Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon savurma problemi?

VoodooRush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sol ayak freni diye bir şey var bildin mi?
yok bilmiyorum neymiş o lütfen bilgilendir?

Madem sen bilgilendirmedin ben bildiğim kadarını aktarayım.. Yiğidinde dediği gibi benim konuyla alakası olmadığını anlatabilirim belki. Sol ayak freni trafikte uygulanması çok sakıncalı olur kazaya davetiyedir resmen..
Sol ayak freni, önden çekişli otomobillerin etkin ve süratli biçimde kullanılabilmesi açısından en önemli sürüş tekniklerinden birisidir. Sıklıkla yarış sürücüleri tarafından kullanılmaktadır. Sağ ayak alışıldığı şekilde gaz pedalına basılı durumdayken sol ayağın da fren pedalına basmasıyla uygulanmaktadır. Bu teknik aşağıda sıralanan durumlarda kullanılmaktadır.
Aracın istenilenden az dönmeye (understeering) başladığı durumlarda (basit olarak önden çekişli bir araca viraj içerisinde gaz verilmesi durumunda veya çok hızlı olarak viraja girildiğinde) dönüş yarı çapını küçültmek.Aracın çok fazla zıplamaya meyilli olduğu engebeli yüzeylerde zıplamayı sınırlandırmak. Turbo otomobillerde yavaşlamak için gazdan ayağı kaldırmaya gerek bırakmaması sonucu turbo basıncının düşmemesi ve aracın daha çabuk süratlenmesini sağlamaktır amaç.. Yani asıl amaç hız kaybetmemektir, hızı düşürmek değil. Ayrıca virajda ansızın önünüze biri çıktığı zaman sol ayak frenine vakit kalacağını sanmıyorum kardeşim:)

Geri
Üst Alt