Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.0 tsi dsg yakıt tüketimi yardım!

merhaba. Ben 5 gün önce ibiza 1.0 ecotsi 110 hp dsg s&s style aldım. Aracı şehir içinde ve şehir dışında test ettim. şehir içi ortalama 6.8 7 lt , şehir dışı 3 kişi binili halde 100 km hızla cruse controle alarak sürdüüğümde 3.7 4.0 arası sabitledi. Artık araçlarda rodaj zamanı falan yoktur. Araçlar artık cnc lazer kesimle işlem görülerek hazırlanıyor. Parçaların alışması için çok kmler harcanmasına gerek yok. Fabrika değerlerini yakalamak için sürüş tarzınızı değiştirmeniz gerekmekte.

Hocam tamamen kullanımla alakalı olduğunu düşünüyorum 2016 FR 150 DSG kullanıyorum sehir içinde bi 10 dk yükleneyim 10 lara 11 lere çıkıyor ama gazdan cektigim an 7.5 8.5 lere düşüyorum yani bu benim karma kullanımım sakin kullanirsam 5.8 6.0 gördüm bu arabayla daha 2000 km ye yeni geldim, sizin aracınızda daha yeni emin olun 2000 e geldikten sonra farkedilir derecede bir düşüş yaşarsınız , araci yeni aldınız bu yüzden tadını çıkarıyorsunuz buda bir etkendir biraz daha sakin bir kullanımda yani yukarida söylediğim gibi karma kullanimda 6.5 6 lari görürsünüz, şehir dışında hele 1.0 TSI la 5 5.5 la gezeceginizi düşünüyorum düzgün bir kullanımla.

Mk3 1.4 150hp fr dsg ile Ankara'da ortalama 6.8 lt görüyorum.
Konya yolu, Eskişehir yolu gibi bulvarlara girince 4 lt, şehiriçi sıkışık trafikte 8.5 lt oluyor.

Kendi aracımla kıyaslandığımda 1.0 motor için bu tüketim aşırı fazla geldi.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mk3 1.4 150hp fr dsg ile Ankara'da ortalama 6.8 lt görüyorum.
Konya yolu, Eskişehir yolu gibi bulvarlara girince 4 lt, şehiriçi sıkışık trafikte 8.5 lt oluyor.

Kendi aracımla kıyaslandığımda 1.0 motor için bu tüketim aşırı fazla geldi.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1.4 Tsi DSG 150 hp.
Şehir içi 48 kuruş yakıyorum.
Şehir dışı 35 kuruş civarı.
Litre olayı gaza yüklendiğiniz an değişiyor en fazla çatara patara gittiğimde 55/ 60 kuruş yakmış oluyorum bir depoda 7 TL fark ediyorum..
6.5 7 lt şehir içi.. basmadığım zaman 100-120 km hız.
8.5/9.5 10 lt arası çatara patara gittiğimde bunlar şehir içi değerler ama 1.0 için bana göre de 1.4 motora göre fazla bu değerler..

077e38ab20680b040682e149a9d84f8d.jpg

Bu kadar takılmayın hocam benimki dizel yakıt alımı itibari ile şehir içi yakıt 8 gösteriyor oturduğum yer türkiyenin en çok trafik olan yeri denebilir. Ben bile bezdim yani yine seninki iyi bence

Note 5 cihazımdan gönderildi

merhaba, 1.0 tsi 7. vites 2000 ve 3000 devirde hangi hızlara ulaşıyor acaba sahip olan arkadaşlardan biri paylaşabilir mi

Geri
Üst Alt