Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon sag dikiz aynasi

aracinizda koltuk hafizasi ve ya tuslu kontrol sistemi var mi?​

Leon'da yok ki hafızalı koltuk falan

22. hafta ve sonrası üretimlerde aşağı inen ayna bulunmuyor ama yazılımla açılır elbet de, zaten kaldırma sebepleri hatalı çalışması, ha bug fix'i çıktıysa servis güncellemesini yapar zaten

aracinizda koltuk hafizasi ve ya tuslu kontrol sistemi var mi?​

LEON da öyle bir özellik yok ? hem koltuk hafızası ne alaka, konu ayna iken servisin böylr bir vevap vermesi tuaf :) tuşlu kontrol sisteminden kasdın nedir ? ayna geri vitese takınca ve kapıdaki ayna kontrolünü sağ aynaya getirince aşağıya iniyor, olay bu !

Sağ ayna geri viteste aşağı iniyor ve ileri giderken kapı kilitlenmesi ile birlikte eski konumuna geri dönüyor. Servis ileri hareket süresini kısaltıyor sadece vagcom kablosu ile bu işi bilen biriside yapabilir diye tahmin ediyorum

Gercekten cok bilgisizce hareketler yapiliyor adamin dedigi koltuk hafizasi olan modellerde oluyor o ozellik yani bahsetmeye calistigi opsiyon paketi sanirim ama sacmaliyor sadece. Vagcom henuz sadece 2 ozelligi aciyor onlari da yaptim :)

Leon 1.6 TDI DSG STYLE kullanıcısıyım aracım 2013 model ve standart bir araç koltuk hafıza vs. yok. Aracımda sağ dikiz aynasının çalışma şekli şu şekilde.
1. Sağ aynanın eğilmesi için kapıdaki ayna ayar düğmesinin "R" sağ konumda olması gerekiyor. Sistem sadece bu konumda çalışıyor.
2. Vites geriye takılınca ayna aşağıya eğiliyor.
3. İleri geri park halinde iken ayna sürekli aşağı konumda kalıyor. Yani vitesi ileriye takınca "D" aynanın düzelmesini beklemeyin. Zira araç hala park ettiğinizi düşündüğü için aynayı aşağı konumda bırakıyor. Mantıklı olan da bu kaldırımı ileri geri yaparken görmek faydalıdır.
4. Sağ ayna vites ileri konumda ve hızınız ise 20-30 km geçince eski yerine yani yukarı kalkıyor. Araç artık sizin manevra işini bırakıp ileri belli bir hıza ulaştığınızda aynayı ihtiyacınız olmadığını kabul ediyor.
5. park esnasında illaki ayna yukarı kalksın aracın işleyiş mantığının dışına çıkmak istenir ise kapıdaki ayna ayar düğmesinin "0" konumuna getirip sistemi devre dışı bırakabilirsiniz. Not: Sistem devre dışı oldukdan sonra aynanın yukarı kalkması için vitesin "D" konumuna gelmesi gerekiyor.
Saygılar.

ama işte sıkıntılı tarafı, tam olarak eski konumuna döndürmemesi aynayı, az da olsa aşağıda kalıyor, elle tekrar düzeltmek gerekiyor o yüzden de

bnm depoda da ses war ılk aldıgım gun burda da yazmıstım servıs normal dedı muzık sesınden dolayı artık duymuyorum ama cok sacma bı ses guluk guluk o ne oyle yahu:)

Leon 1.6 TDI DSG STYLE kullanıcısıyım aracım 2013 model ve standart bir araç koltuk hafıza vs. yok. Aracımda sağ dikiz aynasının çalışma şekli şu şekilde.
1. Sağ aynanın eğilmesi için kapıdaki ayna ayar düğmesinin "R" sağ konumda olması gerekiyor. Sistem sadece bu konumda çalışıyor.
2. Vites geriye takılınca ayna aşağıya eğiliyor.
3. İleri geri park halinde iken ayna sürekli aşağı konumda kalıyor. Yani vitesi ileriye takınca "D" aynanın düzelmesini beklemeyin. Zira araç hala park ettiğinizi düşündüğü için aynayı aşağı konumda bırakıyor. Mantıklı olan da bu kaldırımı ileri geri yaparken görmek faydalıdır.
4. Sağ ayna vites ileri konumda ve hızınız ise 20-30 km geçince eski yerine yani yukarı kalkıyor. Araç artık sizin manevra işini bırakıp ileri belli bir hıza ulaştığınızda aynayı ihtiyacınız olmadığını kabul ediyor.
5. park esnasında illaki ayna yukarı kalksın aracın işleyiş mantığının dışına çıkmak istenir ise kapıdaki ayna ayar düğmesinin "0" konumuna getirip sistemi devre dışı bırakabilirsiniz. Not: Sistem devre dışı oldukdan sonra aynanın yukarı kalkması için vitesin "D" konumuna gelmesi gerekiyor.
Saygılar.

Cok tesekkur ederim emegin icin ben bunlari zaten arastirip uygulamistim ona ragmen olmuyor servislik bir durum ama cahil kaliyorlar tekrar baska bir servis danismanina gosterecegim

Geri
Üst Alt