Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon öldü

Tüm arkadaşlara önemle duyurulur.2009 accent era 1.4 team brc çıkışlı aracımı durup dururken 20000 tl ye satıp 35250 tl ye leon 1.2 tsı almış birisi olarak yazıyorum.hyundai sattığımda 49000 km deydi.bu aracımla sadece 2 kere yağ değişimi ve 1 kere de polen filtresi değişimi yaptım.inanın lpg bakımı falan nedir bilmem.49000 km yi yol bilgisayarı olup da ortalama hız hesaplasaydınız sanırım 80-90 çıkardı.uzun yolda 140-150 nin altına hiç düşmezdim.ve bu aracımdan hiçbir şikayetim olmadı.
Gelelim leona aracı aldım seve seve;bu arada focus 1.6 115 ps titanyum benzinli aracı son anda bırakıp çıktım.ve 320 km de araç yolda kaldı servis raporunu ekte sunuyorum.yani arkadaşlar ben şimdi ne deyim.bir yerde 50000 km yap 50 tl lik gazla 300 km yol yap,bir yerde 2 katı para ver al 320 km de yolda kal.50 tl lik benzinle taş çatladı 200 km yap.ben kendime şunu diyorum:
şeytan dürttü,rahatlık battı.bunun açıklaması budur.haa yol sesine gelince.inanın era daha az ses alıyordu.kaymak asfaltta zaten ses sıfır.bu benim fikrim.inanın fikirden öte tecrübe.

siz en iyisi aracı satın..huzurunuzu kaçırıyosa o kadar..
ses konusunda ise Era'da bisiklet tekeri olduğu için daha az gürültü yapıyo olması normal olsa gerek..

Era ya nispet ile Leon da daha fazla yol sesi olması pek normal değil, sadece Hb olması alışkanlık gerektirir, Era dahil, sedan bir oto nun arka koltuğunu açarak yol alın, senfoni orkestrası gibi olacak iç ortam. Diğer yandan, Allah korumuş da, Era ile kazaya karışmamıştınız, anlatamayacak durumda olabilirdiniz, konserveden çok fazla farkı yoktur!

anlamadığım neden accent,era muhabbeti yapılıyor Hyundai sadece bu iki modelden ibaret değilki özellikle i serisi oldukça kaliteli şase,kaporta ve iç aksam bakımından..eğer bi kıyaslama yapılacaksa birazda i10,i20 ve İ30 ile olsa daha mantıklı olur..era ve accentle bende leonu kıyaslamam ayrı katogorideler zaten

anlamadığım neden accent,era muhabbeti yapılıyor Hyundai sadece bu iki modelden ibaret değilki özellikle i serisi oldukça kaliteli şase,kaporta ve iç aksam bakımından..eğer bi kıyaslama yapılacaksa birazda i10,i20 ve İ30 ile olsa daha mantıklı olur..era ve accentle bende leonu kıyaslamam ayrı katogorideler zaten

Konumuz kıyaslama konusu değil abi..!Neden era kıyaslanıyo sorusuna cevap ise,arkadaşımızın daha önce kullandığı araba era imiş...Bu yüzden o muhabbet geçiyor...

bencede yanı bu kadar canını sıkıcagına satın aracı daha iyi bencede

Arkadaşlar leon a lafım yok...seat forumunda hyundai reklamı yapmak değil niyetim.bende bir leon sahibiyim ve aracımı seviyorum.yaşasın leon kahrolsun era :)
bu arada başka bir konuda şöyle birşey okudum:aracı çalıştır hareketten önce 30 sn bekle.stop etmeden önce de 2 dk bekle.bu nasıl birşey ilk defa duydum.turbo motorda böyleymiş diyordu yazan arkadaş.uygulasam ne olur uygulamasam ne olur.selamlar.

biliyorum da leon ile era arasında kapışmayı kastettim. bana kalırsa era,dan malzeme,işçilik ve motor olarak tabiki daha iyidir leon ona lafım yok. arada hyundai markası olarak genelleme yapılması hiç hoş olmuyor teneke gibi vs,, hiç binmişlermi acaba bir ix20 veya i30 görsünler ondan sonra yorum yapılsa daha sağlıklı olur kanaatindeyim

biliyorum da leon ile era arasında kapışmayı kastettim. bana kalırsa era,dan malzeme,işçilik ve motor olarak tabiki daha iyidir leon ona lafım yok. arada hyundai markası olarak genelleme yapılması hiç hoş olmuyor teneke gibi vs,, hiç binmişlermi acaba bir ix20 veya i30 görsünler ondan sonra yorum yapılsa daha sağlıklı olur kanaatindeyim

Santa Fe, bi kaç Accent ve Getz dışında bi ilgim olmadı i'leri kullanmadım ve incelemedim doğal olarak ama aşağıdaki linki seviceğini düşünüyorum Erhan abi.. :)

http://www.autoexpress.co.uk/motorshows/paris-motor-show/257725/hyundai_i20_brabus.html ..

Arkadaşlar leon a lafım yok...seat forumunda hyundai reklamı yapmak değil niyetim.bende bir leon sahibiyim ve aracımı seviyorum.yaşasın leon kahrolsun era :)
bu arada başka bir konuda şöyle birşey okudum:aracı çalıştır hareketten önce 30 sn bekle.stop etmeden önce de 2 dk bekle.bu nasıl birşey ilk defa duydum.turbo motorda böyleymiş diyordu yazan arkadaş.uygulasam ne olur uygulamasam ne olur.selamlar.

2 dakika mı? Seat kitapçığında mı yazıyor bu ?

Geri
Üst Alt