Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon arka sağ kapı kilit arızası

konuyu okudum benimde başıma geldi :)
sol arka kapı açılmıyor. dikkatimi çeken ışıkda duruyorum araç kalkerken otomatik kilitlemenin sesini arka kapıdan kulağıma geliyor. her defasında yapıyor bunu. kapıya kaç tl sıkıştıysa artık :D

konuyu okudum benimde başıma geldi :)
sol arka kapı açılmıyor. dikkatimi çeken ışıkda duruyorum araç kalkerken otomatik kilitlemenin sesini arka kapıdan kulağıma geliyor. her defasında yapıyor bunu. kapıya kaç tl sıkıştıysa artık :D

Gecmis olsun benimde sol arka kapi kilidini gecen hafta tamir ettirdim.Sanayide duzgun bir iscilikle 150 tl ye cozuldu.Servis 480tl istemisti.Simdide sol on kapi kilidinde ayni problem bas gosterdi.wag grubu araclarda kronik bir problem.

aracın sol arka döşemeyi söktük klilidi aldık pc ye bağladık her şeyi yaptık olmadı gittik parçacıya allım kilidini bulmadık siparişle geliyormuş. sonra çaresiz gittik kapıya geri takmak için takmadan balata sipreyi aldım yedirdim iyice kiri pası indirdim sonra taktık sorunsuz çalışıyor :) yolda giderken aynı tıkırdı otomatik kapı kilit sesi belli hıza gelince ses çıkartıyor ve canı istemezse açmıyor kapıyı bazende açılıyor enterasan orta konsoldaki ışık bile kapanınca sarı geçiyordu oda kafasına göre yanıyor.

aracın sol arka döşemeyi söktük klilidi aldık pc ye bağladık her şeyi yaptık olmadı gittik parçacıya allım kilidini bulmadık siparişle geliyormuş. sonra çaresiz gittik kapıya geri takmak için takmadan balata sipreyi aldım yedirdim iyice kiri pası indirdim sonra taktık sorunsuz çalışıyor :) yolda giderken aynı tıkırdı otomatik kapı kilit sesi belli hıza gelince ses çıkartıyor ve canı istemezse açmıyor kapıyı bazende açılıyor enterasan orta konsoldaki ışık bile kapanınca sarı geçiyordu oda kafasına göre yanıyor.
Spreyle sorun çözüldü mü tam anlamadım, kafasına göre yanıyor derken hala devam ediyo mu

Bi de nasıl söktünüz kilidi detaylı bi anlatsanız

Naçizane tavsiyem işin ehli birine yaptırmanız, arka kapının kilit tamiri sökülmesi takılması 1 saat sürdü,komple döşemeyi dagıtmadan sadece plastik kapağı çıkartıp aradan kilidi dışarı alıp,içinden bir devreyi değiştirip tekrar yerine taktılar.Kilit komple iptal olmadan erken müdahale ile çözülebilir,yenisini almanıza gerek kalmaz belkide.Ön kapıdada dediğim gibi aynı problem baş gösterdi, sabah ve akşam direk anahtarla açmak gerekiyor,ama bazen indi bindi esnasında çalışıyor ve araç hareket ettikten sonra otomatik kapılar kilitlendikten sonra,kilit mekanizması kendiliğinden kitleyip açıyor kapıyı,yine sanayi yolu gözüktü,yalnız bu sefer arka kapı gibi kolay olmayacak,ön kapı kilidini çıkarmak daha zor,döşemeyi komple almak gerekiyor, o biraz işçilik gerektirecek ve zaman alacak.

Naçizane tavsiyem işin ehli birine yaptırmanız, arka kapının kilit tamiri sökülmesi takılması 1 saat sürdü,komple döşemeyi dagıtmadan sadece plastik kapağı çıkartıp aradan kilidi dışarı alıp,içinden bir devreyi değiştirip tekrar yerine taktılar.Kilit komple iptal olmadan erken müdahale ile çözülebilir,yenisini almanıza gerek kalmaz belkide.Ön kapıdada dediğim gibi aynı problem baş gösterdi, sabah ve akşam direk anahtarla açmak gerekiyor,ama bazen indi bindi esnasında çalışıyor ve araç hareket ettikten sonra otomatik kapılar kilitlendikten sonra,kilit mekanizması kendiliğinden kitleyip açıyor kapıyı,yine sanayi yolu gözüktü,yalnız bu sefer arka kapı gibi kolay olmayacak,ön kapı kilidini çıkarmak daha zor,döşemeyi komple almak gerekiyor, o biraz işçilik gerektirecek ve zaman alacak.
Hocam Plastik kapak derken kapı içi döşeme mi? Kaç vidalı ve nasıl söküldü kilit nasıl çıkarıldı, bi anlatsanız ben kafaya koydum bu işi, değişecekse ben bozayım iyice öyle değişsin en azından

kilit mekanizmasını sökmek kolay değil, bilen için pratik olur bilmeyene problem, bende bayağı araştırdım cordi için gözüm kesmedi uzun iş..

arkadaşlar sökmesi takması bin dert ben artık uğraşmıyom bazen açılıyor bazende açılmıyor gaza basınca o tıkırtı kitleme sesi her dur kalkda yapıyor çaresi değişmek elim değmiyor bu aralar ve kilidi pahalı her şeyi denedim vaga bağladım olmadı halada uğraşmıyom masrafım ağır oldu bu aralar belkide ondan baskı balatası fren disk derken kalın geldi kilide yetişemedim. kanımca en doğrusu servise değiştirmek uğramayın fiyat alın yaptırın :)

Bi de nasıl söktünüz kilidi detaylı bi anlatsanız
döşeme içindeki vidaları söktük dikkat et plastik hassas kırılabilir iç döşemeyi oldugu gibi yukarı kaldır tırnaklı zaten az az kastırarak, cam halatı zaten döşemeye bağlı tırnakları var ordan sökeceksin kilit içinde zaten kapının kilit yerindeki vidaya bağlı ve halata bağlı. valla yerinde olsam uğraşmam yazık o zamanına. sana önerim deneme açısından balata spreyi al kilide dışardan püskürt kiri kapının alt deliğinden akar olursa olur olmazsa 10 tl çöpe gider benim gibi tüm gününün içine etme :)

Geri
Üst Alt