Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kurtlar vadisi gladio

Spoiler olacak

Kod:
O yüzden bu şekilde yazdım. Okumak istemeyen görmeden geçebilir. Öncelikle 2 sezondur, Superman polatımızdan sonra, Batman gibi piyasaya sürülen İskender salak yerine konuyor. Çocuğunun annesini boğan adam ilk kez gördüğü beceriksiz, acemi bir avukata aşık oluyor. İçeri dışarı fink atıyor, kimsenin bir halt ettiği yok. Bu adam daha önce de hapse girdi dizide, o zaman olan olaylarla şimdisini karşılaştırınca bile sinir basıyor.

Spoiler olacak

Kod:
O yüzden bu şekilde yazdım. Okumak istemeyen görmeden geçebilir. Öncelikle 2 sezondur, Superman polatımızdan sonra, Batman gibi piyasaya sürülen İskender salak yerine konuyor. Çocuğunun annesini boğan adam ilk kez gördüğü beceriksiz, acemi bir avukata aşık oluyor. İçeri dışarı fink atıyor, kimsenin bir halt ettiği yok. Bu adam daha önce de hapse girdi dizide, o zaman olan olaylarla şimdisini karşılaştırınca bile sinir basıyor.

Bakın dedikleriniz kısmen doğru olabilir.Peki superman polat demişsiniz.Size birşey soracam rambo filminin tüm serilerinde rambo tek başına bütün orduları yok ederken; Bakın çeteleri,mafyaları değil ''Orduları'' bunu polat yapınca neden superman oluyor? Ben kurtlar vadisini ilk çıktığı günden bu güne kadar senelerdir eksiksiz izleyen birisiyim.Abartı yok diyemem ama gerektiği kadar var.Bugüne kadar yapılan en başarılı film ve diziler pana film'e ait.Gladio'da anlatılan çok önemli olaylar var.Bugüne kadar bırakın film yapmayı, ağıza alınmaya korkulan konular var.Özal'ın ölmediği; öldürüldüğü, Cem Ersever'in ölümü, Darbe teşebbüsleri, bu ülke üzerinde dönen dolaplar ve öcalan şerefsiz'inin devlet'in sayesinde bugünlere kadar yaşatıldığı.Özal Musul,Kerkük'e gireceği için öldürüldü.Çünkü orası petrol yatağı.Şu anda resmi olarak da Osmanlı toprağı.O topraklar için yapılmış, birisine verilmiş antlaşma yk.Bunların dile getirildiği bir filmde ben konulara bakarım.Elbet eksik taraflar vardır ama bu konuları anlatmak her babayiğit'in harcı değildir. Saygılarımla...

ismail sana katilamiyorum bu konuda..
kurtlar vadisi malesef türkiyenin içine eden dizidir.
artik sokakta kime çarpsan ya memati ya da polat saniyor kendini..
sizin oralarda nasil bilemiyorum ama istanbulun lüks semtlerinde özellikle jiplerden inen takım elbiseli çakma polatlar kol geziyor..
kurtlar vadisi ilk çıktığında lise sondaydim...lise 1 li veletler kollarını açıp leylek gibi bacaklarını savura savura yürümeye başlamıştı..okulda kavgalar artmıştı...

bu kadar koyun bir millete bu kadar cahil bir millete saf intikam saf şiddet saf afra tafra gösterilirse beyinlere bu kazinirsa olacaği budur.

Bakın dedikleriniz kısmen doğru olabilir.Peki superman polat demişsiniz.Size birşey soracam rambo filminin tüm serilerinde rambo tek başına bütün orduları yok ederken; Bakın çeteleri,mafyaları değil ''Orduları'' bunu polat yapınca neden superman oluyor? Ben kurtlar vadisini ilk çıktığı günden bu güne kadar senelerdir eksiksiz izleyen birisiyim.Abartı yok diyemem ama gerektiği kadar var.Bugüne kadar yapılan en başarılı film ve diziler pana film'e ait.Gladio'da anlatılan çok önemli olaylar var.Bugüne kadar bırakın film yapmayı, ağıza alınmaya korkulan konular var.Özal'ın ölmediği; öldürüldüğü, Cem Ersever'in ölümü, Darbe teşebbüsleri, bu ülke üzerinde dönen dolaplar ve öcalan şerefsiz'inin devlet'in sayesinde bugünlere kadar yaşatıldığı.Özal Musul,Kerkük'e gireceği için öldürüldü.Çünkü orası petrol yatağı.Şu anda resmi olarak da Osmanlı toprağı.O topraklar için yapılmış, birisine verilmiş antlaşma yk.Bunların dile getirildiği bir filmde ben konulara bakarım.Elbet eksik taraflar vardır ama bu konuları anlatmak her babayiğit'in harcı değildir. Saygılarımla...

Peki benim bu söylediklerinize karşı bir yorum yaptığımı nereden çıkardınız ki? Ona bakarsanız bu işleri Rambo'ya öğreten Cüneyt Arkın'dır, ancak konumuz bu değil.

Mesajınızda anlattığınız konuları konu alan Soner Yalçın'ın kitapları elimde var ve okudum, konulara bu kitaplardan biraz hakimim zaten ve dikkat ettiyseniz filmdeki konularla ilgili bir şey söylemedim. Bitirilme ve dizide 2 sene boyunca inşa ettikleri adamı bir anda bu hale getirmeleri bana biraz garip geldi. Filmde anlatılanları görebilmek için sinemada izlemek şart değil, tv'de dvd'de veya bugün internetten indirilebilecek bir kopyasıyla izlenebilir.

Son olarak ben eminim, Ocak ayında bu filmin dvd/vcd'si piyasaya sürülür, Şubat bilemediniz sezon sonuna doğru tv'de yayınlanır.

sizin oralarda nasil bilemiyorum ama istanbulun lüks semtlerinde özellikle jiplerden inen takım elbiseli çakma polatlar kol geziyor..
kurtlar vadisi ilk çıktığında lise sondaydim...lise 1 li veletler kollarını açıp leylek gibi bacaklarını savura savura yürümeye başlamıştı..okulda kavgalar artmıştı...

bu kadar koyun bir millete bu kadar cahil bir millete saf intikam saf şiddet saf afra tafra gösterilirse beyinlere bu kazinirsa olacaği budur.

katılıyorum.

Volkan lisedeki,ortaokuldakiler bi zamanda miroğlu modundaydı.Bende gıcık kapıyorum milletin siyah takımları çekip polatcılık oynamasına.Ama birileri özeniyor diye bu filmi izlemicekmiyiz? Yada bu film kötümü diceğiz? Bence aşk-ı memnu gibi diziler kaldırılmalı.Bizim toplum yapımızı yok etmeye çalışıyorlar yavaş yavaş.Lise gencine ne yaparsan yap en kötü tarafını alır.Bu hep vardı.Kurtlar vadisinden önce de sonrada.O yüzden birileri özenmesin diye bazı şeyleri yapmamaktan çok, gençleri özenti olmanın kötü birşey olduğunu anlatmak gerek diye düşünüyrum.

Peki benim bu söylediklerinize karşı bir yorum yaptığımı nereden çıkardınız ki? Ona bakarsanız bu işleri Rambo'ya öğreten Cüneyt Arkın'dır, ancak konumuz bu değil.

Mesajınızda anlattığınız konuları konu alan Soner Yalçın'ın kitapları elimde var ve okudum, konulara bu kitaplardan biraz hakimim zaten ve dikkat ettiyseniz filmdeki konularla ilgili bir şey söylemedim. Bitirilme ve dizide 2 sene boyunca inşa ettikleri adamı bir anda bu hale getirmeleri bana biraz garip geldi. Filmde anlatılanları görebilmek için sinemada izlemek şart değil, tv'de dvd'de veya bugün internetten indirilebilecek bir kopyasıyla izlenebilir.

Son olarak ben eminim, Ocak ayında bu filmin dvd/vcd'si piyasaya sürülür, Şubat bilemediniz sezon sonuna doğru tv'de yayınlanır.

Soner Yalçın'ın bu işleri tarafsız yaptığını düşünmüyorum.Sol görüşlü bir yazar ve görüşlerini,ideolojilerini ister istemez kitaplarına yansıtıyor.İskender Büyük'ün getirildiği halden bahsediyorsunuz.Kurtlar Vadisi'nin senaristleri gerçekten işini iyi yapıyor.Aynı şey Muro'da da oldu.0'dan bir karakter yarattılar.Onu bu halka benimsettiler, sinema filmini bile çektiler.Kimse o ölmez bu dizide derken bir bölümde bitirdiler.Bu adamlar ''Başrol Ölmez'' prensibini yıktılar bu ülkede.Süleyman Çakır karakterini zirvedeyken bitirdiler.Adamı dizide öldürdükten birgün sonra gerçek hayatta adam için mevlütler düzenlendi, helvalar yaptırıldı, başsağlığı için gazetelere ilan verildi.Bu kadr büyük bir karakteri bitirebilecek başka yapımcı,senarist varmı? Bence yok Türkiyede.Gladio'da filmin sonuna gelinmişken,herşey bitti denmişken İskender avukata:''Sen de artık tehlikedesin.Gladio'ya düşmansın ya''. diyor.Ama Gladio kızı bile tarafına çekmiş, adamı yapmış; İskender'i felç ettiriyor.Bu bize Gladio'nun basit bir oluşum olmadığını,Ülkenin her yerinde, her mevkisinde adamları olduğunu gösteriyor. Kurtlar Vadisi Pusu perşembe günü bir konuyu anlatıyor.Darbe planları ile ilgili.Cuma yada P.tesi gerçek hayatta bunlar gerçekleşiyor.Senaryo yazabilme budur...

Soner Yalçın'ın bu işleri tarafsız yaptığını düşünmüyorum.Sol görüşlü bir yazar ve görüşlerini,ideolojilerini ister istemez kitaplarına yansıtıyor.İskender Büyük'ün getirildiği halden bahsediyorsunuz.Kurtlar Vadisi'nin senaristleri gerçekten işini iyi yapıyor.Aynı şey Muro'da da oldu.0'dan bir karakter yarattılar.Onu bu halka benimsettiler, sinema filmini bile çektiler.Kimse o ölmez bu dizide derken bir bölümde bitirdiler.Bu adamlar ''Başrol Ölmez'' prensibini yıktılar bu ülkede. Süleyman Çakır karakterini zirvedeyken bitirdiler.Adamı dizide öldürdükten birgün sonra gerçek hayatta adam için mevlütler düzenlendi, helvalar yaptırıldı, başsağlığı için gazetelere ilan verildi.Bu kadr büyük bir karakteri bitirebilecek başka yapımcı,senarist varmı? Bence yok Türkiyede.Gladio'da filmin sonuna gelinmişken,herşey bitti denmişken İskender avukata:''Sen de artık tehlikedesin.Gladio'ya düşmansın ya''. diyor.Ama Gladio kızı bile tarafına çekmiş, adamı yapmış; İskender'i felç ettiriyor.Bu bize Gladio'nun basit bir oluşum olmadığını,Ülkenin her yerinde, her mevkisinde adamları olduğunu gösteriyor. Kurtlar Vadisi Pusu perşembe günü bir konuyu anlatıyor.Darbe planları ile ilgili.Cuma yada P.tesi gerçek hayatta bunlar gerçekleşiyor.Senaryo yazabilme budur...
Soner Yalçın yanlı bir yazar diye düşünüyorsan, bu dizinin komple yanlı olduğunu da düşünmelisin. İlk sezonlarda direk senaryo yazarı olarak görev yaptı Soner Yalçın. Şu anda da konsept danışmanı statüsüyle çalışıyor Pana ile yanlış bilmiyorsam. Gladio'da anlatılanların tamamı da Soner Yalçın'ın kitaplarından alıntıdır.

Süleyman Çakır'ın öldürülmesi tabuları yıkmaktan ziyada parasal bir anlaşmazlık sonucu olmuştur diye hatırlıyorum ben. Oktay Kaynarca'nın açıklamalarından.

Avukat konusunda da başından beri Gladio için çalıştığı gerçeği var. Sonradan çevrilme değil avukat. Bkz. Hastane sahnesinde gelmesi ve elindeki alet. O yaştaki avukatın aracı, teknesi vs.

