Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

KM dolmadı bakımı ne yapayım ?

lathander

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam,

2015 leon 1.2 dsg aracım var. son bakımı yapalı 8000 km bile olmadı sanırım. geçen sene şubat 10'da bakımı kayadibinde yapmıştım. garantisi bitti.

sizce bakımı gidip yetkili serviste yapayım mı ? yoksa zaten garantisi yok 15bin km dolmasını mı bekleyeyim ?

Servisi aradım 760 tl diyor. zubizu ile % 10 inecekmiş. 684 lira oluyor :)

teşekkürler,

Son düzenleme:
bir yıl veya km.önce hangisi dolarsa.Servise gitmeye devam et bence iyi niyet ve sadık müşteri garantisi hep vardır.

bir yıl veya km.önce hangisi dolarsa.Servise gitmeye devam et bence iyi niyet ve sadık müşteri garantisi hep vardır.

teşekkür ederim. dsg'i park ederken hep n + el freni sonra p'e takıyorum. sıkışık trafikte hep manuel kullanıyorum. ama iyi niyet garantisi önemli sanırım.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Önce el freni sonra n ve p olacak dsg olduğundan serviste yaptırmanız öneririm devamında tam gününde değil 2 3 hafta geçirin ve gidin

Servisle konuşun şehir dışında olacağım tatilde olacağım vb deyin randevuyu şimdiden alın ileri tarih için onlar geç gelmenizi veya sebebini sorgulamaz sadece yaptırıp yaptırmadığınıza bakar rahat olun hayırlı günler

Araç DSG ise yetkili servisten şaşmamak lazım. Bende kendi aracımda çok dikkat ederek kullanmama rağmen 45.000 Km'de kavrama iyi niyet garantisinden değişti, yaklaşık 4000 TL masraf.

Yedek parça tutarı 3000 TL'nin tamamı, işçilik 1000 TL'nin de 300 TL'si iyiniyetten karşılandı. Ödemem gereken 700 TL'yi indirimle 420 TL'ye düşürdük. Kısacası 4000 TL'lik iş için 420 TL ödemiş oldum.

maşallah. gönül ister ki dsg direkt 5-10 yıl garantili olsun ama bu da iyi.

teşekkürler arkadaşlar. bir yandan taşınma telaşı var. o bitsin servise götüreyim. en fazla 2 hafta geçikmiş. olacak.

Geri
Üst Alt