyle duygusal b sonla ısı baglıcaklarını dusunduler bence yapımcılar.Daha kendımı kaptırmıcam boyle dızılere,Dawson's Creek bıle zamanında daha guzelmıs be lost a gore:)

yahu dümeni olan, zamanda yolculuk edebilen bi ada..neyine bu kadar mantıklı açıklamalar bekliyosunuz ki..ne gerek var.. :)

yahu dümeni olan, zamanda yolculuk edebilen bi ada..neyine bu kadar mantıklı açıklamalar bekliyosunuz ki..ne gerek var.. :)

ya tabıkıde mantık aramamak lazım ama en azından kendı ıcınde cevapları verebılcek sekılde tasarlasalarmıs sonunuda,bu sekılde duygusala baglamak cıdden cok sacma olmus,yazık yanı kac sene ınsalar bu dızıyı ızledıler boyle b son olmamalıydı

duygusala bağlama dediğin mutlu son abi..

Jack gözlerini yine aynı şekilde yerde yatarken açsaydı sonda tam kısır döngü olurdu.. :D :D

abi beni 6 sezon boyunca mutlu etti finalde etse ne olur etmese ne olur :D Boşverin :)

Geri
Üst Alt