Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon öldü

1.5 dizel 110'luk Era'yı, 1.4 ve 1.6 TDI' ve altlarındaki Leon'a tercih ederim.
Üstündeki Leon'ları da sadece motorlarından dolayı tercih ederim. Yoksa Era Leon'dan daha hoş bir araç bana göre.

hıh anladım kardeşim motor seçimine göre Era daha ağır basar diyosun ppeki diyecek bişey kalmadı renkler ve zevkler diyelim....

hıh anladım kardeşim motor seçimine göre Era daha ağır basar diyosun ppeki diyecek bişey kalmadı renkler ve zevkler diyelim....

Sadece görsel bir seçim yapmam gerekirse Era ağır basar diyorum Abi :)
Motora göre seçim yapmam gerekirse, Leon'un daha güçlü seçenekleri olduğu için Leon tercih ederim diyorum :)
Benim için motor görüntüden daha önemli.

Sadece görsel bir seçim yapmam gerekirse Era ağır basar diyorum Abi :)
Motora göre seçim yapmam gerekirse, Leon'un daha güçlü seçenekleri olduğu için Leon tercih ederim diyorum :)
Benim için motor görüntüden daha önemli.

tmm kardeşim anladım anladım ama eranın görüntüsünü beğenmen bana tuhaf geldi ama diyorum ya göz zevki tabiki beğenip seçebilirsin buna kim bişey diyebilir motor önemli tabiki ama ben 1.6tdı 1.5e tercih etmem bence görüüntüde çok önemli.... aslında artık gözümde golf6 var zaten leonu kullandım mutlu oldum bitti bide golf6 isterim ileride bi 2sene binsem 1.8t ye vazgeçebilirmiyim bilmmem ama vazgeçersem golf6 olur...

tmm kardeşim anladım anladım ama eranın görüntüsünü beğenmen bana tuhaf geldi ama diyorum ya göz zevki tabiki beğenip seçebilirsin buna kim bişey diyebilir motor önemli tabiki ama ben 1.6tdı 1.5e tercih etmem bence görüüntüde çok önemli.... aslında artık gözümde golf6 var zaten leonu kullandım mutlu oldum bitti bide golf6 isterim ileride bi 2sene binsem 1.8t ye vazgeçebilirmiyim bilmmem ama vazgeçersem golf6 olur...

VW'de 2 motor bilirim Abi. 1.9 TDI (PD 130 ve üstü), 1.8T (mümkünse AGU). En güzelini yaptın bence de Top Sport'u tercih ederek.
Ki MK2 Leon yerine Golf6 çok daha iyi bir seçim bence de.

VW'de 2 motor bilirim Abi. 1.9 TDI (PD 130 ve üstü), 1.8T (mümkünse AGU). En güzelini yaptın bence de Top Sport'u tercih ederek.
Ki MK2 Leon yerine Golf6 çok daha iyi bir seçim bence de.

Bak ortak nokta var :) bencede en iyisi gerçi leonum dizeldi gitme problemi yoktu maşallah yazılımla canavar gibiydi ama tabi 1.8t nin yerini tutması imkansız gerçekten çok keyifli..... hele bide kasası iç dizaynının kalitesi işlevselliği çok tam istediğim gibi....

Bak ortak nokta var :) bencede en iyisi gerçi leonum dizeldi gitme problemi yoktu maşallah yazılımla canavar gibiydi ama tabi 1.8t nin yerini tutması imkansız gerçekten çok keyifli..... hele bide kasası iç dizaynının kalitesi işlevselliği çok tam istediğim gibi....

MK1 Leon'lara bende bayılıyorum. Motor dışında diğer parçaları da çok kaliteli.

MK1 Leon'lara bende bayılıyorum. Motor dışında diğer parçaları da çok kaliteli.

Evet kesinlikle görsel olarakta sade ama güzel bide cupraR yada topsport sa yeterli bence gerçi az sayıda dizel 1.9larıda vardı güçlü ama benzinlinin tadıda bi başka....

