Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon fr 1.5

1,2 yi değiştirmeleri lazımdı 1,4 dü değil ama ne sıkıntı oldu bende merak ediyorum

motorda bir sıkıntı yoktu, yeni euro 6.5 normlarını karşılayamadı, co2 salınımı yüksek kaldı, onlar da daha büyük hacimli motoru daha düşük güçte optimize ederek piyasaya sundular.
bir de başka bir kaynakta okuduğuma göre VW araştırmalarında 0.33 veya 0.35 lerin değil 0.5 litrelik silindirlerin minimum yakıt yüketimi maksimum güç dengesini sağladığına karar vermiş ve artık motolarını 0.5 'in katları olacak şekilde ayarlayacakmış mümkün olduğunca.
yani önceki motorların tek sıkıntısı önceki motorlar olması, içiniz rahat olsun :)

motorda bir sıkıntı yoktu, yeni euro 6.5 normlarını karşılayamadı, co2 salınımı yüksek kaldı, onlar da daha büyük hacimli motoru daha düşük güçte optimize ederek piyasaya sundular.
bir de başka bir kaynakta okuduğuma göre VW araştırmalarında 0.33 veya 0.35 lerin değil 0.5 litrelik silindirlerin minimum yakıt yüketimi maksimum güç dengesini sağladığına karar vermiş ve artık motolarını 0.5 'in katları olacak şekilde ayarlayacakmış mümkün olduğunca.
yani önceki motorların tek sıkıntısı önceki motorlar olması, içiniz rahat olsun :)
Bu yeni çıkan 1.5ler 3 silindir mi

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba
Leonda 150 beygiri 1.4 kullanıyorum 2016 model.
Şimdi 150 beygiri 1.5 motora koymuşlar ve 1.4 artık yok.
Acaba 1.4te ne sıkıntı vardı da böyle bir değişikliğe gittiler?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir sıkıntı olduğundan değil ülkelerde olan durumlara göre değişiklik yapıyorlar şahsen sadece bizim ülkeye has galiba her yıl farklı motor seçeneği var

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Diğer ülkeler dediğiniz zaten euro6.5 normlarını tutturabilmek için motor değişiyor, TR'ye özel bir durum değil, 1.4 TSI'lar euro6 lar ama 6.5 standartlarını karşılamadıkları için üretimden kaldırıldılar. Şu anda MQB platformu 1.0 ve 1.5 olarak satılıyor bütün Avrupa'da. ABD ve Asya/Pasifik tarafında 2.0 ve 2.5 FSI'lar turbo motorlardan daha yaygın.

1.5'ler 4 silindirler bu arada.

1.5'ler de 130 ve 150 hp olarak çeşitlendirilmiş, ilk tanıtıldığında sadece 150 olacaktı.

Sıkıntı yok ben 1.4 TSI aldım diye kaldırıldı :D daha önceden 1.6 İbiza almıştım ben aldıktan sonra 1.6 kaldırıldı şimdi 1.4 TSI aldım oda kaldırıldı kaldırılmasını istediğiniz ürün varsa bana haber verin :)

Geri
Üst Alt