Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI yakıt tüketimi

Arkadaşlar kayseri şehir içi kış mevsimi 3-5 kmlik güzergahlar ortalama en az 7.5 lt yakıyorum araç henüz 700 km de. Olumsuz şartlar mevcut ama yine de bana çok gibi geldi bu tüketim. bi sorun olabilir mi ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynı durum bende de söz konusu 6.5-7 lt arasında yakıyor şuan araç 1700 km de

aynı durum bende de söz konusu 6.5-7 lt arasında yakıyor şuan araç 1700 km de
Soğuk hava, kısa parkur, yoğun trafik, tüketimi olumsuz etkiliyor. Uzun yolda test etmek daha sağlıklı olacaktır. Araçlar daha yeni biraz zamana bırakalım bakalım.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de PO'yu tercih ediyorum. Bir kere İstanbul Zincirlikuyu Shell'den aldım arabananın devir saati yükseldi. Normalde rolantide 1.000 devirin altın 700-800 de seyrederken ibre, Shelle beraber 1.000 devire çıktı. Arabanın performansında gözle görülür bir artış da hissetmedim. PO ile ortalama ş.içi 6,2 - 6,4 lt/km tüketiyor. Bu da yaklaşık 780- 800 km yapıyor. Ama ben yine hoşnut değilim. Çünkü fabrika değerleri ş.içi 5 lt/km'nin altını veriyordu. Beklentim 5,5-5,8 lt/km idi ama maalesef durum böyle

Sent from my iPhone using Tapatalk
Abicim bin km de bir araç rolantisi bin devir civarı yaklaşık 5-10 dk tutmaktadır dpf temizliği için bende yeni öğrendim ne kadar doğru ne yanlış bilemem

Ben de PO'yu tercih ediyorum. Bir kere İstanbul Zincirlikuyu Shell'den aldım arabananın devir saati yükseldi. Normalde rolantide 1.000 devirin altın 700-800 de seyrederken ibre, Shelle beraber 1.000 devire çıktı. Arabanın performansında gözle görülür bir artış da hissetmedim. PO ile ortalama ş.içi 6,2 - 6,4 lt/km tüketiyor. Bu da yaklaşık 780- 800 km yapıyor. Ama ben yine hoşnut değilim. Çünkü fabrika değerleri ş.içi 5 lt/km'nin altını veriyordu. Beklentim 5,5-5,8 lt/km idi ama maalesef durum böyle

1000 devirde kalması Fan çalışır vaziyette dpf temizliği yapıyor yaklaşık 10 dk sürdü sonra kendi kendine 700 700 devir bandına geri düştü.

Sıfır araçların biraz fazla yaktıgı zaten bilinir .Üzerine bir de kış şartları eklenince normal .Ancak sehirici kullanımda yakıt tüketimi şöförden şöföre de degisir .Örnek ;kırmızı ışığı gördüğü halde ayagı gazdan çekmemek ,veya araç devrini aldığı halde gaza yüklenmeye devam etmek gibi ...Hepsini denedim acelesiz heyecansız gidince sehirici ortalamam 5.5 -5.8 oluyor .Herkesi gecerim ben deyince de 6.8 lt falan :)

Herkese merhaba.1.6 tdi dsg aracim 2014 model 65000 kmde. Istanbul sehir icindeki yakitimin resmini yukledim .

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    501.3 KB · Görüntüleme: 30
Geceleri denizden geldikten sonra eve giderken sahil yolu boş oluyor ben arabayı sıkıştırmazsam ortalama bu civarlar da seyrediyor.. (2014 1.6TDI DSG)

0311bd702a1cb17cafeb57f3d3118a5b.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt