Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kutu içi performans hava filtresi?

Apofis

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar. Konumunu bozmaksızın KN marka kutu içi performans hava filtresi takmayı düşünüyorum. Filtrenin niteliğini göz önünde bulundurursak;
İyi bir gaz tepkimesi, tatlı bir ses ve yakıt tasarrufu(Sürüş karakteri bozulmazsa) alınacağını düşünüyorum.
Merak ettiğim arabanın garantisi bozulur mu?
Ve BG'ye etkisi nedir?
Kullanan ve deneyim sahibi olanları dinlemek ve eklemek istedikleri şeyler varsa öğrenmek istiyorum. Tşk.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Evet arkadaşlar. Konumunu bozmaksızın KN marka kutu içi performans hava filtresi takmayı düşünüyorum. Filtrenin niteliğini göz önünde bulundurursak;
İyi bir gaz tepkimesi, tatlı bir ses ve yakıt tasarrufu(Sürüş karakteri bozulmazsa) alınacağını düşünüyorum.
Merak ettiğim arabanın garantisi bozulur mu?
Ve BG'ye etkisi nedir?
Kullanan ve deneyim sahibi olanları dinlemek ve eklemek istedikleri şeyler varsa öğrenmek istiyorum. Tşk.

Performans hava filtreleri gerçekten işe yarıyor fakat şöyle bir durum var araçta yazılım yoksa ve sadece hava filtresinden ses yada beygir beklemek mantıksız zaten hava filtresi tek başına bir işe yaramıyor
Motora fazla ve soğuk hava girişi sağlarsınız fakat egsoz da değişim ve büyütme olmazsa tam anlamıyla işe yaramaz
Mantık olarak koşarken derin nefes alırız ve aynı şekilde veririz ya derin nefes alıp pipet ile nefes versek ne olur gibi düşünülmeli

Yazılım var egzost düşünmüyorum. Sonuç ne olur?
Garanti falan bozulur mu?

Garanti olarak bakarsan herşey kullanıcı hatası zaten serviste tanıdığınız yada sürekli görüp konuştunuz usta varsa sıkıntı olmaz
Ben 2013te leon aldım usta ve galeri ile aram iyiydi yazılımlı olmasına rağmen birşey olmadı bir sürü de ekstra vardı
Şunu net söyleyeyim ama servis data kablosunu çıkartsın bilgisayara bağlasın servis programını açtığı anda bütün bilgiler alınıyor bu durum da internet bağlantısı olması önemli değil sonra işlem bitince araçtan kabloyu toplasın yeniden internet bağlantısına bağlasın sizin araç bilgileri merkeze ulaşıyor
Yani obd cihazı bağlasan bile araca dışarıdan ne kadar müdahale olduğu belli oluyor

Hava filtresi ile beyin okumanın alakası nedir?
Ben şayet hava filtresi takarsam servise gideceği zaman orjinal filtresini geri takmayı düşünüyorum. Tabi biraz tozla kirle deforme ederek. Sonuçta 15bin bakımına gelmiş bir araçtan 0 hava filtresi çıkması biraz şaşırtıcı olur.

Yakıt oranını hesaplarken hava akışmetre ölçüm yaparak benzin değerini hesaplıyor o yüzden fark ediyor
Servise giderken sökmeden de gidebilirsiniz isterseniz değişim yapmazlar yada yeni ise de değişim yapmayın ben hava ile sürekli temizliyorum derseniz birşey olmaz

Kutu içi performans hava filtresi ücretleri biraz pahalı bende taktırcam ama yazılım da yaptırmam gerekiyor bu yazılımı kim yapıyor bilen varmı yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilirmi

WAS-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt