Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima kesik kesik çalışıyor

seni yormayayım.ben zaten seatı değiştirebilirim.görüşmek üzere

Arkadaşlar konuyu hortlatayım biraz aracım ibiza 1.4 tdi, klimanın kesik kesik çalışması bende de mevcuttu 4F9 arıza kodu veriyordu. 3 gün önce fan motoru tamamen durdu hiçbir kademede çalışmadı malum sitedeki videoları izleyerek fan motorunu sökmeyi başardım beni bayağı zorladı. Pervane dönüşü sıkılaşmıştı ve üzerinde 10 senenin pisliği vardı. Önce hava ile motoru ve pervaneyi iyice temizledim sonra motoru plastik kısmından ayırıp balata spreyi ile kalan kirleri aldım. Motorun arka kısmındaki rulmana yağ damlatıp güzelce geri topladım ve pervane dönüşü rahatladı. Motorun soketini bağlayıp deneme yaptım sorunsuz calıştı. Arabaya monte edip geri topladım şu an için klima sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Rezistansa dokunmadım ve kesik kesik çalışması sona erdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar konuyu hortlatayım biraz aracım ibiza 1.4 tdi, klimanın kesik kesik çalışması bende de mevcuttu 4F9 arıza kodu veriyordu. 3 gün önce fan motoru tamamen durdu hiçbir kademede çalışmadı malum sitedeki videoları izleyerek fan motorunu sökmeyi başardım beni bayağı zorladı. Pervane dönüşü sıkılaşmıştı ve üzerinde 10 senenin pisliği vardı. Önce hava ile motoru ve pervaneyi iyice temizledim sonra motoru plastik kısmından ayırıp balata spreyi ile kalan kirleri aldım. Motorun arka kısmındaki rulmana yağ damlatıp güzelce geri topladım ve pervane dönüşü rahatladı. Motorun soketini bağlayıp deneme yaptım sorunsuz calıştı. Arabaya monte edip geri topladım şu an için klima sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Rezistansa dokunmadım ve kesik kesik çalışması sona erdi.

Arkadaşlar düzeltme yapayım:
Fanı temizledikten sonra bir müddet sorunsuz çalıştı sonra aynı kesik kesik çAlışmaya devam etti. sorunumu fan motoru rezistansını değiştirerek çözdüm parçayı çinden sipariş verdim toplam maaliyet 200 tl + işçilik benden

@sismay Hocam orijinal parça için n 950 TL dediler. Bunu nasıl sipariş verdiniz..

Aliexpress ten sipariş verdim. Linki aşağıya koyuyorum.

TRY 187.90 20% İndirim | BTAP Için HVAC Blower Motor VW Polo AUDI A2 SKODA Fabia KOLTUK Ibiza Cordoba 6Q1907521 6Q1907521B 6Q1907521A

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt