Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kumandadan Cam Açmak ve Kapatmak

Bugün kardeşim arabayı doğuş otoya götürdü. Servistekiler kalibrasyon ayarı bozulmuş demişler. Ayarınıda şu şekilde yapmışlar. Şoför kapısındaki tuşlar ile camlar kapalı iken ön iki camı aynı anda yukarı kaldır basılı tutarak 5 sn bekletmiş ve aynı işlemi arka iki cama da yapmış. Muhakkak 4 cama da yapılması gerekiyormuş. Daha sonra tuştaki 2. kademeye basarak cam otomatik aşaığya kadar iniyor ise ayar yapılmıştır. Daha sonra kumandadaki fonksiyon çalışması gerekiyormuş. Başına gelen arkadaşlar için yardımcı olmuşumdur inşallah.

Arkadaslar merhaba
Aracım bu fonksiyon bir çalışıyor bir çalışmıyor
biyerlerde bir hata yapıyorum ama çözemedim....
kilide basılı tutunca camları ve aynaları kapatması ve tam tersi kilit açma tuşuna basılı tutunca camları açması....
Acaba bu bir arızamıdır yoksa benmi birşeyi eksik yapıyorum...

bastığında kılıde hemen çekme parmağını bekle alışması gerekiyor bendedeoldu o hatta sınırden ınad edıp bır kac defa basıp durdum ..alısınca 1 hafta sonra duzeldı

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler,işe yaradı...:XD
Bugün kardeşim arabayı doğuş otoya götürdü. Servistekiler kalibrasyon ayarı bozulmuş demişler. Ayarınıda şu şekilde yapmışlar. Şoför kapısındaki tuşlar ile camlar kapalı iken ön iki camı aynı anda yukarı kaldır basılı tutarak 5 sn bekletmiş ve aynı işlemi arka iki cama da yapmış. Muhakkak 4 cama da yapılması gerekiyormuş. Daha sonra tuştaki 2. kademeye basarak cam otomatik aşaığya kadar iniyor ise ayar yapılmıştır. Daha sonra kumandadaki fonksiyon çalışması gerekiyormuş. Başına gelen arkadaşlar için yardımcı olmuşumdur inşallah.

Arkadaslar merhaba
Aracım bu fonksiyon bir çalışıyor bir çalışmıyor
biyerlerde bir hata yapıyorum ama çözemedim....
kilide basılı tutunca camları ve aynaları kapatması ve tam tersi kilit açma tuşuna basılı tutunca camları açması....
Acaba bu bir arızamıdır yoksa benmi birşeyi eksik yapıyorum...

Arkadaşım merhaba

Konuya şöyle yardım edeyim

1 camlar ve araba kilitli olduğunu kesin bak
2 anahtarla aç içine bin kontagı aç
3 ön iki camı aşagıya aç sonuna kadar 5 kere daha aşagıya doğru bas tam açıkken
Sonra arka cama da yap
4 sonra ön camı tam kapa 5 kere daha kapılı şekilde yukarı bas
Arkaları da yap sonra çalıştır istop et in dene çalışacak

Bu işlevin basılı tutarak çalışması hiç ergonomik değil.
Basılı tutup kapatmak yerine, çift tıklama olsa çok daha rahat olurdu.

Benimde bugün oldu camlarda aynalarda kapanıp açılmıyordu bu işlemi yaptım oldu. Sağ ön cam otomatik çalışmıyordu demek onun kalibrasyonu kaymış şimdi oldu.

Arkadaslar mrb. 1.0 tsi golften 1.6 tdi dsg style leona yeni gectim. Cam problemim var çözemedim bi turlu.

Sofor cami otomatik kapnmiyor
Kumandadan cam acma kapama calismiyor
Katlanir aynalar otomatik katlayip acilmiyor ne yapmam lazim yardimci olacak var mi

Arkadaşlar bugun bu sorunu bende yaşadim kardeşimizin dedigi gibi yaptim sorun çözüldü çok teşekkürler

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaslar bu ozellik bende yokmu ben anlamadim :D cunku hicbir tepki yok. Aracim 2005 toledo stylance. İlk donem uretilen far yagmur sensoru lastik basinci gostergesi olmayan seriden. Eger yoksa hic kafa yormayacagim ama varda calismiyorsa yapmaya calisacagim cunku bazen hakikaten cok lazim oluyor.

Geri
Üst Alt