Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon alacağım, sorularım var.

Hocam şimdi sen bmw alırsın şanzıman iyi çıkar motor elinde kalır bunlar şans işidir. 15.000 TL diye şanzımandan kaçar 40.000TL'ye sandık motor alırsın. Ama şöyle bir durum var etkilemek gibi olmasın da bu site Seat Club sitesi. Kullanıcıların belki de %70'i DSG kullanıyor. Kaldı ki VW Grup ( Skoda,Seat, Audi, Volkswagen) arabalarında DSG kullanıyor. 2016 yılı Türkiye satış rakamına baktığımız zaman 206.000 Satış var ki en az 150.000'i DSG'lidir. Toplam pazar 980.000 Yaklaşık %23'ü tek başına bu adamlarda. Tüm siteleri topla 10.000 kişi çıkar mı şikayet eden? bence çıkmaz 1000 kişi bile zor. düşün ki bir yılda 200.000 araç satıyorsun 1000 kişi çıkmıyor %0,005 gibi bir oran. Burada karar senin ama bu rakamları da hor görme derim.

Ben kesinlikle DSG ye suç atmadım, yanlış anladınız sanırım beni. Ben ilk defa böyle yüksek modelli bir araç alacağım için sordum size. Dediğim gibi kredi çekeceğim. Çok geniş gelirli birisi değilim. Madem o kadar az sorunu o zaman almam da sorun olmaz sanırım. Umarım da sorun yaşamam uzun süreler boyunca :) Kaldı şu an sadece istediğim fiyatta istediğim aracı bulmakta. Kırmızı, alora mavi, beyaz. Bu üçlüden biri olmalı alacağım renk. En başta alora mavi ve kırmızı.

@emirhancakir sen bütçeni ve kafanda netleştirdiğin aracı detaylıca yaz bizde sana yardımcı olmaya çalışalım. Bu arada yanlış anlamadım. Kendimce yardımcı olmaya çalışıyorum sadece bakılmayan açılardan olan gerçekleri anlatma derdindeyim. Yoksa gücümüz yetse de keşke hepimiz en güzel en iyilerine binsek :)

DSG yi ben de hiç bilmiyorum bilen kullanan arkadaşlar bilgilerini aktarırlar mutlaka. Ancak günlük güzergahın dediğin gibi yoğunsa hiç kendini üzme al otomatiği rahat et araba kullanmaktan soğuma bari :)

DSG şanzıman manuel vites mantığıyla çalışan robotize çift kavrama bir şanzıman. İşin detayından çok günlük kullanımından bahsedeyim. Yarı otomatik şanzımanlar arasında en konforlusu DSG bence. Ford' un Powershift i de çok başarılı diyorlar ama kullanmadım ne desem yalan olur. Vites geçişleri sarsıntısız, yığılma ve kararsızlık sorunları ise diğer şanzımanlara göre daha az. Ama mükemmel bir şanzıman mı ? Tabii ki değil. Özellikle arnavut kaldırımlı yollarda ve bozuk yollarda şanzımandan ses geliyor ve kararsız kalabiliyor. Tam otomatik araçlara maddi imkan yetmiyorsa alınabilecek en iyi yarı otomatik şanzımandır DSG.

Bu arada 2017 modellerle birlikte VW grubuna yeni ve daha yüksek torklara dayanabilen 7 ileri DSG katıldı. Ayrıca sadece Amarok' ta kullanılan özel 8 ileri bir DSG si de mevcut VAG grubunun :)

Merhaba;
2015 1.2 kullanıcıyım.öncelikle hangi aracı alırsan al nacizane tavsiyem led farlarının olmasından yanayım.2.olarak aracın yakıt tüketimi dizel bilindiği üzere daha az yakıyor.yakıt için tercih edeceksen dizel al.ben standart hep bp den benzin alırım ve aynı istasyondan her aldığımda km yi sıfırlarım dun sıfırladığımda havaların etkisiylemidir bakımı yaklastığı içinmidir nedir 245 km yapmışım "50km kaldı uyarısında." Şimdi aklım olsa 1.2 i alacağıma fr alırdım performansından ötürü.

Zaten Ledsiz Leon almam açıkcası. Beni cezbeden o Led farları :) 1.4 TSI bence en iyisi. Dizel yakıt olarak uygun ama hangi marka olursa olsun araç yine de o traktör gibi çalışmanın önüne geçilmiyor. Benzinin sessiz çalışmasına hastayım. Durduğunda çalıştığını bile anlamıyorsunuz:) İnşAllah en kısa sürede istediğim aracı bulurum ve hep beraber kararlaştırırız alırım :)

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
1.4tsi 125lik tam size uygun olur hem seri yakıt guzel fr olmasının ayrıcalıkları var tabı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teferruati bosver kisa ve öz git 1.4 tsi fr al.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar merhaba, ben yeni katıldım aranıza. Ben de C3 2012 aracımı satıp lean 1.6 tdi DSG almayı planlıyorum. @emirhancakir gibi benim de acabalarım var. max 72 73K fiyat öngörüyorum 2013 sonrası bir araç için. Şimdi malum sitede 2 ilan var biri 2014 15.000 km 75.000 TL civarı. Diğeri 2014 40.000 km 68.000 tl. iki ilan sahibini de aradım ikisi de plaka açık sorgulat, gel expertize sokalım diyor ancak ekspertiz şanzumanla ilgili net bişey söyleyemeyecek. Bunun için de gidip İzmir'den istanbula ya da türkiyenin bi köşesine her ilan için gitme şansım söz konusu maalesef değil. O yüzden bu fiyat farkını nasıl yorumlarsınız? C3'ümü satıp üstüne kredi çekeceğim ve DSG'nin dur kalk trafikte ısınma problemi bu serilerde var mıdır vs bana da yorumlarınızla ışık tutarsanız sevinirim..

Geri
Üst Alt