Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 tsi 100 bin bakımı hk

mvltymn

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar.
2013 leon 1.2 tsi aracım 2 hafta önce 100 bin km ye ulaştı.Tabi ekranda servise gidiniz vs uyarısı geldi.başaranı aradıgımda yag,filtre,gergi rulmanı,v kayısı toplam indirimli fiyat 1850 tl dediler.özel servise gittiğimde bu modellerin triger seti 180 binde değişiyormus onuda ögrendik.sorunum araç çalıstıgında eskiye göre horultulu çalısmaya başlaması ve isteksizleşmesi.özel serviste bujilerden biri gidici dedi.100 bin bakımında neler değişmeli yada buji değişimi ve yukarıda saydığım parça değişimlerinin maliyetleri hakkında fikri olan varsa görüşlerinizden ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim.ilk arabam ve servis bakım kısmında tecrübesizim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Yvz
Herkese selamlar.
2013 leon 1.2 tsi aracım 2 hafta önce 100 bin km ye ulaştı.Tabi ekranda servise gidiniz vs uyarısı geldi.başaranı aradıgımda yag,filtre,gergi rulmanı,v kayısı toplam indirimli fiyat 1850 tl dediler.özel servise gittiğimde bu modellerin triger seti 180 binde değişiyormus onuda ögrendik.sorunum araç çalıstıgında eskiye göre horultulu çalısmaya başlaması ve isteksizleşmesi.özel serviste bujilerden biri gidici dedi.100 bin bakımında neler değişmeli yada buji değişimi ve yukarıda saydığım parça değişimlerinin maliyetleri hakkında fikri olan varsa görüşlerinizden ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim.ilk arabam ve servis bakım kısmında tecrübesizim

@MARAZ37 Avrupa yakası ustamız her konuda yardımcı olur bakım işlemleri için yakında iseniz uğrayın çayını içersiniz

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Herkese selamlar.

merhabalar
hocam benim de 2013 1.2 tsi aracım var. Araç şuan 70bin de
bakıma gideceğim. Özel servis geçen sene 5 yıl dolmuş trigeri değiştirelim dedi yok demiştim.
Ben de seneye bakılmaksızın 180 binde diye duymuştum ama öyle şey mi olur diyen tamirci tanıdıklar oldu.
Yetkili servisi arayıp sordum onlarda 180bin seneye bakılmıyor dedi ama hep kafada soru işareti kaldı.
Senin başına da gelmiş.
Triger değiştirmediniz sanırım doğru anlıyorum değil mi :) Sıkıntı yoktur umarım

merhabalar
hocam benim de 2013 1.2 tsi aracım var. Araç şuan 70bin de
bakıma gideceğim. Özel servis geçen sene 5 yıl dolmuş trigeri değiştirelim dedi yok demiştim.
Ben de seneye bakılmaksızın 180 binde diye duymuştum ama öyle şey mi olur diyen tamirci tanıdıklar oldu.
Yetkili servisi arayıp sordum onlarda 180bin seneye bakılmıyor dedi ama hep kafada soru işareti kaldı.
Senin başına da gelmiş.
Triger değiştirmediniz sanırım doğru anlıyorum değil mi :) Sıkıntı yoktur umarım

Hocam merhabalar;

Öncelikle araçta zincir mi yoksa kayış mı var tam bir bilgim yok fakat kayış için kullanılan KM yanı sıra sene de önemli diye biliyorum. Malzeme olarak plastik kullanıldığı için belli zaman sonra değişim gerektiriyor. Araca alınan lastiklerin raf ömrünün olduğunu düşünürsek bununla aynı mantık olarak o kayışında bir ömrü olduğunu düşünüyorum :)

Ama zincir konusunda pek bilgim yok açıkçası ama mümkün mertebe bakım şart ve tabi iyi usta :D

Olası triger değişiminde devirdaim pompasını da unutmayın, iyi forumlar :)

Geri
Üst Alt