Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik seçimini yanlış mı yapmışım acaba

cok klasık bı laftır pırellı alınırmı dıe daha oncekı aracımdada uzerınde pırellı gelmıstı babam bılee solenmıstı bu lastıgı nıe verdıler falan dıe sordum neden dıe cevap yok sadece pırellı alınmaz okadar dedı :D ama ben 2 sene cok gusel kullandım hıc bı sorun cıkmadı oyuzden ıcın rahat olsun

Ben de geçen ay p7 cinturato olanından aldım. bridgestone er300 den sonra -sessizlik açısından- ilaç gibi geldi. Kuru -ıslak yol tutuşu da oldukça başarılı. Yol yardımı+ 6 ay birebir değişim garantisi de cabası. Bence pirelli güvenilir bir marka. Petlas diyen dayıya da ne desem şimdi?!?! Aralarında eşek kadar fark var:) O bir zamanların petlas reklamının(http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/36188/petlas-canakkale-savasi-reklami) etkisinden kurtulamamıştırpuhahapuhaha...

Lastik seçiminde bütçe önemli tabi ama pirellide öyle süründürecek kadarda kötü lastik üretmiyor.Bu lastikten tabiki yüksek performans alınmaz ama araca takılmayacak kadarda değil.Söyleyen bilmediğinden yada çıkarı olduğundan çamur atar;)

xx

Yuh artık ya pirelli yi petlas ile kıyaslamış ya daha birşey demiyorum ben.. Arkadaşım alabileceğin en iyi lastiği almışsın, fiyat olarak kendinden daha pahalı olan lastikler ile aynı kalitede (hatta daha iyi) bence aynı kaliteyi daha ucuza alabiliyorsun işte ne kadar güzel ama eskiden kalma bir önyargı var hala maalesef millet araştırmıyor hiç sormuyor ki işkembeden yaaav o lastik alınırmı diyor.. Ben öyle diyenlere adac testlerini bir kontrol etmelerini öneririm Övdükleri lastik kaçıncı sırada pirelli cint p7 ve p6 kaçıncı sırada?? Pirelli ayrıca formula 1'in lastik tedarikçisi onlarda mı bilmiyor bu işi ?? ya kesin onlarda anlamıyor bu işten bizimkilerin tavsiye ettiği lastiği taksalarya adamlara bakya!!

Ciklet ile otomobil lastiğine aynı muameleyi yapan bir memleketteyiz. Pirelli Cinturato P7 olduğunu varsayıyorum modelinin. Testlerde ilk sırada yer alır, ıslak zemin de minör zaafiyeti hariç oldukça iyi seçimdir, ödenen her kuruşun teknik faydasınıı alırsınız bu modelde.
HEr markada, cirolu satış için vasat modeller de vardır, Pirelli deki sorun ürün gamının geniş olması.

hiç kafanı takma pirelli kötü bi lastik değil.....:eek:key: o niye onu aldın yorumları bizim milletimizde adettir o kelimeyi söylemessen muhabbet yürümez:D

Aynı lastiği kullanıyorum, hiç bir olumsuz yanını görmedim..

Lastikçi doğru söylemiş ama.Pirelli,ilk çelik telli lastikleri yaptığı yıllar pek tutturamadı.Özellikle Türkiyede yollar çok fazla çukur ve yamalık olduğundan çukura düşen tüm araçların pirelli olan lastikleri eğilir ve öyle kalır.Başlar araçlar Nesrin Topkapı gibi kıvırmaya.Bu olayı ben şahsen aracımda yaşamıştım.Bu yazdıklarım tabiiki en az otuz yıl öncesi. Fakat pirelli sonraları çok yol kat etti.Öyle lastik çıkarması mümkün olduğunu zannetmiyorum.Yinede bendeki önyargı kırılmış değil.Asla aracıma takacağım bir lastik değil.O dönemler çok kızmıştım.Yepyeni takılan lastikler bir kaç çukurdan sonra hep eğilmiş ve kullanım hatası diyede değiştirmemişlerdi.O zamanda tüketici hakları falanda hikaye idi. Büyüklerin neden pirelli taktın diye söyledikleri olay bu işte.

Cupramin uzerindeP7 geldi inanin.sertligi disinda muhtesem hele islak zemin ve su birikintilerinde super kiyaslanamaz....

Geri
Üst Alt