Soner Yalçın yanlı bir yazar diye düşünüyorsan, bu dizinin komple yanlı olduğunu da düşünmelisin. İlk sezonlarda direk senaryo yazarı olarak görev yaptı Soner Yalçın. Şu anda da konsept danışmanı statüsüyle çalışıyor Pana ile yanlış bilmiyorsam. Gladio'da anlatılanların tamamı da Soner Yalçın'ın kitaplarından alıntıdır.

Süleyman Çakır'ın öldürülmesi tabuları yıkmaktan ziyada parasal bir anlaşmazlık sonucu olmuştur diye hatırlıyorum ben. Oktay Kaynarca'nın açıklamalarından.

Avukat konusunda da başından beri Gladio için çalıştığı gerçeği var. Sonradan çevrilme değil avukat. Bkz. Hastane sahnesinde gelmesi ve elindeki alet. O yaştaki avukatın aracı, teknesi vs.

Soner Yalçın Kurtlar Vadisi'nin ilk yılında danışmandı diye hatırlıyorum ben şimdi değil.Ömer Lütfi Mete yardım ediyordu konsept'e o da rahmetli oldu.Oktay Kaynarca konusunda para vardı işin işinde.Ama şöyle.1 ay sonra ölecekti belki bir ay önce öldürüldü.Diziye başlanırkende Necati Şaşmaz'ın başrol'ü alacağı hazırlanarak başlanmıştı.Süleyman Çakır karakteri 4-5 bölüm daha oynayacaktı belki.Ama eninde sonunda başrol'ü devredecekti.Soner Yalçın'ın tarafsız olduğunu düşünmüyorum evet doğru.Ama Kurtlar Vadisi'nde 1 sene yada 2 sene konsept danışmanlığı yapması Vadi'ninde tarafsız olduğu anlamına gelmez.Sonuçta senaryo yazarı değil yada yapımcı değil.Sadece belli konularda görüşüne başvurulan kişi.Dediğiniz gibi genç bir avukat'ın o kadar parası olmamalı.Ama ya aiLeden zenginse :) Ayrıca hastahaneye geldiğinde kullandığı silah İskender'in öldürdüğü kapının yanında yatan adamın silahıydı.Ya siz yada ben o sahneyi yanlış hatırlıyorum :)

filimle bir dizinin bağlantısı yok sanırım ama dizide asan kesen acımasız tiplemeler zamanla halkın sevgilisi durumuna getirtiliyor ne hikmetse. iskenderide özalı öldürecek kadar üstün yapmalarıda komiklikten öte gitmez. filmin bir espirisi yok bence izlemeyede cokta değmez. reklamlarında gecen aksiyon sahnelerinden başka zaten hicbirşey aksiyon sahnesi yok. pana filmin kurtlar vadisinin ismiyle sinemadan para kazanmasından başka birşey değil. yani filme gidenler kv ismine gidiyor. filmin adı kurtlar vadisi gladio değilde sadece gladio olsaydı bukadar izlenmezdi bile belki.

filimle bir dizinin bağlantısı yok sanırım ama dizide asan kesen acımasız tiplemeler zamanla halkın sevgilisi durumuna getirtiliyor ne hikmetse. iskenderide özalı öldürecek kadar üstün yapmalarıda komiklikten öte gitmez. filmin bir espirisi yok bence izlemeyede cokta değmez. reklamlarında gecen aksiyon sahnelerinden başka zaten hicbirşey aksiyon sahnesi yok. pana filmin kurtlar vadisinin ismiyle sinemadan para kazanmasından başka birşey değil. yani filme gidenler kv ismine gidiyor. filmin adı kurtlar vadisi gladio değilde sadece gladio olsaydı bukadar izlenmezdi bile belki.

Mesut bey dediklerinizin doğru olduğu noktalar var.Gidenlerin bazıları Kurtlar Vadisi ismi için gidiyor.İskender'in Özal'ı öldürmesi komik değil çünkü İskender'in arkasında GLADIO var.Yoksa tabiki İskender bunu yapamaz.

Geri
Üst Alt