Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.0 tsi dsg yakıt tüketimi yardım!

Merhabalar bendede 1.2 tsi leon var, şuan 17k dayım ortalamam şehir içi 6,5-6,8 arası sehir dışı 5,6-5,9 arasında deneyimlerime göre tavsiyem ilk yağ değişimi olana kadar durum çok fazla değişmiycek, ilk yağ değişiminden sonra tahminim şehir içi 6,5 civarına düşersiniz ama daha fazlasını beklemeyin, yaşadığınız ilde cok farkediyor trafik vesaire.

mk3 leon 1.2tsi manuel ankara içi trafiksiz 5.4 6.0 civarı trafikli 6.0-7.2
birazcık aracı tanımayla alaklı. ne tarz yerlerde ne tarz kullanacağını bilmekle.muhtemelen ileride sizde aracınıza alıştığınızda tam olarak nerede basmanız gerekceğini anlayacaksınız. bu olay dsg 'de de aynıdır. dsg az yakıyor diye yüklenip durursanız 10 da olur 11 de :) sonuç olarak benzinli araç dizeldeki gibi püstürtmeli değil direk emmeli :)

Arkadaşlar selam , 1.0 tsi dsg leon aracım var . 7. vites 2000 devirde 95 km/h , 3000 devirde 140 km/h ile gidiyor .

Uzun yolda 4.5 lt/100km olarak görebiliyorum şuan araç 2300 km'de .

Şehir içi 6,2 lt

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mk3 leon 1.2tsi manuel ankara içi trafiksiz 5.4 6.0 civarı trafikli 6.0-7.2
birazcık aracı tanımayla alaklı. ne tarz yerlerde ne tarz kullanacağını bilmekle.muhtemelen ileride sizde aracınıza alıştığınızda tam olarak nerede basmanız gerekceğini anlayacaksınız. bu olay dsg 'de de aynıdır. dsg az yakıyor diye yüklenip durursanız 10 da olur 11 de :) sonuç olarak benzinli araç dizeldeki gibi püstürtmeli değil direk emmeli :)
Aynen hocam katılıyorum size bende ankarada suan ort.tüketim 5.8 aracı ilk aldıgımda alısana kadar 7.0 8.5 lt yaktırıyordum ama artık arabaya öyle bi alıştımki nerdeyse bi depo benzin ile 860 km 870 km arası yol yapmaya başladım.

Bende 1.0 a3 vardi yeni sattim 1.4 excellence aldim,kucukcekmece-levent istanbul trafigi dur kalk genelde akan trafik ile 7 yi nadir gectim,akan trafik 120 ve uzeri hiz ile 6,6 gibi ortalama ile kullandim sizin degerler yuksek bence

Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce Yeni leon 1.0 tsi dsg aldık . Yaklaşık 1100 km kullandık . Öncelikle Yeni motoru hem ekonomi hem performans için aldım . Performansta sıkıntı Yok ancak yakıt bana aşırı fazla geliyor ! Araç şuan 7.6 gösteriyor . Sadece şehir içi olduğunda nerdeyse 9 litre civarında Yakıyor . Tamam rodaj suresinde filan hala ama bu değerler bana çok yüksek geliyor . Arabadan soğudum valla gaza basmıyorum bile artık ama yazdığım gibi 7.6 gösteriyor . Bu durum ile ilgili söylemek isteyen biri varsa memnun olurum
? Acaba bir sıkıntısı mi var arabanın ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

ilk yağ değişiminden sonra 2 litre daha düşer

Bende 9 aydır kullanıyorum şu anda 5 bin km araç sehir içi 5.3 şehir dışı 3.9 ortalama yakıt tuketımı gosterıyor. Fakat şöylede bir durum var bu araçlarla öyle sakin kalkış yapıyım aman sakin gidiyim gaza hafif dokunuyum olayı olmuyor ondan dolayı bazen 7.0 ları görmek mümkün olabiliyor =)

Geri
Üst Alt