Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI yakıt tüketimi

bir depoyla 1180km yaptım ve ışık yandı daha da giderdi ama yanar yanmaz yakıt aldım zorlamadım.

Nasıl gecemediniz uzun yolda bu değer az bile

Abi benim rekorun bir depoyla 1345 km geçen sene yaptım gebze balikersir izmir çeşme alaçatı bursa izmir arası bir hafta dolaştım

Okadar uzun yola gidemedim daha ya :) istanbul tekirdağ arası anca ama 1345 hayal gibi ya ya hollanda gibi bi yer olacak ya da yokuş aşağı :))

hocam sen otoyolda 95km hızda cruise control'e al pamuk gibi oluyor araç biraz yavaş gidiyorsun ama katlanılıyor.
geç olsun da güç olmasın :)

hocam sen otoyolda 95km hızda cruise control'e al pamuk gibi oluyor araç biraz yavaş gidiyorsun ama katlanılıyor.
geç olsun da güç olmasın :)

Sen 95 diyosun 83 ü dene bi :D 7.vites 1.500 devir 2.2 2.7 düz yol verisi :D ama gidilmiyo işte darlanıyo insan :D

Arkadaşlar kayseri şehir içi kış mevsimi 3-5 kmlik güzergahlar ortalama en az 7.5 lt yakıyorum araç henüz 700 km de. Olumsuz şartlar mevcut ama yine de bana çok gibi geldi bu tüketim. bi sorun olabilir mi ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

konuyu hortlatmışsın ama olsun sıkıntı değil...rodaj süresi 700 kmde yakıtın gayet normal.motor taze ama etkilemez bununla birlikte sürücünün kullanımı da etkilemektedir.yeni nesil araçlarda rodaj var diye kendinizi kasmayın.düşük devirlerde kullanmayın.normal kullanımınızı sürdürdüğünüz müddetce yakıt değerleri düşecektir bi nebze ama...1.6 tdi leonların 5.0 ın altına indiğini görmedim hiç.o da uzun yolda...siz bide şehiriçinden bahsediyorsunuz dur-kalk...gayet normal.servis bakım zamanlarında servis gerekeni söyleyecektir zaten...bu dönemde total opet shell gibi yerlerden temiz yakıt alın

Bu konu ölmez . Rodajı artık kafadan çıkarıyorum, zaten çok hırçın araç kullanan biri değilim. Yakıt olarak shell ve bp tercih ediyorum. Bp de doğuşun %3 indirim kapmanyasını kullanıyorum. Yorum için teşekkürler @kirlisakal

Bu konu ölmez . Rodajı artık kafadan çıkarıyorum, zaten çok hırçın araç kullanan biri değilim. Yakıt olarak shell ve bp tercih ediyorum. Bp de doğuşun %3 indirim kapmanyasını kullanıyorum. Yorum için teşekkürler @kirlisakal

korkulacak bişi yok...kafanız rahat olsun....ben tşk ederim rabbim kazalardan belalardan korusun inş..

Ben 2014 1.6 TDİ ile 170 TL shellden aldığım yakıt ile 900 km civarı şehir içi gidiyordum. Şimdi 1.4 150 hp actye geçiş yaptım. İlk depo yakıtı aldım.200 TL'ye doldu.Tahminin 600 km civarı gideceğim.İlerde yakıt oranlarını da yazarım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

127 de zaten ceza yok 120 azami hızın % 10 üzerine çıkılabiliyor, ona da sollama için izin verilmiş. Geçen yaz ben de eski arabayla 160-170 geldim Antalyadan, yol radar doluydu ama bende dedektör olduğu için radar sinyalini alınca 120'ye düşerek girmedim hiç radara ,işi şansa bırakmadım yani :)
dedektör dediğiniz nasıl bişey ? açıklarsanız çok güzel olur

Geri
Üst Alt