Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon fr 2013 model aracıma hangi lastiği almalıyım

Conti Türkiye koşullarında gayet başarılı ve dayanıklı bir lastik. Michelin de güzel ancak çok yumuşak olduğu için (ayrıca sizin lastik ebadı da oldukça ince yanaklı) çabuk ve parça kopmalı şekilde aşınıyor diye biliyorum. Bu yüzden continental iyidir. Nokian da bence çok başarılı bir lastik. Kışlıklar da süper. Yazlık olarak da bir dönem kullanmıştım. Şimdi conti kullanıyorum.

Continental CSC 5 alıp da pişman olacagınızı hiç zannetmiyorum hele hele turanzalardan sonra...
Pzero kullanıyorum lastik ısındıktan sonra tutuşundan ve frenlemesinden son derece memnunum. Bu ebatlarda kaliteli lastiklerin hemen hepsi sert hamurlu olacaklardır bu da lastik sesi olarak yansıyacaktır. En yumuşakları sanıyorum Michelin PS3 modelleri. Fakat yorumlarda da söylendiği gibi almanız gereken lastik ya CONTI CSC5 ya da Pirelli Pzero ( Pzero yerine P7 de olabilir ).

Bridgestone POTENZA serileri eskiden çok başarılı lastiklerdi son yıllarda pabuçları dama atıldı adeta. Pirelli ve Conti baya atak yaptı. Bridgestone Potenza serilerini de incelemenizi öneririrm ( Turanza ile kıyaslayıp bridgestone kötü lastik demeyin lütfen. ayrı dünyaların lastikleri onlar. )

Geri
Üst Alt