Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 2. Bakım (30.000 km bakımı)

Efesber

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Leon 1.0 aracımızın 2.bakımı geldi.

Aracı aldığımız yerde yaptıracağız gözüküyor ve fiyatları epey pahalı 1200 TL civarı...

Garantisi bozulmasın diye de oraya götürmek zorunda kalıyoruz.

Garanti bozulmadan başka yerde yaptırma imkanı var mi ? Bosch car service’lerde yaptırınca bakımı garanti bozulmuyormuş ... yaptıran var mi ?

Teşekkürler,

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

yetkili srv. girip yaptırman ve fatura kesilmesi gerekir.

Dsg değil ise dışarıda yaptırın. Ne de olsa garantiniz bitmiş.

4 yıllık garantisi var devam ediyor yani.

Yetkili servise dünya kadar para vermeden garantiden çıkmamasının bir yolu yok mudur yani?

Bosch Car Service’de bu durumda olupta Bakim yaptıran olmadı mi hiç ?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bırakın başka serviste yaptırmayı yetkilide yağınızı kendiniz görürseniz bile sıkıntı çıkartabiliyorlar. Bence risk almayın dışarıda da 600 tl den aşağı yapmazlar zaten. Bir miktar pazarlıkla yetkilide yaptırın

Yetkili servis haricinde yaptırdığınız her yer garantiyi bozar. Benim garantim 2 seneydi yeni bitti. Cumartesi güvendiğim bir yere yaptırdım. Servis indirimli 900₺ fiyat verdi ben 380₺ ye yaptırdım. Mobil1 esp yağ man hava filtresi bosh yağ ve polen (karbonlu)filtre kullandık.

Sent from my iPhone using SCW - SeatClubWorld

DSG ise mutlaka yetkili serviste mi bakımları yapılmalı?
Aracın normal garantisi bittikten sonra, eğer sürekli yetkili servise gidiliyor ise, servislerin keyfine göre, iyi niyet garantisi adı altında, işçilik ücreti alınarak garanti devam edebiliyor. Dsg arızalandığında maliyeti yüksek oluyor. Bu sebeple iyi niyetten faydalanabilmek adına servise gitmesi daha mantıklı gibi. Ama dediğim gibi bu iyi niyette servislerin insiyatifinde olan bir olay.

Geri
Üst Alt