Klima sorunu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Klima sorunu

Konu, 'Leon 1M (1998-2005)' kısmında Yunusss tarafından paylaşıldı.

1. Yunusss

Yunusss
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar yardiminiza ihtiyacım var 2008 mode ibiza elegance arabam var klimayi aciyorum 40 kilometre gittikten sonra kendiliginden devre dışı kaliyo soguk uflerken kesiyo sicaga donuyo araci stop ettirip geri calistirinca calismaya basliyo yeniden soğuk ufluyo bu sekilde kullaniyorum nedeni nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Mobil sürüm kullanılarak gönderildi
  2. memet_one

memet_one
    ADMİNİSTRATOR
    SCW VİP ÜYESİ

Beğenileri:
    6.723
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ben tam sorunu anlamadım
    Sen soğukta çalıştırıyorsun bir süre sonra kapanıp sıcak çalışıyor
    Sen tekrar kapatıp soğuk olarak ayarlıyorsun mu
    Bu havada soğuk çalıştırmak neden anlamadım
    Araç çalışınca belirli bir süre klimaya güç vermiyor o nedenle soğuk üfleme yapıyor biraz yol yapınca yavaş yavaş ısıtmaya başlar
    Ayarlanan dereceye ulaştığı anda çalışmayı durdurur yada daha ılık bir üfleme yapar

Bunu beğendi. ahmet6334 bunu beğendi.
  3. #ismail

#ismail
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    2.056
    Ödül Puanları:
    113
    Bence olay şu.
    Siz arabayı çalıştırıyorsunuz, motor soğuk olduğundan fan havayı da soğuk üflüyor. Motor belli bi km sonra ısındığından sıcak üflemeye başlıyor. Sonra siz aracı stop ediyorsunuz. Motorda soğumaya başlıyor. Siz tekrar çalıştırdığınızda önce soğuk ardından sıcak geliyor. Eğer durum böyleyse , sıkıntı yok.

Bunu beğendi. ahmet6334 bunu beğendi.
  4. ahmet6334

ahmet6334
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    93
    Klimanda arıza olsa ne sogutur ne de isıtır benim eski ibizamda oyleydin havalar eksi derecede cok fazla sıcak üflemiyodu sehir halınde normale dönüyodu stop ettikten sonra 5 dk da ılık oluyodu bilginiz olsun

5. kirlisakal

kirlisakal TEKNİK KOORDİNATÖR

Beğenileri:
    5.578
    Ödül Puanları:
    113
    kışın kalorifer modunda kullanın alternatöre klima yükü yuklemeyin bu soğukta....

6. Yunusss

Yunusss
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Sole soleyim arkadaslar yazin yasadim bunu klimayi soguga ayarlıyorum soguk ufluyo iceri buz gibi oluyo yaklasik 40- 50 km gidiyom sonra bi anda sicak uflemeye başlıyor sonra araci stop ettirip calistirinca yeniden soguk ufluyo bu normalmi yoksa bi sikinti mi var ? Bole olmasinin nedeni ne vede dediginiz gibi istenilen sogukluga ulaşınca otomatik sogutmayi kesiyomu vede sonra geri sogutmaya geciyor mu?

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  7. kirlisakal

kirlisakal TEKNİK KOORDİNATÖR

Beğenileri:
    5.578
    Ödül Puanları:
    113
    uyku modu yok maalesef yenı modellerde nasıl bilmiyorum...dediğin olay olmaması lazım. konfor beyninle alakalı gibi.sana bir önerim olacak..akü kutup başını söküp 10 dk bekleyin sonra tekrar bağlayın...düzelebilir

Sayfayı Paylaş