arkadaşlar muhabbet süper valla ayberk i kızdırmışsınız :) bişey söyleyeyimmi benim fikrim hyundai nin arıza yönünden piyasadaki en sorunsuz araçlardan biri olduğunu biliyorum kullanan kimse bozamadı rent a car cı arkadaş var memnuniyeti çok iyiydi adamlar bir kesime hitap ediyor hemde bizim albea lara 20 basar kalitede rezil araba 10 000 de lastik kabak olur albea da ama hyundai de asla olmaz....hyundai=sorunsuzluk vede ekonomi...leona gelince ben bu araca aşık olarak aldım inanmayacaksınız öyle 3 yıl bitti aşk bitmedi...canımı da tıkırtılarla çok sıktı ama kendim hallettim %90 ının %10 u hala var ama olsun sıkıntı yok çünkü sadece tangur tıngır yollarda var ş.arası tık yoktur sıfır asvaltta da asla ses almaz içine uçaktan daha rahattır...ama mıcır asvaltı sormayın!!!!megane opel astra bravo vb o paraları asssla vermem leon varken audi bir karizmadır ama mesela ben audiye binemem sıfır param yetmez:( ama leon tüm mekanik parçaları audi patentlidir vede kalitesi de aynıdır ve emin olun arkadaşlar tek farkı iç mekandır ön konsol leonda çok ince işçilikli değildir birde kapı döşemeleri iğrençtir leonun ama 5 kasa golfun de az iyi leondan o da iğrenç....leonun audiden ucuz olması sadece iç mekan dandikliğidir o kadar mekaniğinde en ufak fark yoktur a 3 ün aynıdır ama ikisini yanyana koy leon derim çünkü tipini seviyorum ne yapalım:)plazada gidiyorum bakın golfun içi full olannın süper golf 6 nın ama leon 2003 altyapılı bir araç 7 yıl önceki tasarım sizce biraz iç mekanınn az kaliteli olması 7 yıllık teknolojiye göre normal değilmi 5 kasa golfün bile içi bence iğrenç çünkü o da 2003 altyapılı...audi alamayan leona binsin demişler başka örnek exeo...golfe gelince dışından nefret ediyorum sadece içi iyi...ses olayına gelince arkadaşlar exeo ya binim bakalım golf mü exeo mu??? golf de kötü değil süper elbet ama leonun parça tasarımı 7 yıllık vede dandik aynı dandiklik golf 5 de de var ama yeni teknoloji golf 6 vede exeo ses olayında uçmuş kaldıki golf 6 yol sesini exeo ya göre daha çok içeri alıyor diyebilirim ama herkesin aracı vede zevkine saygı vede sevgi duyuyorum benim bradwayım vardı leondan önce kardeşimin broadwayına bindimmi leondan daha çok seviyorum eeee buna da saygı.....

Ilgili arkadaşlara duyurulur...
Saat 11.00 doğuş yardımı aradım...
Saat 11.30 kayseri özsa aradı,ustaya bağladı.usta çok kibar bir şekilde(ben sinirli ve ters olamama rağmen)sorunu çözmek üzere olduğunu söyledi.
Saat 13.00 kayseri özsa aradı,merak etmeyin ustamız çalışıyor diye.
Saat 15.45 kayseri özsa aradı,aracınız onarıldı yıkatıyoruz diye.
Saat 16.10 kayseri otobüsündeyim.
Saat 17.45 özsa servisteyim.
Bir alaka bir alaka sormayın.önüme imza için gelen servis raporunda aynen şunlar yazıyor.
Aracın gaz kelebek bloğu değişti,tam takım gaz kablo tesisatı değişti.aracın göstergelerinde arıza ile ilgili lamba söndürülmüştür.parça 386 tl,çekici 150 tl,işçilik 180 tl. ödenecek tutar 0 tl.araca bindim çalıştırdım.hiçbir problem yok.bu arada test sürüşü yapılmış 7 km.kayseri dönüşü hız sabitleyici 100 km ayarlı ortalama 7.7 lt tüketti.benzini 95 oktan opetten aldım.psikolojik midir nedir sanki çok yaktı.uzun yol, oldukça yokuşlu ve engebeli 7.7 lt tüketim çok gibi geldi bana.yani şehir içinden bile fazla.acaba bunun yapılan işlemlerle bir ilgisi olabilir mi?
Tüm arkadaşlara yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim.böyle durumlarda insanın moralini bir kelime bile düzeltebiliyor ya da bozabiliyor...saygılar...

Geçmiş olsun.

Tüm arkadaşlara önemle duyurulur.2009 accent era 1.4 team brc çıkışlı aracımı durup dururken 20000 tl ye satıp 35250 tl ye leon 1.2 tsı almış birisi olarak yazıyorum.hyundai sattığımda 49000 km deydi.bu aracımla sadece 2 kere yağ değişimi ve 1 kere de polen filtresi değişimi yaptım.inanın lpg bakımı falan nedir bilmem.49000 km yi yol bilgisayarı olup da ortalama hız hesaplasaydınız sanırım 80-90 çıkardı.uzun yolda 140-150 nin altına hiç düşmezdim.ve bu aracımdan hiçbir şikayetim olmadı.
Gelelim leona aracı aldım seve seve;bu arada focus 1.6 115 ps titanyum benzinli aracı son anda bırakıp çıktım.ve 320 km de araç yolda kaldı servis raporunu ekte sunuyorum.yani arkadaşlar ben şimdi ne deyim.bir yerde 50000 km yap 50 tl lik gazla 300 km yol yap,bir yerde 2 katı para ver al 320 km de yolda kal.50 tl lik benzinle taş çatladı 200 km yap.ben kendime şunu diyorum:
şeytan dürttü,rahatlık battı.bunun açıklaması budur.haa yol sesine gelince.inanın era daha az ses alıyordu.kaymak asfaltta zaten ses sıfır.bu benim fikrim.inanın fikirden öte tecrübe.

Geri
Üst Alt