Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon alacağım, sorularım var.

@atecateam abi ben de kıllandım ama işte biri diyarbakır diğeri istanbul. Hadi istanbul neyse de diyarbakırda tanıdık bildik bi allahın kulu yok. O yüzden sizce bu fiyatlara sorunsuz bir araç için nasıldır?

Hakan bey, araştırmalarıma göre DSG tamamen şans işi. Güvendiğiniz birisinden araç alıyorsanız 300 bin bile olsa sorun olmazmış. Önemli olan sahibinin nasıl kullanıp kullanmadığı. Bunu kimse şanzıman açılmadan yorumlayamaz sanırım. Doğuş Oto'yu arayıp sorabilirsiniz. Belki onların bunun için inceleme ve durum hakkında bilgilendirme sistemleri vardır. 1.4 EcoTSI şu an benim için rafa kalktı. Manuel yok çünkü bunlarda. Hepsi otomatik. BMW de olduğu gibi. Manuel'i sunmamaları saçmalık olmuş ama. Eğer Diyarbakır da ki araca güveniyorsanız alın diyeceğim ama burdan da taaa oraya gidip geleyim derken o aradaki farkın yarısını kapatırsınız herhalde. İstanbul'dan Diyarbakır bayağı uzak mesafe bana göre :/

@emirhancakir hocam haklısın, izmirdeyim ben ama işte hem krediyle alıyoruz hem de söz konusu fark için aylarca çalışıyor olunca insan daha bi titizleniyor. Muhtemelen bu araçta da bir sorun var ama seat bakım servisinin Diyarbakır telefonunu arayıp soracağım eğer bakım geçmişini görme şansımız varsa diye. Tabi bu arada araç başka bir yerde yaptırıldıysa kısmı da muamma. Önce kendi aracımı elden çıkarayım, o zamana kadar belki daha iyisi çıkar :) sana da şimdiden hayırlı olsun:)

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar Doğuş Grubunda çalışmış biri olarak diyorum ki DSG üstüne bir bulgu elde edemezsinsiz. Çünkü bu kullanıcıyla doğru orantılı bir durum. Sizler araç alırken şuna dikkat edin. Güvendiğiniz bildiğiniz yerlerden almaya çalışın. 2 lira farklı olsun onu tercih edin. @Hakanv @emirhancakir ben yıllardır otomotiv sektörü içindeyim çıraklıktan yetişme üniversite mezunuyum ama kalkıpta İzmir'den Diyarbakır'a gidip araç almam. İsterse 10.000 ucuz olsun. Bu aralar Otoshops bayilerinde garanti veriliyor. Bu otoshops'un (Toyota ALJ) resmi zorunluluğu. Böyle yerlere de bakın. Başınız ağrımasın

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Dediğim gibi, Diyarbakır'a gidilmez DSG li bir araç için :) Dün akşam Cadde dönüşü sahilden dönüyordum arkadaşlarla. Yolda 2 tane Leon FR 1 tane yeni kasa polo, 1 tane yeni kasa golf, 2 tane de e36 kasa 320i bmw. Bir de biz Clio. Leonlar inanılmaz asıldılar gaza ve herkesi ezip geçtiler buna biz de dahil. Adamlar zaten hepsi yarışıyordu. Biz de yolumuzun üstü nasıl olsa:rolleyes: dedik peşlerinden gittik. Daha doğrusu gidemedik, adamlar kayboldular zaten aracı sıkıştırmadığımız için :D Bana sorarsan o Leonları eğer öyle kullanıyorlarsa herkes sürekli olarak elinizde o DSG nin patlama ihtimali çok fazla yüksek olur bence. Daha kalkışta o kadar gaz verip gaz kesmeden kullanılan bir otomatik şanzımanın pek fazla uzun ömürlü olcağını hiç sanmıyorum. @atecateam hocamızın dediği gibi, garanti veren yerlerden bakmak en iyisi. Değerli bilgileriniz ve değerli yorumlarınız için ayrıca teşekkürler hocam.:rolleyes:

Birde sıkıntı olan DSG değil arkadaşlar. Düşünün ki 6000e şahin aldınız 6000 harcarsınız satarsınız gene 6000 eder. Mevzu insanlar ve kullanım tarzları. Tam otomatik mazda şanzımanı tamir ettim vakti zamanında çünkü adam şanzıman hidroliğini değiştirme zahmetinde bulunmamış. Yağ çamurlaşmış pistonlar ilerlemiyor beyin içinde. Hadi buyrun bu da tam otomatik. Takılmayın böyle şeylere sanki evveliyatlık alıyorsunuz 2 sene sonra satıp bidaha alacaksınız :) @emirhancakir @Hakanv

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

@atecateam doğru söylüyorsun aslında sıkıntı olan dsg değil insanlar.. Ama dün auris test sürüşüne gittik, yardımcı olan satıştaki arkadaş komik bişeyden bahsetti, yurdumun özeti aslında. Amcanın birine C-HR Hybrid satmışlar ama amca elektrikli sanmış arabayı ve üstelik sigortadan kaçak olur vs diye klima bile açmıyormuş... e şimdi dsg sorunlu değil, bizim ülkemiz sorunlu. Biz optimum faydalı aracı arıyoruz...

Geri
Üst Alt