Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima Soğutuyor ama Isıtmıyor

Öncelikle geçmiş olsun.Peteği değiştirmeden önce birkaç kontrol yapabilirsiniz.Peteğin bozulma ve tıkanma ihtimali çok zayıftır.Peteği bir otomobil radyotörü olarak düşünün. Birincisi peteğin içinden antifiriz geçiyor(kullanıyorsanız)bu nedenle kireclenme olmaz.İkincisi petek çatlak patlak olsa su ısındığında aracın içinde kesif bir koku ile buhar yapar.Bence ilk önce peteği değiştirmeden kalorifer muslukları kontrol ettirin.Bazen musluklar kullanılmaya kullanılmaya zamanla oksitlenme yapıyor.Velhasıl peteği söktürmeden önce birkaç ustaya göstermekte fayda var.Ayriyeten göğüsün söküldükten sonra orjinal gibi yerine montajı sorun oluyor.Göğüs söktürmek enson çareniz olsun.Tekrardan geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Bakım yaptırdığım yere sordum, komple peteklerin değişmesi gerek dedi. Göğüsün çıkması lazımmış. 1 gün sürer dedi, 1000 küsür lira fiyat verdi. Ne kadar mantıklı bilemedim.
aynı sorunu bende geçen sene yaşadım ortalama sıcaklığın olduğu günlerde ısıtma çok iyi ama buz gibi günlerde ultra soğuk üflüyor dijital klimada denemediğim bişey kalmadı bütün tuşları denemişimdir.bakalım bu yıl ısıtma iyi gidiyor.yarın bir gün nolcak bilemiyorum.artı ben de ustaya götürdüm komple ön göğüs sökülecek 400 işçilik 400 de tamir dedi. o da tamir kurtarırsa

Merhaba arkadaşlar. Bugün bir ustaya gittim petek temizliği yaptı 120 TL ancak bir işe yaramadı. Önce bak sıcaklık arttı falan dedi ama ben pek bir şey farketmedi diyince bu sefer devir daim yeterince su çevirmiyor dedi. O da normalde triger kayışı ile değişiyormuş, ben değiştirip değiştirmediğimi hatırlamadığım için bir şey demedim ancak bu gidişle değiştireceğim gibi. Vallahi üç beş üç beş bissürü para harcıyoruz ancak bir işe yaramıyor. Bilemedim ne yapacağımı.

Bende 2000 model Ibiza bu aractada dijital klima kalorifer var benimkide isitmiyordu petek tıkalı dediler ve fiyatı çok geldi bana bende kendim komple göğsü söktüm petek değiştirdim kalarifer den çıkan hava plastiklerinde yalıtım süngerleri dağılmıştı onları yaptım biraz düzeldi ama asıl sıkıntı petek de değilmiş onuda sonradan anladım kazanın içinde soğuk hava ile sıcak havayı ayıran kapat var bu kapağın üstü sungerle kaplı filtre görevi için bu kapat zamanla üstündeki sünger deforme oluyor ve sıcak hava ile soğuk hava birbirine karışıyor

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba Arkadaşlar,

Hepinize iyi bir gün dilerim.

2007 model bir Seat Altea Stylance aracım var. İlk sahibiyim. Bakımlarını aksatmadan yaptırdım. İki sene önce klima gazı bitme problemi yaşamıştım, klima soğutmuyordu gazı değiştirdik problem çözüldü.

Geçen kışın sonuna doğru klima ısıtmamaya başlamıştı. O ara işlerim yoğundu yaptıramadım ancak yaz gelince soğutmaya başladı. Ben de heralde geçici bir şeydi diye üstüne düşmedim. Şimdi kış gelince tekrar ısıtmadığını farkettim. Econ tuşuna basınca hafif ılık üflüyor ancak normal modda "HI" iken kesinlikle soğuk üflüyor. Aranızda bu problemle karşılaşmış olan var mıdır? Varsa çözümü ne olabilir? Hepinize şimdiden çok teşekkür eder, iyi bir gün dilerim.

Selamlar.

Otobanda yüksek süratle falan giitiğiniz de daha mı çok soğuk geliyor ? Aynı sorun bende de vardı ayrıca hava kanallarından süngerimsi şeyler geliyor mu

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt