Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon alıyorum, öneriler? Bu Leon nasıl?

Arkadaşlar merhaba şimdi bu dsg kullanımı ile ilgili olarak bilen arkadaşlar dsg zarar vermemek için kullanımın nasıl yapılması gerektiğini yazarlarsa iyi olur bilmediğim için soruyorum ben kendimden örnek verecek olursam İstanbul trafiği malum hep D modunda kullanıyorum,park ederkende R ile geri gelerek aracı P moduna alarak stop ediyorum sizin yorumlarınız nedir ?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar merhaba şimdi bu dsg kullanımı ile ilgili olarak bilen arkadaşlar dsg zarar vermemek için kullanımın nasıl yapılması gerektiğini yazarlarsa iyi olur bilmediğim için soruyorum ben kendimden örnek verecek olursam İstanbul trafiği malum hep D modunda kullanıyorum,park ederkende R ile geri gelerek aracı P moduna alarak stop ediyorum sizin yorumlarınız nedir ?

Yoğun trafikte S modunda kullanın. Çok sık dur kalksa manuel moda alın. Sürekli 1-2 yapmasın. Dik bir noktada park yapıyorsanız aracı park ettikten sonra el frenini çekip vitesi N konumuna alıp ayağınızı çekin. Araba ileri ya da geri doğru oturacaktır. Ondan sonra P ye alabilirsiniz. Özellikle Red line dediğimiz 7 bin devirlerde sürekli zorlamayın. Arada sıkıştırıp gazlayabilirsiniz ama sürekli yüksek devirde kullanmayın. Onun haricinde yapacak birşey yok zaten. :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Dsg yüksek deviri sever.
Ama trafikte dur kalka girdiğinde zaten anında 1/2/3 yapan şanzıman tekrar 3/2/1 yapıyor yaparken kavramanın ısınması aslında ömründen yiyor.. arkadaşında dediği gibi yoğun trafikte alın manuele. Rampalarda frene basmadan ayak gazda beklemeyin. Bunlara diklat ettiğiniz sürece Allah nasip ederse sorun yaşamazsınız ama dsg de sıkıntı varsa bunlara ne kadar dikkat etseniz de boşa..
Şans işi dediğim bu mesela bir arkadaşım trafikte ayak yarım frende bekler rampada gazda bekler dur kalk araba 3 saat de dursa kalksa D de devam eder aracı 35000 dsg de tık yok :)) maşallah diyelim.. ama sen dikkt edersin 10.000 de arıza çıkar şansdan kastım bu.

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Teşekkürler

bu nasıl bir yay.araba resmen yere değiyor:)) bana ters ama seveni varsa ayrı.

Sorunlu diye bir söylemde bulunmadık. Yazılıma karşı daha kırılgan. Olay bu.

Geri
Üst Alt