Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon MK1 için vites topuzu değişimi

leonturco

Kayıtlı Üye
Vites körüğünün takılı olduğu alt çerçeveyi sökün.

01.JPG

Resimdeki gibi topuzu sökmek için kelepçeyi sökün.

02.JPG

Resimde gözüken plastik kelepçeyi de sökün.

04.JPG

Topuzu çekin ve çıkarın.

07.JPG

Yeni topuzu alın ve eskisinin yerine takın.

09.JPG

10.JPG

İşlemi tersine çevirerek tekrar montaj yapınız. Körüğü de beraberinde değiştirebilirsiniz.

15.JPG

paylaşım için teşekkürler

bu kasaların içine hastayım çok kaliteli yav hele şu ızgara kısmı çok güzel ayrıca 6.vites de yakışmış...

paylaşım için teşekkürler..

vallaha kendileri aracını söken kardeşlerime saygı duyuyorum emin olun servislerden daha kabiliyetlisinizdir...

5 ileri gitmiş 6 ileri olmuş, alt tarafı topuz değişim ama bilmeyince o alt tarafında kalıyorsun:D paylaşım için teşekkürler.

vallaha kendileri aracını söken kardeşlerime saygı duyuyorum emin olun servislerden daha kabiliyetlisinizdir...

Gökhan, Bazı işlemleri yapmak o kadar zor değil... Sadece kendine inanmakla alakalıdır. Benim daha önceki aracımın (2000 Model Seat Leon) söküp takmadığım kısmı kalmamıştı. Büyük bir zevk bence... :)

Aracın vites körüğü yırtılmıştı. Serviste 130 TL fiyat verince direkt olarak kolları sıvazlayıp 10 TL'ye mal ettim.

Siz yapamazsanız bile çevrenizdeki arkadaşlardan destek alabilirsiniz. Biz Bursa'da led ampül, lamba değişimi, vites körüğü gibi bazı basit operasyonları kendimiz yapıyoruz. :)

---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

5 ileri gitmiş 6 ileri olmuş, alt tarafı topuz değişim ama bilmeyince o alt tarafında kalıyorsun:D paylaşım için teşekkürler.

Faruk, benim yeni araç 6 ileri ama ben hala geri vitese taktım zannedip panik oluyorum. :)

Gökhan, Bazı işlemleri yapmak o kadar zor değil... Sadece kendine inanmakla alakalıdır. Benim daha önceki aracımın (2000 Model Seat Leon) söküp takmadığım kısmı kalmamıştı. Büyük bir zevk bence... :)

Aracın vites körüğü yırtılmıştı. Serviste 130 TL fiyat verince direkt olarak kolları sıvazlayıp 10 TL'ye mal ettim.

Siz yapamazsanız bile çevrenizdeki arkadaşlardan destek alabilirsiniz. Biz Bursa'da led ampül, lamba değişimi, vites körüğü gibi bazı basit operasyonları kendimiz yapıyoruz. :)

---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

Faruk, benim yeni araç 6 ileri ama ben hala geri vitese taktım zannedip panik oluyorum. :)

vallaha ben tüm kapı döşemelerini söküp tıkırtıları kestim,hava filtresini de denedim söktüm(bunu saymaya gerek yok çok kolay iş zaten),bide orta konsol varya leonun iki koltuğu arası onu arka kısımdan çekiyonuz o son parça çıkıyo orada servis sanki ses yalıtımı yaptı 1 hafta sonra zırıltılar hat safaya çıktı servisde takip etmiştim ben söktüm halı kaymazla bi izole ettim sıkıysa ses gelsin:)

topuzların fiyatı nasıl..
ve Seat'ın yuvarlak olmayan topuzu var mı hafiften üçgenimsi olsa süper olur..
çünkü tam yuvarlağı elle kavramak pek rahat değil..

Geri
Üst Alt