Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon şanzumanı tutan parça kırıldı

evrim2626

Kayıtlı Üye
Merhaba aracım ile şehir içinde giderken birden bire kaputtan dumanlar sızdırmaya başladı kaputu açtığım da su bitmişdi bir daha su koydum fakat hortum delinmişti tam araç ile durduğum da tak tuk sesler geldi bugün aracı sanayi ye götürdüğüm de şanzımanı tutan bir demir var kırılmış nasıl oldu ise bu kaynak yapılacak dedi bu ileride sorun açar mı veya satarken

Ekli dosyalar

• IMG_8536.JPG
    IMG_8536.JPG
    44.8 KB · Görüntüleme: 61
Merhaba. Kaynak ne kadar iyi olur bilemem ama. Siz şuan bu araca biniyorsunuz. Değişimini yapmanız daha iyi olur.

Merhaba aracım ile şehir içinde giderken birden bire kaputtan dumanlar sızdırmaya başladı kaputu açtığım da su bitmişdi bir daha su koydum fakat hortum delinmişti tam araç ile durduğum da tak tuk sesler geldi bugün aracı sanayi ye götürdüğüm de şanzımanı tutan bir demir var kırılmış nasıl oldu ise bu kaynak yapılacak dedi bu ileride sorun açar mı veya satarken

Geçmiş olsun kaynağı yapan usta iyi ise ömür boyu birşey olmaz yanından kırılır ama kaynaktan kırılmaz

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bence parça değişimini yaptırıp geçin. Canınızdan önemli değil. Araçlardaki bu tarz braketlerde hangi Çelik cinsi kullanılıyor bilmiyorum fakat şöyle bir örnek vereyim size. Oradaki kullanılan Çelik yapı çeliği diyelim “s420” yapı çeliği olsun. Bence oradaki kaynağı yapacak usta, o malzemeye gaz altı yöntemiyle G4Si1 kaynak telini kullanacağının bilincinde ve kaç amperaj değerlerinde kaynak yapacagını biliyorsa yaptır. Fakat bunları bilmiyorsa tesadüfen kaynak telini doğru Seçip amperaj voltajı yüksek girerse şayet @memet_one hocamın dediği gibi kaynaktan kopmaz ana malzemeden kopar o da tane irileşmesinden dolayı olur. Teli de diğer parametreleri de yanlış girerse eğer kaynaktan kopma olacaktır. Kafa şişirdiysem kusura bakmayın.
O parçayı değiştirin bence. İyi akşamlar.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt