Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima kendi kendine calismasi

Lord1231

Kayıtlı Üye
Merhaba forum yeniyim
Aracım seat Cordoba 1.6 signo 2000
Aracında ilk kontak açtığımda klima kendi kendine a/c açması kapatması seviye düşürüp yükseltmesi ve hatta sıcak soğuk ayarlarını yapması auto mod girmesi
Bunu neyden dolayı yapar Malatya'da sanayiye götürmek istemiyorum çünkü arabayi perişan ederler lütfen yardımcı olun

Aynısı pert aracımda başıma geldi panelden kaynaklı.
1. Aracın sigorta kutusundan klimanın sigortasını söküyorsun
2.Ön paneli söküyorsun,arkada kasetçaların olduğu kısmın kutunun içersinde anakart var onu cıkarıp elektronik temizleme spreyi ile güzelce temizle.
3.Kart üzerinde hata varmı yok mu kontrol et.(Elektronikden anlamıyorum dersen 4. Aşama)
4.Bir tv tamircisi yada kart tamiri yapan bir yere götür Sanayi esnafı kartın değerini bildiği için kazıklama ihtimali var.Lehimleri bacakları kontrol ettir.
5.Eğer üzerindeki entegreden kaynaklı bir sıkıntı ise geçmiş olsun yedek parçası yok.Aracın signo paket ise elimde bir adet kart var bana ulaşırsın.

Karttaki sorunu kendim buldum enerjiyi dağıtan entegre in bir bacağının kopması ve panel de ekrana bağlı olan klima ve fonksiyon tuşları kablosunu soktum lehim yaptım ve kablolarını değiştirdim kartı TV tamircisi ne götürdüm 1200tl fiyat biçti ondan dolayı arabanın mekanik haricinde tüm arızalarını ben yaptım

Karttaki sorunu kendim buldum enerjiyi dağıtan entegre in bir bacağının kopması ve panel de ekrana bağlı olan klima ve fonksiyon tuşları kablosunu soktum lehim yaptım ve kablolarını değiştirdim kartı TV tamircisi ne götürdüm 1200tl fiyat biçti ondan dolayı arabanın mekanik haricinde tüm arızalarını ben yaptım
Tamda tahmin ettiğim gibi olmuş.Tebrik ederim sizi .
Ayrıca o Tv tamircisininde kulağını çınlatıyorum.Acaba neye göre 1200 lira istedi sizdeç

Geri
Üst Alt