Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Otomatik Açılan Bagaj Kapısı..

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Bir süredir üzerinde kafa patlattığımız ve daha önce ülkemizde bi çok kişinin denediği ve ne hikmetse Seat Grubunda bir türlü nihayete erdirilemeyen diğer vag grubu araçlarda ise çok revaşta olan bir özelliği en sonunda nihayete erdirip kullanmaya başladım..
Bu konuda yurt içi ve dışı bir çok forum ve siteden araştırmalar yaparak tamamen araştırmalarımız sonucu bulduğumuz parçalarla (kodlarını çözmek orhun kitabelerini çözmek kadar zor oldu :) ) ortaya çıkan Mesele ise şu "Anahtarınızın bagaj Açma tuşuna uzunca basınca bagaj kapınız otomatik olarak açılıyor" belki kimileri bunu gereksiz bile bulabilir; fakat pazar alışverişlerinde genelde iki elide dolu olan "Ben" için bulunmaz bir nimet oldu diyebilirim..

Bu konuda sürekli birlikte araştırıp soruşturduğumuz ve aslen bu özelliği hayata geçirmenin fikir babası olan Burağa teşekkür ediyorum huzurlarınızda ve onun (@leo54) Sunumuyla izliyoruz aracımın otomatik açılan bagaj kapısını..

Kullanılan OEM parçalar:

-Scirocco R yaylı plastik Bagaj takozu
-Namstain bagaj Amortisörü (Aslında Skoda Octavianın kide oluyor fakat biraz uzun ve sert olduğundan namstain özel bagaj amortisörü kullandık)
-Skoda fabia bagj Amortisör tutamacı

Burak ve benim bu Arayışımızda bize destek Olan NAMSTAIN Amortisör çalışanı Mustafa ustaya Teşekkürlerimi bir borç bilirim.. Özellikle en uygun bagaj amortisörü için defalarca gaz basımı Torna ve sök tak gibi işçilikleri hiç yılmadan yaptığı ve nihayete erdiğinde bizim kadar sevindiği için bu olaya..

topraam bunu istiyorum ... burada ki ustaları seferber ettim tırım tırım arıyom sen benden önce bulmuşun.... en kısa zamanda istiyorum....

TÜBİTAK yetkilileri nerde noter nerde ???tescilini yaptırdınızmı???
burakcım selçuk gardaşımla takdire şayan bir işi başardınız hb arabada otomatik bagaj 10 numara fikir olmuş..elinize sağlık ikinizinde.. [MENTION=19934]Çöllü[/MENTION] [MENTION=21041]leo54[/MENTION]

Çöllüm bende isterim bundan. Ne kadara mal oldu, Parçaları temin etsek kendimiz takarız bunları sanırım. Güle güle kullan güzel olmuş gerçekten.

Abi parçaları tedarik edince evet çok basit bir takılışı var ama çok ince ayar istiyor zira amortisörler tornada kısaltılarak takıldı.. bence genede bi ustaya yaptırın zira newtoon olarak ölçüsü var Amortisörlerin, stock halde 340 newtoon var 500 takıyon kapı kapanmıyo 400 takıyon bu seferde kaldırmıyo.. zor iş.. işin ehli mustafa ustaydı sağolsun gık demeden nazımızı çekiyor bir haftadır :)

Scirocco takozların tanesi 20 tl 2 adet gerekiyor.. Amortisörler serviste 130 TL ben dışardan tedarik ettim.. 25 tl de O küçücük Amortisör tutamaçlarına istiyorlar tabi mustafa usta benden onun parasını isteyecek değil.. :) yani taş patlasın 200 TL ye her yerde halledilir :eek:key:

Geri
Üst Alt